החיפוש של ריפ-קארל וגלי הגאות באינדונסיה

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

העולם הכחול לא מפסיק להפתיע בתופעות טבע אדירות, האנרגיה של הים מציירת גלים של אינסוף. החיפוש לא נגמר גם כשמצאת את מבוקשך אבל במקרה של גלי הגאות באינדונסיה נראה שהשלמות מצאה אותך.

ה-Search של חברת ריפ-קארל בחיפוש אחר הגלים המושלמים בעולם לוקחת אותנו רחוק אל עבר קצה הדימיון, במקום שבו הגלים נראים כמו חלום – באים ונעלמים, כמו רוחות רפאים –Seven Ghosts!

במשך מספר שנים לא רב הסתובבה שמועה בנוגע לנהר נידח עם גלים מושלמים אי-שם באינדונסיה הרחוקה, השם שניתן למקום Seven Ghosts (שבעת רוחות הרפאים). השמועה שהחלה כסיפורי אלף לילה ולילה של אנשי כפר מקומיים עשתה דרכה אל המדינות המפותחות ומשם לאוזניה של חברת ריפ-קארל האוסטרלית. החברה שידועה בחיפוש הגל האולטימטיבי ברחבי העולם זה שנים רבות,  בחרה להצטייד במצלמות ייחודיות וחמישה גולשים שיהיו הראשונים לממש את הפוטנציאל של הגל הייחודי.

art2

 

ברונו סאנטוס (Bruno Santos) מברזיל, דין בריידי (Dean Brady) מאוסטרליה, טיילר לארונד (Tyler Larronde) מצרפת, אוני אנוואר (Oney Anwar) מאינדונסיה והמחפש הוותיק טום קארן (Tom Curren) מארה"ב עשו דרכם אל מעבה הג'ונגלים של אינדונסיה עד הגיעם לנהר המדובר, היו הראשונים לגלוש על תופעת הטבע ולהנציח זאת בסרט גלישה יוצא מגדר הרגיל. טום קארן אומר "זה היה עבורי החיפוש המדהים ביותר שנעשה ב-20 השנים האחרונות".


לאלו מכם שאינם מכירים את תופעת הטבע של גלי גאות (Tidal Boar) אז באופן בסיסי מדובר על תופעה של גאות ימית שבו עליית מפלס המים הראשונה שנכנסת אל הנהר מן הים יוצרת גל (או שורה של גלים). גלים אלו נכנסים אל תוך צוואר הבקבוק של הנהר (מן הים) כשהם נעים נגד כיוון הזרימה הטבעי של הנהר (אל הים). בשל כך זהו גל גאות ואין לטעות בכינויו כגל צונאמי, שמתאפיין כגל הנוצר באוקיאנוס/בים ונע במהירות מעומק הים אל עבר רצועת החוף.

art2


גלי גאות מתאפיינים בצורות שונות, ישנם גלי גאות בנהרות שאותם פוקד גל אחד או רצף של גלים משניים. התופעה ב-Seven Ghosts היא נדירה ביותר לצפייה גם בגלל המיקום המרוחק וגם בגלל גובהם של הגלים וצורתם המושלמת לגלישה.
לקריאה נרחבת על גלי הגאות (Tidal Boar) מומלץ לקרוא את הכתבה באתר צלם ים על תופעת הטבע פורורוקה בברזיל והגל הארוך ביותר בעולם – לחצו על הקישור.

הסרט שצולם במצלמת פנאסוניק  LUMIX G עם צוות צילום גלישה מהטובים בעולם, ממסוק שריחף ממעל, ומגובה המים ע"י אופנועי ים, יוקרן ב-11 באפריל בבכורה עולמית. עם צאת הסרט לרשת האינטרנט נדאג להציגו גם באתר.

אל תפסיקו לחלום, אל תפסיקו לחפש...!


כתבה מאת יואב נקש / אפריל 2011

 

 

art4

 

art5

 

art6

art7

art8

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים