גוטה מעל המים: ניצחון לרונן והפוסט של הבן - ארד טבקול

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

לאחר 3 שנים של מאבקים מתישים, ועדת הערר המחוזית קיבלה את טענותיו של רונן טבקול והעניקה היתר בניה ל"סוכה הלבנה" בחוף גוטה אשקלון. ארד טבקול, בנו של רונן, פונה בגילוי לב אל הצעירים ותושבי אשקלון. בפוסט שפירסם הוא מביע הזדהות ותמיכה מלאה במאבקו של אביו שנחל ניצחון - ניצחון לתושבי העיר אשקלון.

מי שלא מקדיש שלוש דקות בדיוק לקרוא, כאילו ולא גדל ביחד איתי באשקלון...! צעירי אשקלון, אני יודע שרובכם, כמוני, דיי מאוכזבים או שדווקא לא מאוכזבים, אבל יודעים שבעיר אחרת יכול להיות לנו טוב יותר לגור (תל אביב או אפילו עזה). הכוונה שלי היא מקומות עבודה ובנושא שלי מקומות בילוי. כולנו יודעים שבאשקלון דיי משעמם פה בסופ?ש, לא סתם אנחנו מחפשים לאן לברוח.

IMG_4018

כמו רבים מהנוער היום, שחלקנו שואף להגיע רחוק ולהצליח. או אפילו סתם חלום ילדות צנוע שנמצא ממש בעיר הולדתך, וחשבת שבמעט מאמץ תוכל לפתח אותו כדי שכל אלו שגדלת איתם במשך שנים או יותר מזה, לשנות את המציאות של הנוער היום באשקלון בסופש ולתת להם את מה שלך לא היה כשהיית ילד. כזה הוא אבא שלי, אשר נולד וגדל באשקלון. כבר מגיל קטן, כשהיה נוהג לבלות את זמנו בחוף גוטה (הסוכה הלבנה), תמיד הרגיש שזה לא מספיק, שאפשר להוציא ממקום כזה פשוט, שכמוהו כמעט ואין בארץ ובפרט בדרום. אפשר לעשות יותר... ולכן לפני ארבע שנים הוא רכש את המקום.

art6

בהתחלה אני צחקתי עליו ושאלתי אותו: מה אתה קונה מקום הרוס ונטוש. הכל שם רק סמים וסירחון...אבל אחד כמו אבא שלי, שרצה בסך הכל להגשים חלום ילדות. הרים את המקום תוך פחות משנה לפנינה הכי יפה באשקלון, ועל זה אין ויכוח בכלל. הוא חילק בירה לגולשים בקיץ, הדליק להם תאורה בחינם בלילה לכיוון הים, התקין 4 מצלמות שמצלמות 24/7 את הים כדי שידעו את מצבו, סידר להם דרכי גישה נוחים, ובעיקר החזיר את החוף המסריח הזה לחיים נקיים ומסודרים כמו שלא היה פה 15 שנה!

art3

מי שזוכר והספיק להיות, המקום גם היה פתוח כפאב מסעדה תקופה קצרה מאוד, שכל סופש מחדש הזכיר לנו כמה אשקלון צמאה מאוד למשהו חדש... ושלא נתחיל לדבר על המסיבות, אמנם אני מודה שהאיכות שלהם לא היתה בשמים, אבל כשמקום כזה ענק מלא עד אפס מקום, תחשבו מה היה קורה אם רק היינו משקיעים עוד טיפה.

אז ככה, הסיבה לכך שהמקום סגור היום היא פשוטה מאוד. היא התנכלות ורדיפה אישית כלפיי אבי. אלו שהורסים לנו, הם לא יותר מסתם אנשים זקנים וממורמרים שיושבים בעירייה של אשקלון ולא נותנים את האישורים הנדרשים לפתיחת המקום. ראוי לציין, רבים העסקים והמקומות באשקלון אין להם בכלל אישור. אבל אבא שלי לא יסכן את עצמו ויפעיל מקום כזה ללא אישור רק בגלל שאנחנו רוצים להינות. אפשר גם ללכת בדרך החוקית, וזה מה שהוא עשה 4 שנים וככה גם יהיה.

art7

לטענת הזקנים והממורמרים שיושבים שם בעירייה הנפלאה שלנו, המקום מאוד מסוכן, הוא בנוי על מצוק שקורס, ובכל רגע המקום הולך ליפול (עזבו את זה שזה ככה 45 שנה). לפני ארבע שנים המצב היה טוב יותר? ממש לא. אחרי השיפוץ המורחב שאבי עשה בכל כספו כדי להציל את המצוק, לטענתם עכשיו זה יותר מסוכן.. אבל נגיד שזה היה רק המצוק, עוד הם אומרים, שזה פוגע בצבי הים בניצנים, מפריע לזרימת החולות שבאים ממצרים, ושבעוד 50 שנה המים יגיעו עד המצוק עצמו. בדיחה? לא, ממש לא.. זה מה שהם אומרים.

art5

הבעיה היא כזאת, לעירייה פה באשקלון יש כח גדול, יש להם עיתונים, יש להם אתרי אינטרנט וכתבים פרטיים. בעזרת כל אלו הם שוטפים את המוח של האוכלוסיה של אשקלון. אני בטוח שיצא לכם, ולמשפחה שלכם בכלל, לקרוא כמה המקום הזה מסוכן מאוד.. אבל כל מי שבאמת היה שם ראה כמה שזה בכלל לא נכון. ושלפני ארבע שנים המצב היה שם אסון ולא היום כשהכל משופץ ומחוזק מהיסודות הכי עמוקים..

art7

אני לא מבקש שנצא להפגין, או שתגיבו לי ?בהצלחה לאבא שלך?, כל מה שאני רוצה זה שתעשו שיתוף לפוסט שלי, כי מה שהם מנסים להסתיר הוא; שלפני יומיים, נכון לתאריך (9/2/2014), אותם אנשים ממורמרים, הפסידו בכל המשפטים נגד אבא שלי שמתנהלים כבר 3 שנים. והשופט קיבל החלטה לתת אישורים למקום!! זה צעד יוצא דופן שאותו כולם אבל כולם חייבים לשמוע. אז בבקשה תעזרו לי להפיץ את זה, כי לי אין לא עיתון, לא אתר אינטרנט ובטח לא כתב צמוד, בסך הכל אייפון ופייסבוק. אבל הכי חשובים זה החברים, זה אלו שרוצים שיהיה פה טוב יותר וזה אתם והכפתור שיתוף בפייסבוק.

 

art2

תודה רבה למי שקרא ושיתף, ואני מבטיח לכם אישים שעוד תחגגו בסוכה הלבנה בחוף גוטה בקרוב מאוד ולא תהיו מאוכזבים!!! לחצו כאן לקריאת הכתבה על הניצחון במשפט. לפניכם תמונות של המקום לפני ואחריי, שתזכרו כמה הוא היה מסוכן וכמה הוא יפה היום.

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים