הגביע נשאר בהוואי: ג'ו ג'ון פלורנס אלוף העולם לשנת 2017

מאת יואב נקש דצמבר 19, 2017

אחת עשרה תחנות חלפו להן בעשרה חודשים. 11 איוונטים שהגיעו לסיומן בבנזאי פייפלין עם הכתרתו של יקיר הגולשים, ג'ון גון פלורנס, לאלוף העולם בפעם השניה ברציפות. בגמר שנערך על גלים בגובה 4-6 פיט ניצח דווקא הגולש הצרפתי ג'רמי פלורס בהפרש זעום אך כבר ברבע הגמר כשגבריאל מדינה הפסיד לפלורס, התחילו במחנה פלורנס כבר לחגוג. יש אלוהה!

כל התרחישים החלו להתפוגג כשהמועמדים לתואר החלו לצאת מן המשוואה. ככל שמדינה ופלורס התקדמו במעלה המקצים כך נעלמו סיכוייהם לזכות של ג'ורדי סמית וג'וליאן ווילסון. בסיבוב מספר 5 פגש מדינה את קלי סלייטר ולאחר קרב צמוד ניצח אותו והעפיל לרבע הגמר מול ג'רמי פלורס. שם, באותו רבע הגמר, מדינה הפסיד במחצית הניקוד לצרפתי ועל החוף המקומיים החלו בחגיגות הניצחון.

כשהמנטור שלו מריע בגאווה מאחור, דגל הוואי מתנוסס בגאון בפעם השניה ברציפות מעל ראשו של ג'ון ג'ון פלורנס בעת שהוא אוחז בגביע הקדוש של סבב ה-WSL לשנת 2017. "זה תמיד היה חלום לזכות כאן בבית", אומר פלורנס.

"היה הרבה מאוד לחץ שהצטבר לקראת התחרות הזאת ועכשיו אני פשוט לא יודע מה לומר. אני רועד. כל כך הרבה אנשים היו כאן לצידי לאורך כל השנה וזה היה נפלא. זו הייתה שנה נהדרת ואני פשוט מאושר (Stoked). אני חושב שלמדתי רבות על עצמי בשנה זו עם כל הלחץ, ובמיוחד לאחר הנצחון שלי בשנה שעברה. זו היתה שנה קשה שבה חוויתי עליות ומורדות אבל בעיקר נהניתי מאוד".

אז מה עוד היה לנו שם? עם כל החגיגיות, בתחרות זו נפרדנו גם מביד דורברידג' וג'וש קר שסיימו את דרכם המקצוענית בסבב ה-CT ונקווה שנראה אותם חוזרים כווילד קארד לאחת מהתחרויות בעתיד. גריפין קולפינטו הוא הגולש הראשון מקליפורניה שזכה בטריפל קראון וסלייטר ממשיך להשאר המלך :) נפגש בשנה הבאה בעוד סבב שיכלול גם תחנה בבריכה עם הגל המושלם...

החמישיה הראשונה של סבב ה-WSL לשנת 2017
1. ג'ון ג'ון פלורנס (הוואי) 59,000 נקודות
2. גבריאל מדינה (ברזיל) 53,700 נקודות
3. ג'וליאן ווילסון (אוסטרליה) 48,650 נקודות
4. ג'ורדי סמית (דרום אפריקה) 47,600 נקודות
5. מאט ווילקינסון (אוסטרליה) 40,700 נקודות

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים