הנשים של נזארה - דומיננטיות על גלי הענק

מאת יואב נקש נובמבר 25, 2014

בתקופה שבה גלי הענק נשברים מעל הקניון התת ימי של פלאיה דו נורטה בנאזרה פורטוגל, הנשים הגולשות תופסות מקום ביציע הכי גבוה של פסגות המים המלוחים. על אף שהן עצמאיות, משוחררות וגולשות על גלי ענק באומץ רב, הן תמיד תשארנה שבריריות ועדינות. ביום השנה הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שחל ב-25 בנובמבר 2014, "צלם ים" נותן לנשים רוח גבית ואת הכבוד להן הן ראויות.

עונת גלי הענק של נאזרה 2014/15 רק החלה ובחודש נובמבר כבר הספיקו שתי נשים לעלות לכותרות - שתי גולשות עלו על הפסגה הכי גבוהה של גל הים וירדו אותה ברכיבה תלולה עם הגלשן. ג'ואנה אנדרדה (Joana Andrade) מאריסיירה (Ericeira) פורטוגל, הספיקה להכנס לרשימת המועמדות של טקס גלי הענק בילבונג XXL לאחר שגלשה על אחד הגלים הגבוהים ביותר שנתפסו על ידי גולשת מהיבשת העתיקה. ג'ואנה נגררה ע"י אופנוע ים אל גל סוול נקי בגובה של כ-30 פיט (10 מטרים) ורכבה עליו עד אשר הקצף הנשבר הדביק את מהירותה.

"אני ממש מאושרת", כתבה אנרדה לאחר הגלישה. " בזכות גארת' מקנאמרה, ניקול, הוגו וכל הצוות של נאזרה, עוד חלום התגשם. הם אלו שנתנו לי את האפשרות ואת קור הרוח לתפוס את הגל המדהים הזה."

גולשת נוספת שהגיע לפסגה היא הפתעה מרנינה ראשונה בגילה. מאהינה מאדה (Mahina Maeda) בת טיפוחיו של גארת' מקנאמרה מהוואי גלשה על הגל הענק של נאזארה והיא רק בת 16. על אף שהתנאים בסשן הגלישה היו רחוקים מלהיות מושלמים, מאהינה נגררה בטואו-אין אל הגל ע"י המנטור מקנאמרה בכבודו ובעצמו. מאהינה האמיצה לא הראתה כל סימנים של חשש כאשר תפסה את הגל הגבוה ועל אף שזה היה סגור (קלוז-אאוט) היא עדיין הצליחה להתברג לרשימת המועמדות של הבילבונג XXL בקטגוריית "הגלישה של השנה" (Ride of the Year).

ענף גלישת גלי הענק במגדר הנשי תופס תאוצה וגודל מידי שנה. בשנת 2013 הייתה זו מאיה גביירה הבריזלאית שהוכיחה את אומץ ליבה על הגל הענק של נאזארה שבו גם מצאה את עצמה בסכנת טביעה. הכוח הנשי שמתבטא באומץ ליבן ונחישותן הן מעלות פיזיות שעלינו תמיד לגבות ורוח נפשית שלעולם אל לנו לשבור. ביום זה ובכל יום בשנה, תגידו לא לאלימות כככל ולא לאלימות נגד נשים בפרט.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים