חדשות

הליגה העולמית בגלישה (WSL) רכשה את חברת גלי הבריכה של סלייטר

מאת יואב נקש מאי 25, 2016

ציפינו שיבוא איזה טייקון גדול או חברת פארק מים גדולה אך לבסוף הייתה זו הליגה העולמית בגלישה שרכשה את מרבית מניות החברה של סלייטר. כפי שכבר ציינו בכתבה קודמת, אנו הגולשים בסה"כ קהל שבוי וכל הטררם התקשורתי סביב הגל המושלם מעשה ידי קלי מיועד בעיקר למשקיעים. בתחילת חודש מאי הגיעה הגווארדיה המנהלת של ה-WSL להתרשם מהגל המושלם ומסתבר שהמשקיפים מן הצד היו בעצם משקיעים פוטנציאלים בעצמם.

בהודעה שפירסמה הליגה המקצוענית בגלישה היא מצהירה על רכישת מרבית מניות החברה של סלייטר (Kelly Slater Wave Company). העסקה נעשתה דרך חברת האחזקות של הליגה אך פרטי העסקה ועלות הרכישה טרם פורסמו. מאחורי הרכישה עומדת מטרה ברורה שעיקרה להפוך את ה-WSL למותג גלישה מקצועני עם קונספט נלווה שיתבסס על גל הבריכה שעליה עמל סלייטר במשך כעשור שנים. קונספט זה יכלול קיום תחרויות בסבב המקצועני של ה-QS וה-CT בזמנים מוגדרים וידועים מראש על גלים בלחיצת כפתור.

"אנו מאמינים שכל בעלי המניות - ספורטאים, אוהדים, תקשורת ושותפים - יהיו נלהבים מהאפשרות לקיים סבבי אליפויות על גלים מלאכותיים. הים יהיה תמיד הבית שלנו והגלים הנהדרים שבסבב המקצועני ישארו לעד עמוד השדרה של הלו"ז התחרותי", אומר פול ספיקר מנכ"ל ה-WSL ומרגיע את כל המצקצקים בלשונם למשמע הידיעה (וכאלו לא מעטים בענף הגלישה). חברי ההנהלה של הליגה ובשיתוף הקומישינרים והגולשים של הסבב המקצועני, יבחנו את כל האפשרויות העומדות לפניהם ויגיעו למסקנות אופרטיביות כבר בחודשים הקרובים.

"גלישה על גלים בסביבה שעליה ניתן לפקח ולשלוט מעניקה מימד אחר ושונה. אין יותר מריבות על גלים או לחץ למי היה גל יותר טוב - כל הגלים טובים באותה מידה", אומר סלייטר. "כולם יכולים להרגע, ליהנות ולהתמקד בשיפור יכולותיהם בגלישה". מוסיף האלוף ואומר שהשותפות העסקית תביא לשוויון דמוקרטי בגלישה ותספק מתקן אימונים לספורטאים כמו גם האפשרות להביא את הגלים לאנשים שגרים במקומות רחוקים מן הים.

תזכורת, חברת Kelly Slater Wave Company הציגה לראשונה את הגל המושלם בדצמבר 2015 במתקן נסיוני ב-Leemore שבקליפורניה. הגל הזה מושלם בצורה יוצאת מגדר הרגיל ומספק רכיבה ארוכה עם צינור של למעלה מ-30 שניות וקירות לביצועים. עם זאת טרם פורסמו פרטים לגבי הטכנולוגיה, הספק הגלים ורווחיותה של הבריכה. וגם אנחנו בינתיים, כמו מליוני גולשים ברחבי העולם, מחכים לעשות סיבוב על הגל-חייזר.

מה דעתכם על החדשה המרעישה? האם הכללים ישתנו? האם אנו עומדים בפתחו של עידן חדש? האם אתם בעד או נגד הרכישה של הליגה? הצביעו בסקר הבא:

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים