חדשות
חדשותגלישה ← שוויון תקדימי: החל מ-2019 גברים ונשים ב-WSL יזכו בפרס כספי שווה

שוויון תקדימי: החל מ-2019 גברים ונשים ב-WSL יזכו בפרס כספי שווה

מאת יואב נקש ספטמבר 06, 2018

ציון דרך פורץ מגדר נרשם בהיסטוריה של ענף הגלישה ובספורט ככלל. בפגישה מצולמת שערכה הליגה העולמית בגלישה (WSL) בלאמור קליפורניה ביום רביעי 05 בספטמבר 2018 הוכרז על מהפך שוויוני בין המינים. החל מעונת 2019 גברים ונשים בכל האיוונטים של ה-WSL יזכו בפרס כספי שווה!

במשך שנים רבות הנשים בענף הגלישה דרשו שיוויון זכויות וכעת ה-WSL בראשות סופי גולדשמיט עושה מהלך שמקדם זאת. "זהו צעד ענק באסטרטגיה שלנו שמטרתה קידום גלישת הנשים ואנו שמחים לממש את המחויבות הזאת בעונת 2019", אומרת המנכ"לית. "זהו הצעד האחרון בסדרה של פעולות שהליגה התחייבה להעניק לספורטאיות שלנו: להתחרות על אותם גלי איכותיים כמו הגברים ולהגדיל את ההשקעה והתמיכה בהן".

על פי מקורות עיתונאיים, ה-WSL היא הליגה הראשונה בענפי הספורט שמקורם בארה"ב שמקנה שוויון זכויות מגדרי בחלקות הפרסים הכספיים. "השינוי הזה הוא הדבר הנכון ביותר לעשות עבור ה-WSL ואנחנו רוצים להודות לתומכים הרבים שעבדו במשך עשרות שנים כדי לקדם את ענף גלישת הנשים", אומרת גולדשמיט. "אנחנו רוצים להיות בחוד החנית של קידום שוויון זכויות בכל תחומי החיים, החל בגלים, ואנו מרגישים ברי מזל שיש לנו כאלו נשים מוכשרות בסבב, מודלים לחיקוי,שמגיעה להן הכרה לעמוד כשוות לצד הספורטאים שלנו".

נשים וגברים בענף הגלישה המקצועני הביעו סיפוק רב מהכרזה זו. "זה מדהים, ואני נרגשת", אמרה אלופת העולם שש פעמים סטפני גילמור. "הפרס הוא פנטסטי, אבל המסר מבטא הרבה יותר". לנשים בסבב מגיע השינוי הזה", אומר קלי סלייטר. "אני גאה שהגלישה מובילה את קידום ההגינות והשיוויון בענפי הספורט. הנשים בליגה חדורות מטרה בעיסוקן בדיוק כמו הגברים ועל כן הן אמורות להיות מתוגמלות באופן שווה. גלישה תמיד היה ספורט חלוצי וזוהי דוגמא נפלאה לכך".

בין תחרויות הנשים והגברים יש עדיין פערים שמתבטאים במספר התחרויות ומספר המתחרים. על כן, חלוקת כספי הזכיה ככל הנראה תהיה בהתאמה לכך - פרטים שטרם הוכרזו רשמית. יחד עם זאת, זהו צעד משמעותי קדימה לקראת מימוש נוסחת טיוטא עוד מימי ה-ASP ב-2014 של "שוויון ארנק הפרס". צפו בפגישה וברגעי ההכרזה ההיסטורית בחוות הגלים בלאמור קליפורניה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים