אנחנו על המפה: בינואר 2016 ה-WSL מגיע לתחרות בישראל!

מאת יואב נקש נובמבר 21, 2015

הנה הם באים... ה-מקצוענים! ארגון גולשי הגלים בישראל (ISA) והליגה העולמית בגלישה (WSL) הכריזו על קיומה בישראל של תחרות המקצוענים העולמית הראשונה לשנת 2016 במסגרת סבב ה-QS. התחרות Men's Qualifying Series 1,500 תפתח את סבב התחרויות בעולם ותתקיים בחוף קונטיקי בנתניה בין ה-16 ל-27 בינואר 2016.

"לאחר מאמצים רבים ותקופת הכנות ממושכת, אנחנו שמחים להודיע כי ה-WSL יפתח את סבב ה-QS בישראל!", הודיעו באתר ארגון גולשי הגלים הישראלי. כן, אתם שומעים נכון. הגולשים הטובים בעולם שמתחרים על כרטיס הכניסה לסבב החלומות של ה-CT מגיעים אל ארצנו היפה וויתחרו על גלי הים התיכון. Pro Netanya תהיה התחרות השניה אי פעם של הסבב המקצועני העולמי בישראל - התחרות הראשונה של ה-ASP (כיום WSL) התקיימה בשנת 1983 בתל-אביב ובה ניצח אלוף העולם לשנת 1993, דרק הו (Derek Ho).

הפוסטר לתחרות ה-QS שתערך בישראל! הגולשים המקצוענים מגיעים אלינו, אתם קולטים? (תמונה: ISA)

כאמור, התחרות שתתקיים בחוף קונטיקי בנתניה בין ה-16 ל-27 בינואר תהיה הראשונה בסבב ה-QS לשנת 2016 ותעניק 1500 נקודות דירוג לזוכה במקום הראשון, זאת בנוסף לפרס כספי של 25,000$. באיוונט יתחרו כ-96 גולשים מקצוענים מכל רחבי העולם אשר יתמודדו בהמשך השנה על ההעפלה לסבב החלומות (WCT). בתחרות זו תנתן במה גם לכשרונות הגלישה המקומיים על ידי הזמנתם להתמודד על תקן ה-Wildcards. לגולשים הישראלים יערך סיבוב מוקדמות אשר בו יתמודדו על כרטיס כניסה לתחרות. בכוונת ארגון גולשי הגלים בישראל להזמין לתחרות גם גולשים מהסבב המקצועני ולראותם בביצועים על הגל הישראלי.

"...לגולשים הישראלים יערך סיבוב מוקדמות אשר בו יתמודדו על כרטיס כניסה לתחרות. בכוונת ארגון גולשי הגלים בישראל להזמין לתחרות גם גולשים מהסבב המקצועני ולראותם בביצועים על הגל הישראלי."

חוף "קונטיקי" (סירונית) ממוקם בסמוך לשובר הצפוני בנתניה כחלק מרצועת חוף יפיפיה המתפרסת על פני 21 קילומטרים. החוף מאופיין בשבירות חוף לימין ולשמאל כאשר בימי החורף החוף ידוע בשבירות צינוריות של גל חזק. שובר הגלים שחוצה את החוף מביא לשבירה ייחודית. בסערות של עונת החורף, כאשר הים גבה גלים, חוף סירונית הצמוד ("האמצע") הוא הספוט המועדף על הגולשים המקומיים.

תהיו מוכנים להרבה תמונות כאלו בינואר 2016... ה-QS של ה-WSL הולך להפגיז את נתניה. (תמונה: WSL)

במהלך תקופת ההמתנה והתחרות עצמה, יתקיימו אירועים בחוף וברחבי העיר נתניה שיכללו הופעות, ומתחם אקספו של חברות מובילות בתחום הגלישה בארץ ובעולם. פרטים נוספים על התחרות, פורמט המוקדמות וההרשמה יתפרסמו בקרוב באתר ארגון גולשי הגלים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים