ה-WSL משקיע 1.5 מיליון דולרים להשקת ארגון מחקר ימי

מאת יואב נקש אפריל 07, 2016

הליגה העולמית בגלישה (WSL) היא תעשייה שמגלגלת מיליוני דולרים בשנה. כשבחזקתה חסויות עתירי ממון והסכמי שידור עם חברות תקשורת גדולות, הליגה מצליחה להכניס כספים גדולים לכיסה. חלק מהכסף מיועד לאופרציה השוטפת של קיום התחרויות ותפעול המותג אך כסף נוסף כך מסתבר מנותב למקור הכרחי שבלעדיו היא לא הייתה קיימת כלל - לים. הליגה המקצוענית תרמה סכום של 1.5 מיליון דולרים למטרת חקר הימים בתוכנית המעקב של מצפה Lamont-Doherty Earth Observatory בשיתוף אוניברסיטת קולומביה.

אז מדוע שהליגה תשקיע סכומי כסף כה גדולים במחקר מדעי הקשור לים? הסיבה לך היא די טבעית ונחלקת לשתים: להגנה על הנכס שעליו היא מתקיימת ולשיפור תדמיתה. הפרויקט שנקרא "WSL Pure" (הטהור) משלב אחריות חברתית תאגידית ותוכנית חינוכית עם חמישה תחומי מחקר: הלבנת האלמוגים, החמצת האוקיינוסים, תופעות האקלים, עליית פני הים, בריאות האוקיינוס וכלל הנושאין הקשורים למערכות האקולוגיות.

אחת הבעיות שמאיימות על המערכת האקולוגית הימית היא "הלבנת השוניות", מחקר יכול למנוע זאת.

"האוקיינוסים והאקלים שלנו משתנים מהר יותר מיכולתנו לעמוד בקצב. 'WSL Pure' מאפשר לנו להאיץ את המדע שלו אנו זקוקים בדחיפות ולהבין כיצד שינויים אלו ישפיעו על דברים החשובים לקיום האנושות - הגישה שלנו למזון, מים, מחסה ואנרגיה", אומר פיטר דמונקל (Peter deMenocal), אוקיינוגרף ומנהל מרכז האקלים והחי במצפה למונט-דוהרטי.

המימון של ה-WSL למחקר האוקיינוסים מגיע בזמן שתרומות מתמעטות אבל הבעיות נותרות. נתונים אחרונים חושפים חששות חדשים: שוניות האלמוגים נמצאים בסכנה של הלבנה, טמפרטורת האוקיינוס עולה, החומציות של האוקיינוס עלתה ב- 30 אחוזים בעשורים האחרונים והפיטופלנקטון יחד עם כל שרשרת המזון הימית, נמצאת באיום קיומי.

"על ידי יצירת דור של 'גולשים-מדענים' אנו שואפים ליצור שגרירים נוספים עבור האוקיינוסים וזאת בכדי להעצים את הבסיס השיתופי לבעיה הגלובלית ולהרחיב את הידע על נושאים שמאיימים על שלום האוקיינוסים. כך תנתן הזדמנות חינוכיות כדי שנוכל לפתח פתרונות בעולם האמיתי", אומר פול ספיקר, מנכ"ל ליגת ה-WSL.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים