חדשות

ה-WSL השעה את פיליפה טולדו; לא יתחרה בתחרות הבאה בפיג'י

מאת יואב נקש מאי 16, 2017

תחרות Oi Rio פרו בברזיל רוויות יצרים ובמיוחד לגולשים המקצוענים המקומיים שרוצים להוכיח את עצמם מול הקהל הביתי ובאותה המידה מרגישים שם חזקים. בגל הראשון של סיבוב מספר 3 פיליפה טולדו ביצע "הפרעה" לקינואה איגראשי וכשהברזילאי יצא מן המים הוא עשה את הטעות שעלתה לו בהשתתפות בתחרות הבאה של הליגה בפיג'י.

באיוונט שמתקיים בריו, לטולדו היו את מרב הסיכויים לנצח או לפחות להתמקם בשלישיה הראשונה, אבל פיליפה עשה טעות של חובבבנים ונתן לעצבים שלו לצאת משליטה. "כשהמקצה מתחיל לאף אחד מהגולשים אין פריוריטי ועל כן חל חוק האולד-סקול שמאפשר מאבק בחתירה על הגל הראשון". מסבירים ב-WSL. "לגולש שנמצא במיקום הפנימי (Inside Position) יש את הזכות על הגל. קנואה ופיליפה חתרו על אותו הגל ושניהם מיהרו לעמוד על רגליהם. קנואה תפס את הגל לפני פיליפה שהמשיך בתנועה וזה חייב את השופטים לשרוק ל'הפרעה' - דבר שגרע מחצית מהניקוד השני הטוב ביותר של פיליפה מ5.67 ל-2.84".

את הגלולה המרה שהביאה לנצחונו של איגראשי במקצה, פיליפה היה אמור לבלוע. אלא שעם תום המקצה פיליפה רץ למגדל השיפוט ותקף את השופטים בצעקות. ה-WSL שרואים מקרים כאלו בחומרה רבה, ובמיוחד לאחר שפסיקתם היתה מוצדקת, פתחו את ספר החוקים והענישו את פיליפה בהשעיה מהתחרות הבאה שתתקיים בפיג'י.

לאחר שנרגע, טולדו פרסם את הודעת ההתנצלות הבאה. "אני אדם עם הרבה מאוד תשוקה והגלישה היא כל חיי. לאחר שנשרקה לי הפרעה בסיבוב מספר 3 בסקראמה, הייתי מאוד מאוכזב ומעשיי לאחר המקצה היו בלתי מקובלים. לאחר שנרגעתי הבנתי ש'לא הייתי אני'. אני מצטער מאוד על התנהגותי. אני רוצה להתנצל בפני המעריצים, הספונסרים שלי, התקשורת וה-WSL. אני לוקח אחריות מלאה על מעשיי ומקבל את השעייתי בהבנה. אני מאוכזב לפספס את האיוונט הבא ומקווה לחזור חזק יותר לג'פריס ביי. בהצלחה לכולם בפיגי' ותודה לכל אלו שממשיכים לתמוך בי".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים