חדשות

כזה עוד לא היה: ה-WSL יקיים תחרות גלישה באמצעות אפליקציית ZOOM

מאת יואב נקש אפריל 01, 2020

הליגה העולמית בגלישה החליטה בצעד חסר תקדים ובעקבות הגבלות וירוס הקורונה על ניידות המקצוענים, לקיים תחרות של הסבב דרך חלונות השיחה של האפליקצייה רבת המשתתפים "ZOOM". הליגה קיבלה אישור מיוחד מרשויות מקומיות שבהן גרים המקצוענים לאפשר להם להגיע לחוף הביתי שלהם לסשן תחרותי בליווי צלם למשך מספר שעות ובתיאום מראש. האיוונט הוירטואלי שיחל היום ישודר בלייב דרך אתר הליגה ויארח בחלונות השיחה גם אוהדים שיעודדו את המתחרים.

לאחר ביטול כל תחרויות הסבב המקצועני עד לסוף חודש מאי, החליט יו"ר ה-WSL אריק לוגאן לרתום את הטכנולוגיה לתחרות אחת שתהיה בגדר ניסיון בכדי לנסות ולאתחל את המירוץ לתואר אלוף העולם בגלישה לעונת 2020. לוגאן פנה לרשויות המקומיות של כל אחד מ-35 הגולשים בסבב המקצועני והשיג עבורם אישור גלישה חד פעמי בחוף הקרוב לביתם ובליווי צלם. התחרות תתפרש על פרק זמן של 24 שעות וזאת בכדי להעניק לכל אחד מהגולשים לבחור את הזמן והמקום המתאים עבורו לגלישה ברדיוס המקומי.

גבריאל מדינה יתחרה דרך זום. יגלוש בחוף הביתי שלו במרסייאס, סאו פאולו ברזיל.

"התחרות הזאת תהיה כמו כל תחרות אחרת בסבב אלא שכאן השופטים ישבו בחלונות אישיים בבתיהם והקריין ג'ו טרופל, שיהיה גם הוא בביתו, יהיה היחיד שיקריין את האירוע", מסביר לוגאן. "הגולשים שיעלו לחלונות השיחה ב"זום" יבחרו על פי מידת הזמינות שלהם ותנאי הגלישה שבאזורם. בדיוק כמו בתחרויות הבריכה כל אחד יקבל 30 דקות של גלישה שבו יצטרכו להשיג את הניקוד הרב ביותר. השלושה שיקבלו את הניקוד הגבוה ביותר ישובו להתחרות במועד מאוחר יותר. "לליגה ולצוות השיפוט מצפה יום עמוס במיוחד אך אנו בטוחים שיהיה זה שידור מרתק הרבה יותר מכל מה שיש לגולשים לצפות על גבי המסכים בימים אלו", מסכם לוגאן.

כאמור, את התחרויות יעביר ה-WSL בשידור חי כשבמהלכו גם יבחרו אוהדים אקראיים שיוכלו גם הם להופיע בחלונות השידור ולעודד את המתחרים האהובים עליהם. "זה רעיון מעולה ואני חושב שזה בהחלט יכול להעניק הרבה מאוד סיפוק לכל חובבי הענף ברחבי העולם שיושבים כיום בבתיהם רחוק מהים ומהגלישה", כתב קלי סלייטר בפוסט. "כמו כן זו הזדמנות מעולה בשבילי לתפוס איזה גל בחווה כי המרחק לפיק הוא מעל 100 מטר וקלאני מחזיקה אותי קצר כי היא לא רוצה שאעבור על החוק".

אילוץ-טרציה לתחרות הגלישה בזום. אם מעלים אתכם לשידור אל תעשו פאדיחות.

בליגה שבים ומדגישים כי על כל אחד מהאוהדים שיופיע בחלנות זום מוטלת החובה לשים מכנסיים ולא לעשות דברים מביכים בזמן השידור כמו לשבת בשירותים או לגזוז ציפורניים לחתול וכאלה. עוד נאמר כי הגולשים הזוכים בתחרות "Zoom April Fool Pro" יזכו ב"מטר רץ" שאיתו יוכלו למדוד את הגובה של הגל באמבטיה שלהם ואת המרחק שעשתה המתיחה הזו מחוץ לבית מבלי שתקבל קנס ;)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים