חדשות
חדשותסביבה ← בגלגול הזה: מזרן יוגה מחליפות גלישה ישנות יעשה לכם טוב על הצ'אקרה

בגלגול הזה: מזרן יוגה מחליפות גלישה ישנות יעשה לכם טוב על הצ'אקרה

מאת יואב נקש דצמבר 28, 2015

תעשיית הגלישה מחפשת חלופות ירוקות לחומרים שמהם מיוצרים כלל מוצרי הגלישה ואחד המהזמים העיקריים שאותו מנסים לבטל מהעולם הוא בד הניאופרן של חליפות הגלישה. חברת פטגוניה כבר הרימה את הכפפה ובשנה הבאה היא תשיק ליין חליפות ירוקות בלי בד ניאופרן בכלל אבל מה עושים כל החליפות הקיימות ואלו שעדיין מיוצרות מהחומר המזהם? קמפיין באתר קיקסטארטר מעוניין לעשות עליהם יוגה.

אתם כבר לבטח יודעים עד כמה חליפות הגלישה העשויות ניאופרן מזהמות את הסביבה, גם בייצור הפטרוכימי שלהן וגם לאחר השימוש בהן. מאחר שאף אחד מאיתנו אינו משתמש רק בחליפה אחת, אנו עורמים כמויות אדירות של חליפות ישנות ובלית ברירה זורקים אותן לפח. האפקט של זה הוא הרסני לסביבה... החומר שהגן על גופנו מן הקור מאיץ את ייעודו ועובר לחמם את העולם.

בסוף צריך להפרד ולהגיד שלום... אבל לא חייבים לזרוק.

לאלו שעושים שימוש חוזר בחליפה אחת במשך 2-3 עונות, הרגע שבו צריך לזרוק אותה גורם לנקיפות מצפון (וזה נאמר מניסיון). לא משנה כמה ננסה לשמור עליהן - לשטוף אותן במים מתוקים, לתלות אותן בצל ולא בשמש - בסופו של דבר הן מתבלות, נקרעות, ומתפוררות וגם אם ננסה למשוך עוד חצי עונה, לתפור את הקרעים ולקצר את השרוולים לא יהיה מנוס מלרכוש אחת חדשה. אז מה עושים עם הישנה? אפשר למחזר אותה ולעשות עליה תרגילי יוגה.

אין כמו איזה תנוחת דולפין באשראם בשביל לטהר את הגוף הנשמה, ואין כמו לשכב על מזרון יוגה שממחוזר מחליפות גלישה בשביל לנקות את כל השאר. קמפיין חדש באתר קיקסטאטרט מציע פתרון יצירתי וגאוני לחליפות הגלישה הישנות - פרוייקט "Suga" הוא פשוט סוגה עילית לרעיון של מחזור. היזמים מבקשים לגייס כסף בשביל למחזר חליפות גלישה ולהפכן למזרנים המיודעים לתרגילי יוגה. מסתבר שדווקא בד הניאופרן מעולה למזרנים. החומר הקצפי עמיד בפני זיעה, אבק, לכלוך ובקטריות שנמצאים על רצפת הסטודיו.

השימוש שהגולשים עושים בחומר שאינו מתכלה יכול לקבל חיים חדשים בגלגולו למוצר אחר. בעולם הזה, הגלגול הבא הוא של מזרן יוגה. זה הזמן להכנס לתנוחה הירוקה... Ommm...

רק לא לזרוק. הנה עוד דרך מקורית למחזר חליפה ישנה... מגן חרטום לגלשן או חצאית לקייאק :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים