חדשות

'הצילו' מענפי דקלים: חולצו בשלום לאחר שלושה ימים על אי בודד

מאת יואב נקש אפריל 14, 2016

על אף שנדמה כי בימינו אין יותר איים בודדים מסתבר ששלושה אנשים מצאו אחד שכזה ובילו עליו שלושה ימים ארוכים. השלושה שהיו בדרכם לאי המיקרונזי וונו (Weno) התהפכו עם סירתם, שחו לחוף מבטחים ומהר מאוד גילו שהאי מבודד. לאחר שלושה ימים של חיפושים, סיור של חיל הים האמריקאי מצא את השלושה מנופפים בידיהם עם חליפות הצלה כשעל החוף נכתב איתות ברור לעזרה - "HELP".

משפחות השלושה שהבחינו בהיעדרם דיווחו לרשויות המקומיות של האי פולאפ (Pulap) ואלו הזניקו את משמר החופים האמריקאי אשר הוציא הודעת AMVER לכל כלי השייט המסחריים באזור לעזור בחיפושים. חיל הים האמריקאי שהתבקש גם הוא לעזור בחיפושים, שלח את צוות P-8A שבאחד מהפטרולים האוויריים איתר את השלושה נצורים על האי.

השלושה נופפו עם חגורות ההצלה. (תמונה: פייסבוק משמר החופים האמריקאי בהוואי)

מטוס הסיור של הצי האמריקאי חלף מעל האי פאנאדיק (Fanadik) שנמצא במרחק של כמה מאות קילומטרים מפפואה ניו גיניאה, וזיהה את השלושה מנופפים בחליפות ההצלה של סירתם ובמילה "Help" שאותה כתבו על החוף מענפים של דקל.

על פי הדיווחים, סירת הסקיף באורך 19 פיט התהפכה ככל הנראה בגלל גל. השלושה נאלצו לנטוש את הסירה ולמזלם הרב הצליחו לשחות לאותו אי מבודד שהיה בקרבה. "לאחר שסירתם התהפכה השלושה שחו כ-2 מייל בלילה", כותב בפייסבוק משמר החופים האמריקאי בהוואי. "טרם הגיע צוות החילוץ הם איתתו למצוקה עם כתובת 'הצילו' גדולה וחיכו להצלתם".

כתבו "הצילו" מענפי דקל וחיכו שלושה ימים עד לאיתורם. (תמונה: פייסבוק משמר החופים האמריקאי בהוואי)

מספר שעות לאחר שאותרו על ידי מטוס הסיור, שלושת האנשים נאספו על ידי סירה מקומית ונלקחו לבית החולים לבדיקות רפואיות. כמו סופו של הסיפור, כך גם מצבם הבריאותי טוב. והאי? הוא חזר להיות בודד, מחכה לרובינזון קרוזו הבא.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים