חדשות

לאחר שגלש מידי יום במשך 40 שנה, דייל וובסטר לוקח הפסקה

מאת יואב נקש אוקטובר 09, 2015

הוא גלש לכל הפחות על שלושה גלים מידי יום במשך 40 שנים!... 14,642 ימים רצופים! דייל וובסטר (Dale Webster) עשה את הבלתי אפשרי והגשים את החלום לגלוש בכל יום ובספק אם את השיא הזה מישהו אי פעם יוכל לשבור. לאחר ארבעה עשורים של גלישה שהחלו בשנת 1975, וובסטר לוקח הפסקה ארוכה מיממה ובפעם הבאה שיצא לגלוש זה כבר לא יהיה בשביל לספור.

אם אתם רוצים לחיות את החלום אז תגלשו מידי יום, אבל אם אתם מעוניינים לשבור את שיא גינס אז כדאי שתתחילו אתמול. דייל וובסטר החל את שיאו ב-3 בספטמבר 1975, מאז ועד 40 שנה אחר כך, הוא לא פספס יום אחד של ים וגלש בעיקר בחוף הביתי שלו בבודגה ביי (Bodega Bay) בצפון קליפורניה. וובסטר הלך לגלוש בכל מזג אוויר כשהיה גשום, סוער או ערפילי, בקיץ בחורף בסתיו ובאביב.

כחודש לפני שהפסיק את שיאו הוא חגג 40 שנה של גלישה רצופה. את המספר 14,610 הוא חרץ על שעווה של 12 שנה. בשעון של וובסטר אין דקות יש רק שנים... :)

לאחר ארבע עשורים, 35 גלשנים ו-43,926 גלים (בחישוב של שלושה גלים לסשן יומי) ווובסטר או בכינויו "The Daily Wavester" החליט שהספיק לו ודי. למעשה, אם הוא לא היה צריך לעבור ניתוח כליות, הוא היה ממשיך לגלוש... אבל זו הייתה סיבה מספיק טובה לצאת להפסקה. ב-04 באוקטובר ו-24 שעות לפני שנאלץ להתאשפז, יצא וובסטר לסשן גלישה אחרון במסגרת שיאו בן ה-40 שנה וחודש אחד.

"זה פשוט מדהים איך יום רודף יום ומוביל ליום נוסף", אומר וובסטר. "הגלים כאילו באו והגשימו מחשבות. בגלל השיא מעולם לא הייתה לי קריירה אלא רק עיסוקים זמניים שונים". לאחר שהודיע על פרישתו, חבריו של דייל ערכו לכבודו מסיבה שבה ציינו את תשוקתו לגלישה ודבקותו במטרה. כעת יוכל וובסטר להגמל מהעיסוק האובססיבי שליווה אותו זמן כה רב ולגלוש מתי שרק בא לו מבלי לספור.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים