נשיכות קטנות: באוסטרליה יש יותר גרוע מדג הסרגוס

מאת יואב נקש אוגוסט 23, 2017

דגי הסרגוס שמידי פעם מדגדגים ועושים פדיקור לרגלי המתרחצים בים התיכון הם כאין וכאפס לעומת היצורים המסתוריים שכרסמו את רגלו של בחור צעיר באוסטרליה. סאם קאנזאי בן ה-16 הלך לחוף דנדי במלבורן לשכשך את רגליו במי הים. במהלך אותו הזמן הוא לא הרגיש דבר אך לאחר כחצי שעה הוא שלף את שתי רגליו כשהן מדממות ללא הפסקה.

זה לא חדש שבאוסטרליה הטבע יותר ארסי, מסוכן וקטלני וכשאומרים לנו לקחת דברים בפרופורציות, זו בדיוק הדוגמא לכך. חוטית נודדת צורבת או סרגוס נשכן יכולים להטריד ואולי קצת להכאיב אבל להוציא רגליים מדממות מהים כאילו ונטבלו עם פיראנה בנהר האמזונס זה כבר סיפור אימה. הנער בן ה-16 חשב בתחילה שהוא נחתך מהסלעים אבל מהר מאוד הוא גילה שהוא היה פיש פוד למשהו מסתורי.

סאם מיהר לשוב לביתו ומכיוון שהדימום לא הפסיק, אימו הבהילה אותו היישר אל בית החולים. בטיפול שהעניק לו הצוות הרפואי הם גילו עשרות ניקובים קטנים כמו מחטים בעור רגליו אך מכיוון שלא נתקלו בדבר דומה לכך בעבר לא היה להם מושג מה גרם לכך. אחת האחיות העלתה אפשרות שאולי ומדובר בכנימת ים.

אביו של סאם לקח יוזמה ופנה בחזרה אל הים בכדי למצוא פתרון לתעלומה. בהגיעו לחוף ולמקום שבו שהה בנו הוא לקח דגימה מן החול ומן המים ובהם גילה מושבות גדולות של יצורים זעירים / כיני ים. הוא הכניס אותם לתוך מיכל זכוכית וזרק לתוכו נתחי בשר מדממים. ואכן, במהלך השעות שחלפו כיני הים טרפו בתיאבון את הנתחים.

התיעוד של האב הגיע לידיו של ביולוגי ימי שהעיד כי הוא לא ראה דבר שכזה במהלך 20 שנות הקריירה שלו והעלה השערה כי אולי מדובר בריר של מדוזות. מן הצד האחר חוקר ימי במוזיאון וויקטוריה סבור כי היצורים הם בעצם רכיכות אוכלות בשר שנקראות ליסיאנאסידיאה אפידוס. "הן אינן כמו הפיראנה שמחכות לתקוף בשר חי וייתכן שהן היו במהלך זלילה ורגליו של סאם הפריעו להם באמצע הסעודה", הסביר ד"ר ווקר.

המקרה המדמם והמפחיד שאותו חווה סאם לא ימנע ממנו לחזור לים. לטענתו הרבה מאוד אנשים מגיעים לחוף הזה במלבורן, אך בניגוד להם הוא היה במקום ובזמן הלא נכון.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים