חדשות

אולימפיאדת טוקיו 2020 לא רוצה תחרות גלישה על גלי בריכה

מאת יואב נקש אוקטובר 23, 2015

הוועד האולימפי רוצה את ענף הגלישה במשחקים של טוקיו בשנת 2020 אבל לא על גלי בריכה. באולימפיאדת Tokyo 2020 רוצים שתחרויות הגלישה יתקיימו בסביבתם הטבעית ועל גלי הים. בהחלטה שתוקפה לפחות עד האוליפיאדה של 2024, הוחלט שגלים מלאכותיים אינם באים בחשבון.

מארגני המשחקים האולימפיים פנו לוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) בדרישה שאם ספורט ענף גלישת הגלים זוכה להופעת הבכורה שלו ביפן, אז מן הראוי שהגולשים יתחרו על המדליות בסביבה הטבעית שבים. עד כה, ארגון הגלישה העולמי (ISA) השתמש בבריכות הגלים כקלף מיקוח וכדרך עקרית לשכנוע הוועד האולימפי להכללתו של הענף באולימפיאדה אבל ייתכן שההשקעה המרובה בבניית בריכת גלים ואלי גם החשש מתקלות בטכנולוגיה החדישה, הם שהביאו את הוועדה להחלטה שאין צורך בכך - את התחרות האולימפית בגלישה יעשו בים.

לא רוצים בריכת גלים באולימפיאדת טוקיו 2020. הגולשים יתחרו בסביבת גלים טבעית - בים!

"הטכנולוגיה החדשנית של בריכות הגלים נשארת עדיין על סדר היום של גלישת הגלים ומהווה חלק בלתי נפרד מתכנון הדור הבא של הפארקים המיועדים לגלישה", אומר פרננדו אגרה יו"ר ה-ISA. "זה נפלא לראות שהגלישה מתפתחת וגודלת למגוון רחב של כיוונים ואפשרויות."

"אנו מאושרים שענף הגלישה יתחרה על גלים טבעיים, זאת במידה והספורט יכלל באופן רשמי במשחקים האולימפים של טוקיו 2020", אומר אגרה. "ענף גלישת הגלים הוא פופלרי מאוד ביפן והמדינה אירחה כבר הרבה מאוד תחרויות גלישה במספר רב של מוקדים. ביפן ישנו מבחר גדול של חופי גלישה וספוטים מעולים שיהיו אידיאלים לאולימפיאדה".

בכוונת ה-ISA לעשות את התחרות האולימפית למסיבת חוף עם אווירה תוססת ורעננה שתשאיר זכרונות בלתי נשכחים לספורטאים, לצופים ולכלל חובבי הענף ברחבי העולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים