חדשות
חדשותגלישה ← הוועד האולימפי: תחרויות ענף הגלישה בטוקיו 2020 יתקיימו בחוף צוריגסאקי

הוועד האולימפי: תחרויות ענף הגלישה בטוקיו 2020 יתקיימו בחוף צוריגסאקי

מאת יואב נקש דצמבר 11, 2016

הוועד האולימפי כבר הפריך כל ספקולציה שנוגעת לקיום תחרויות ענף הגלישה בבריכת גלים מלאכותיים. ובכנס האחרון של הוועד הפועל הוחלט באופן רשמי כי המקום שבו יתקיימו התחרויות באולימפיאדת טוקיו 2020, יהיה בחוף הביץ' ברייק צוריגסאקי (Tsurigasaki).

לכל מי שחשב שהבריכה של סלייטר תעשה את ה'גראנד אופנינג' שלה במשחקים האולימפים של טוקיו בשנת 2020, צפויה אכזבה... או שלא. הופעתו ההיסטורית של ענף הגלישה במשחקים האולימפים יתקיים בחוף צוריגסאקי במחוז צ'יבה שנמצא בצפון-מרכז האי הונשו. חוף הגלישה אשר ממוקם בין קוג'וקורי (Kujukuri) ואיצ'ינומיה (Ichinomiya) חשוף לסוולים של האוקיאנוס השקט ב- 180 מעלות (NE ועד SE).

חוף צוריגסאקי הוא ביץ' ברייק עם חול שחור וולקני. הגלים יכולים להיות סוול נקי אך ברוב הזמן גלי רוח או כאלו שהמרקם שלהם מושפע מרוח.

ענף הגלישה באולימפיאדה יארח 40 גולשים בלבד. 20 גברים ו-20 נשים ממדינות שונות. התחרויות יהיו רק במקצוע של גלשנים קצרים והגולשים המתחרים לא יגיעו מהליגה המקצוענית של ה-WSL. כעת רק צריך לקוות שבבעשרת ימי התחרות הגלים יהיו איכותיים מספיק בכדי שהגולשים יזכו לענוד מדליות על צווארם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים