שן תחת שן: הותקף על ידי כריש ודג אותו למאכל כנקמה

מאת יואב נקש נובמבר 23, 2015

הכריש התחיל? במהלך סשן גלישה בפארק אושן ריף בפלורידה, הגולש אלן אנגלמן (Allen Engelman) הותקף על ידי כריש מסוג Spinner, הובהל לבית החולים ונזקק למספר תפרים בידו. אלן חזר אל החוף בעצבים והחליט כנקמה לדוג את הכריש שנגס בו בכדי לשים אותו על שולחן האוכל שלו בכדי שהוא יוכל לנגוס בו. קטנוני? אינפנטילי? חסר כל היגיון? הזוי? כל התשובות נכונות ובעיקר מקוממות.

"יכולתי להרגיש את הנגיסה שלו והשיניים שננעצות בבשרי", מספר אלן. "הוא משך אותי בחוזקה כשישבתי על הגלשן ועם ידי הימנית הצלחתי לתפוס אותו בסנפיר הגב שלו. הוא ניסה לנער את היד שלי ואני ניערתי אותו מהסנפיר ואז הוא שיחרר את האחיזה מידי ונעלם". לאחר ביקור קצר בבית החולים שהסתכם ב-15 תפרים בידו השמאלית, הגולש / הדייג חזר אל ביתו כשבליבו התבשל רגש של נקמה.

חינוך של רד-נק: "אתה רואה בן? ככה עושים. הבא להורגך תחזור ותהרוג את מי שבא לך..."

אלן חזר אל החוף ביום שלמחרת (יחד עם בנו) כשהוא חמוש בחכה וחיכה להזדמנות שלו לנעוץ את הקרס בפיו של הכריש שניסה לאכול אותו. לאחר זמן קצר במיוחד, ולו בגלל העובדה שפלורידה שורצת בכרישים מסוג "ספינר", אלן דג את מבוקשו. "אז מה אנחנו הולכים לעשות איתו? עכשיו, כשתפסנו את הכריש שנשך את ידי, אנחנו הולכים לבתר אותו לפילה ולאכול אותו", הוא אומר.

אנגלמן אולי דג כריש אך אין שום הוכחה לכך שזהו הכריש שנגס בידו. תגובתו הילדותית היא עונש קולקטיבי ושירורתי חסר כל תכלית שאולי עושה לו קצת נחת בלב ומילאה את קיבתו אבל גרמה לנו לתחושה של קבס ובחילה. באיזשהו מקום בא לנו להגיד "בתיאבון, ושיתקע לך עצם בגרון"!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים