טרגדיה בהולנד: 5 גולשים טבעו למוות בחוף סחפנינגן

מאת יואב נקש מאי 14, 2020

חמישה גולשים ומציל קיפחו את חייהם בחוף סחפנינגן (Scheveningen) שנמצא ליד עיר הבירה האג שבהולנד. זהו אחד האירועים הטרגיים והמצערים ביותר שבהם מעורבים גולשים, וגם תעלומה שאין לה עדיין תשובה. במזג אוויר סוער ותנאי ים רוגשים נכנסה קבוצה של 10 גולשים לסשן גלישה. בסוף אותו יום שני ה-11.05.2020 נמשו שני גולשים ללא רוח חיים, ביום שלישי בבוקר נמצאו שתי גופות נוספות, ואחד נוסף נראה כשהוא נסחף לעומק הים.

הגולשים שגילם נע בין 23 ל-38 היו כולם גולשים מנוסים וחברים בקבוצות גלישה וטימניקים של חברות בענף. על פי הדיווחים המקומיים יתכן שהם טבעו לאחר שנלכדו בזמן גאות בשילוב קטלני של גלים גבוהים עם זרמים חזקים, רוח חזקה, אצות ושכבות של קצף גלים סמיך. נדרשו פעולות חיפוש והצלה מאסיביות בכדי למשות את חמש הגופות מהים הצפוני. במאמצי החילוץ נעשה שימוש במסוקים וסירות הצלה אך אלו הופסקו בשעות הלילה ושבו לפעילותם עם עלות השחר.

שלושה גולשים מתוך העשרה חולצו מהמים כשאחד מהם בן 40 שוחרר מבית החולים לאחר שקיבל טיפול רפואי. שלושה גולשים עדיין נעדרים בים והגלשנים שלהם נמצאו על ידי משמר החופים ההולנדי ובכך עולה החשש לגורלם. קהילת הגולשים המקומית וכלל האזרחים עדיין המומים מהמקרה ואין ביכולתם להסביר במפורש מה הוביל לטרגדיה. איך יתכן שחמישה גולשים טבעו למוות בפתחה של מרינה כשבמפרץ אחר שממוקם רק 100 מטרים משם גולשים אחרים גלשו ללא מפריע עד רדת החשיכה? האם היה זה קצף הגלים הסמיך שהקשה על החתירה? התוצאה קשה ועצובה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים