חדשות

העלו תמונה לפייסבוק כשהם 'גולשים' על צב ים ויקנסו ב-20,000 דולרים

מאת יואב נקש נובמבר 04, 2016

שני צעירים תושבי קווינסלנד חשבו שלגלוש על גבו של צב ים זה משהו מגניב. אז הם הצטלמו, העלו את התמונה לפייסבוק והיו בטוחים שיזכו לכמה לייקים וסמיילים... טעות גדולה! למעלה מ-9000 שיתופים נעשו לתמונה ומרביתם היו מלוות בתגובות נזעמות. התמונה המפלילה הגיעה עד לפתחה של הנהלת שמורות הטבע בקווינסלנד ששוקלים לקנוס כל אחד מהשניים בכ-20,000 דולרים על התעללות בבעל חיים חסר ישע.

"גלשנו על צב בסופ"ש... היה חבל"ז אחיייי", כתב ריקי רוג'רס בפוסט בפייסבוק לצד התמונה שבה הוא נראה עומד עם חברו על גבו של הצב הענק בחוף פרייזר איילנד. אין שכל אין דאגות? במקרה הנ"ל לרוג'רס וחברו יש 20,000 סיבות לדאגה. רשות שמורות הטבע בקווינסלנד חוקרת את המקרה שהעונש עליו הוא קנס שיצטרכו לעבוד הרבה בשביל לשלמו. ברשות הפארקים מאמינים כי הצב היה כבר ללא רוח חיים בעת צילום התמונה אך אין זה משנה את העובדה שמה שהם עשו היה חסר כל תקנה.

לסופר האמריקאי מארק טווין מיוחסת האמרה הבאה: "עדיף לשמור על שתיקה ולהיראות אידיוט, מאשר לפתוח את הפה ולהוכיח את זה" ובמקרה הנ"ל מישהו צריך להגיד להם את זה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים