חדשות

בום טראח! טיילר רייט התנפצה על הסלעים במהלך תחרות גלישה

מאת יואב נקש ינואר 27, 2015

במהלך תחרות באוסטרליה, גולשת הגלים המקצוענית טיילר רייט (Tyler Wright) בת ה-20 נשטפה עם גלי הים אל עבר בריכה ימית שתחומה בסלעים ומצאה עצמה בסכנת חיים אמיתית. נחלץ להצילה אחיה, גולש הפרו, אוון רייט (Owen Write). טיילר שספגה מהלומות וחבלות בגופה פונתה לביה"ח באמבולנס כשמצבה טוב.

תחרות הגלישה Australian Boardriders Battle שהתקיימה בחוף קרנלה (Cronulla), קיבלה תפנית מפחידה בשעה שגולשת הגלים וסגנית אלופת העולם לשנת 2014, טיילר רייט, מצאה את עצמה בסכנת חיים ממשית כשהיא נשטפת אל עבר הסלעים ללא שליטה. התחרות התקיימה בחוף Alley Reef שבדרום סידני בתנאי ים עם זרמים חזקים ועל גלים בגובה של כמטר אחד. במהלך מקצה התחרות טיילר גלשה על גל שמאלי שהוביל אותה עד לאימפקט זון של בריכה ימית התחומה בסלעים.

טיילר נחבטה בעוצמה בסלעים המקיפים את הבריכה, ניסתה לחלץ עצמה אך הסתבכה בחבל שמקיף את שפת הבריכה. ככשהגלשן תפוס לרגלה וברגע שהבחינה בגל נוסף שמתקרב לעברה היא נאלצה לקפוץ בלית ברירה בחזרה אל הים ונשטפה פעם נוספת ובעוצמה רבה. בעוד היא נאבקה לחלץ עצמה היא הרימה את ידה כשהיא מסמנת לעזרה ובתושייה רבה היא הצליחה למזער סיכונים כשהצליחה לנתק את רצועת הגלשן מרגלה. בשארית כוחותיה היא נעמדה על שפת הבריכה והגל הבא ששטף אותה פשוט העלים אותה תחת קצף מים לבן אך נשארה בתחומי הבריכה.

 "לכל אלו שאיחלו לי החלמה מהירה ואהבה, תודה רבה. נראה שזה בהחלט עושה את העבודה. הבדיקות שללו כל פגיעה בעמוד השדרה או נזק עצבי. תודה רבה לכל מי שעזר לי אתמול. כעת אני מבינה עד כמה טעיתי כשחשבתי שהכל בסדר ולא נפצעתי חח!"

אחיה של טיילר, גולש ה-WSL אוון רייט, רץ לעברה אך היא כבר מצאה את דרכה אל החוף כשהיא עומדת על שתי רגליה - ולאוון לא נותר אלא לחבק ולנחם את אחותו הקטנה ולהרגיע את רוחה. בכדי לוודא שמצבה טוב והיא אינה סובלת משברים, צוות התחרות נשא את טיילר אל עבר אמבולס שהבהיל אותה לבדיקות בבבי"ח.

לאחר החוייה המטלטלת וההד התקשורתי שהמקרה יצר, טיילר הוציאה הודעה לעיתונות כשהיא מודה לכל מי שעזר לה. "לכל אלו שאיחלו לי החלמה מהירה ואהבה, תודה רבה. נראה שזה בהחלט עושה את העבודה. הבדיקות שללו כל פגיעה בעמוד השדרה או נזק עצבי. תודה רבה לכל מי שעזר לי אתמול. כעת אני מבינה עד כמה טעיתי כשחשבתי שהכל בסדר ולא נפצעתי חח!"

זהו אינו מקרה נדיר שגולשים מוצאים עצמם במצוקה כשהם נשטפים או נחבטים בסלעים ומקרים כגון אלו כבר עלו בחייהם של לא מעטים. מקרה זה אינו מצחיק או משעשע אלא נושא שיש לתת עליו את הדעת ועל הגולשים באשר הם לקרוא היטב את הים, להבין את הזרמים, להכיר את תוואי החוף ולהגיב ברוגע למצבים מסוכנים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים