חדשות
חדשותכושר ובריאות ← בריכת הגלים בוואקו תחת חקירה עקב מותו של גולש שנדבק באמבה 'אוכלת-מוח'

בריכת הגלים בוואקו תחת חקירה עקב מותו של גולש שנדבק באמבה 'אוכלת-מוח'

מאת יואב נקש ספטמבר 30, 2018

עם כל ההתלהבות מבריכות הגלים וביטול איום תקיפות כרישים, שכחנו לרגע שישנם עוד יצורים וחיידקים קטלניים במי הגלים. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) חוקר בימים אלו את הקשר שבין מותו של גבר בן 29 מחיידק טורף לבין ביקורו בבריכת הגלים BSR שבוואקו טקסס. עם זאת, יצויין כי לא ידוע בוודאות אם הקורבן לקה במחלה ממי הבריכה ובדיווח חסר גם קו זמן ברור לגבי התאריך שבו היה בפארק ועד למותו המצער.

פבריציו סטאביל מניו ג'רזי גלש לאחרונה בבריכת הגלים BSR וב-29 בספטמבר נפטר ממחלה נדירה בשם Naegleria fowleri הידועה גם בכינויה "אמבה אוכלת-מוח". נגלרייה פואלרי הוא חיידק קטלני במיוחד שנמצא במים חמים ומתוקים כגון אגמים, נהרות ומעיינות חמים ואולי גם בבריכות גלים.

כפי שניתן להניח, הנגע חודר למערכת החיסונית של הגוף דרך ארובות הנחיריים ולא דרך בליעתם של מים דרך הפה. ברגע שהאמבה נכנסת לאף היא נודדת למוח וגורמת למחלה קטלנית PAM שמשפיעה על מערכת העצבים המרכזית. הסימפטומים יכולים להופיע בין יום אחד לתשעה ימים לאחר מכן והמוות יכול להתרחש בפרק זמן קצר של 18 ימים. עד כה ידוע על 143 מקרים שבהם לקו בזיהום הקטלני בצפון אמריקה ורק על 5 מהם ששרדו.

בהודעה לתקשורת אמרו בפארק הגלישה BSR שהם שמים דגש על בטיחות האורחים שלהם מטקסס ומכל רחבי ארה"ב. "אנחנו שואפים לספק את הסביבה הבטוחה ביותר עבור קהל הלקוחות שלנו בכדי שיהנו מכל המתקנים שלנו. נמשיך להיענות לבקשות של מחלקת הבריאות המקומית CDC (המרכז לבקרת מחלות) שמקיימת בימים אלו את חקירת מותו של פבריציו סטאביל. לבנו ותפילותינו עם בני משפחתו, חבריו ועם קהילת הגלישה של ניו ג'רזי בתקופה הקשה הזו ".

על אף כל זאת והחשש כי במי הבריכה ישנו חיידק קטלני, ב-BSR ממשיכים את העסקים באופן רגיל. הבריכה ממשיכה להיות פתוחה ולארח קהל רב של גולשים מכל הגילאים. לטענתם, עד שלא התקבלה תוצאה ונעשה קשר ישיר בין מותו של הגולש לבריכת הגלים, אין סיבה לסגור את הפארק. ועל אף זאת ב-BSR מודעים לסכנה התברואתית ומחתימים בכניסה את האורחים על טופס כי מסביר שישנה אפשרות ללקות באמבה והם מסירים כל אחריות לכך.

האפשרות שבבריכת הגלים של וואקו גולשת אמבה קטלנית היא מפחידה. מאז שהפארק נפתח בחודש מאי הבריכה נהנתה מזרם של כ-250,000 מבקרים לצד ביקורות חיוביות ומפרגנות בתקשורת. אם תוצאות הבדיקות של ה-CDC שיתפרסמו בשבוע הבא יגלו ממצאים מרשיעים, עתידו של הפארק יכול להיות בסכנה קיומית בדיוק כמי שנדבק באמבה הקטלנית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים