האם לקלי סלייטר יש עוד סיכוי לזכות באליפות העולם?

מאת יואב נקש מאי 28, 2017

זה היה די ברור שבריו הייתה חסרה חוליה בשרשרת שאותה סלייטר אמור לענוד על צווארו אם בכוונתו לזכות באליפות העולם. סלייטר בחר שלא להשתתף באיוונט המדובר ולא היה זה בגלל זיהום המים אלא בגלל הרגשה מקדימה של פספוס שהתחיל בכאב גב. "הגוף שלי נותן אותותיו שאני לא הולך לזכות בתואר", הסביר סלייטר. "ובאופן עקרוני אני לוקח חודש מנוחה". אפשר לנחש שהחלטתו של סלייטר לא הייתה קלה יותר מהכאב בגבו, אך האם יש לו סיכוי אם חודש המנוחה יאפשר לו לחזור במרץ להמשך הסבב?

הדרך מה-11 ל-12 נראה יותר כמו קפיצה בזמן חלל והתואר הנכסף שאיתו סלייטר היה רוצה לפרוש מתרחק ממנו שנות אור. הראש עדיין צעיר אבל הגוף כבר בן 45 והמגבלות הפיזיות הופכות להיות יותר קשות להתגבר עליהן. סלייטר מפגין יכולת פנומנלית לאדם בגילו שמתחרה בצעירים מחצית גילו. הוא מסוגל לצאת לרוטיישנים מטורפים ולהלהיב עם פאוור סרף עוצמתי אבל במהלך סבב 2017 הוא עדיין לא מצליח להדביק את הפער לתואר שאחריו הוא רודף בשש השנים האחרונות.

אחח... הגב. אפשר להלחם בזמן אבל קשה לנצח את הגיל.

זה ידוע לכל שסלייטר לא נלהב מהסטופ בברזיל אבל לאחר שהבין כי הוא נמצא במקום ה-13 (לאחר התחרות בריו ממנה נעדר הוא צנח למקום ה-18) הוא בחר להוריד את הרגל מהגז לפני שהוא עושה לעצמו נזק מיותר, גם בניקוד וגם בגב. קלי יכול להרשות לעצמו לוותר על תחרות אחת אך הוא לא יוכל לחזור על כך או לעשות זאת דבר שבשגרה. קלי מעדיף לשמור את עצמו כשיר לתחרויות שבהן הוא יכול לככב בנקודות, והכוונה היא לגלי הצינורות של פיג'י וטהיטי.

זוכרים למה הוא מסוגל. זה ניקוד אפשרי אבל עדיין לא כזה שיספיק במתכונת הנוכחית.

בהיסטוריה של הגלישה היו מעטים שהצליחו לחזור ולהוביל לאחר פיגור גדול שכזה אבל בשביל שסלייטר יצטרך להגיע לשם הוא יצטרך לחזור בזמן לימים שבהם היה כשיר יותר מבחינה גופנית. הטקטיקה והאסטרטגיה יכולה להעניק כמה נקודות זכות אבל הקצב של התרגילים, הקומיטמנט, התעוזה והחדשנות היא שובר השיוויון שנמצא בחזקת דור הגולשים הנוכחי. הסיכויים של סלייטר ככל הנראה לא גדולים ובמיוחד אם הוא בחר להגיד שאת הסבב הזה הוא כבר בדרך לסיים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים