מדוע ליירד האמילטון לא אוהב את הגלישה המקצוענית?

מאת יואב נקש נובמבר 14, 2015

אוקי, זה לא חדש שלליירד האמילטון יש תמיד מה לומר ובדרך כלל זה חורג מהקונצנזוס המקובל. לגולש גלי הענק מהוואי אין כל בעיה להביע את דעתו גם אם מדובר בשחיטת הקדושות שבפרות עולם הגלישה. בשנת 2013 ולאחר שמאיה גביירה ניצלה מטביעה הוא האשים את קארלוס בורלה שהיה אחראי לכך וטען שלגביירה אין מקום בענף גלישת גלי הענק. כעת ליירד מביע דעתו פעם נוספת ומסביר מדוע אינו אוהב את הגלישה המקצוענית.

רובנו סוגדים לגולשים המקצוענים אבל סולדים מהגלישה המקצוענית וזוהי בדיוק הסתירה שסוטרת על לחי חיינו... ומסתבר שאנו לא היחידים להרגיש כך. האדם שהמציא את ההידרופויל וגלש על הגבוהים שבגלים ותמיד היה נראה כאילו ונולד עם גלשן לרגליו, למעשה מעולם לא התחרה. כשחושבים על זה לעומק אנו לפתע מבינים שהגולש הכי מקצוען בעולם, בעצם מעולם לא היה מקצוען. בכתבה שהתפרסמה ב-Huffingtonpost תחת הכותרת "מדוע אחד הספורטאים הגדולים ביותר בעולם מסרב להתחרות?" ליירד האמילטון משיב באופן מאוד גלוי.

"אני לא יודע להפסיד"

"אני ממש לא יודע להפסיד. תמיד הייתי מאוד תחרותי עד שפשוט לא התחרתי. תראה לי מישהו שיכול להפסיד בכבוד ואני יראה לך מישהו שפשוט מפסיד. אם אתה לא יכול להשלים עם הפסד אז אתה לא תנצח הרבה."

"אי אפשר לשפוט גלישה"

"זה מאוד קשה לשפוט גלישה מכיוון שגלישה היא אומנות. ראיתי איך שפטו באופן מוזר את הגלישה של אבי החורג שהיה אחד מהגולשים הטובים ביותר בזמנו. בין אם זה היה הוגן או שלא, ראיתי איך זה פשוט הרס אותו."

"זה כמו להיות תקוע במערבולת"

"גלישה תחרותית היא כאילו ואתה תקוע במערבולת או בזרם חזק, אם אתה לא מצליח להתגבר על זה אתה פשוט טובע. אתה מת ונעלם. וזו הסיבה שאני עדיין כאן... שרדתי בגלל שוויתרתי על זה."

"לאדם יצירתי יש הישגים"

אדם יצירתי מסתפק בהישגים אישיים בעוד שאדם תחרותי מסופק רק כאשר הוא גובר על אחרים. אצלי זה הכל סביב ההישגים. לגלוש על הגל הגבוה ביותר. זה קשור אלי. אני תמיד יכול להתפתח ולשאוף להישגים נוספים".

ליירד האמילטון הוא אדם של הישגים אישיים וחלוץ בתחומים רבים בגלישה על הגלים. הוא אינו יכול להתחרות בעצמו.

אי אפשר ממש להאשים את ליירד האמילטון כשמדבריו משתמע שהוא לא אוהב את הגלישה המקצוענית. הוא לא מאמין בדרך המקצוענית מכיוון שהוא גילה אותה בצורתה העממית - הוא גדל לתוכה ואף גידל / פיתח אותה במספר תחומים - אם היה מתחרה זה היה כמו להתחרות בעצמו!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים