גלישת גלים באולימפיאדה אבל מדוע הפיקטוגרם באויר?

מאת יואב נקש מרץ 18, 2019

הועד האולימפי של אולימפיאדת טוקיו 2020 הציג את הפיקטוגרמים שילוו את ענפי הספורט השונים במדיה הרחבה. 50 ציורים עם קוים מעוגלים של 33 מקצועות ספורט שיוצגו בסמיכות לתוצאות, השידורים החיים, מעברונים וכו'. עם זאת, וכשבפעם הראשונה בהיסטוריה ענף גלישת הגלים יהיה חלק מהמשחקים האולימפים, הפיקטוגרם שנבחר ועוצב למאורע החגיגי הוא דווקא של גולש באייריאל.

זה אולי ישמע לכם טרחני אבל בעיני יש בעיצוב של מסאקי הירומורה משהו חובבני שגובל בחוסר הבנה של ענף הגלישה - ספורט שאותו עושים בגלישה על פני המים ולא בריחוף באוויר. זהו אינו ווייקסרף ולא קייטסרף, זוהי גלישת גלים, או למעשה גלישה על גל יחיד. אז מדוע הפיקטוגרם שנבחר הוא של גלי רוח (Ripples) ובחור שעף באייריאל? באותה מידה היו יכולים גם לשים את סמל השאקה, ענפי דקלים וגלשן נעוץ על חוף עם גולש שעומד לצידו... כי אם כבר קלישאתי אז עד הסוף.

ניחא אם היתה זו תחרות רוטיישנים אווירים אבל כאן מדובר על סמליל שאמור לייצג ענף מכובד עם מורשת של כמעט 100 שנה. לעניות דעתי פיקטוגרם צריך להיות קלאסי בעיצובו עם גולש שרוכב על גל נשבר. באיור שכזה הגולש אפילו לא חייב לעשות ביצוע או לעמוד בתוך צינור אבל הוא כן צריך לגלוש על פני גל. הכי בסיסי הכי פשוט, הכי גלישת גלים.

גל וגולש. שפע של דוגמאות ועיצובים ששומרים על המראה הקלאסי של ספורט גלישת הגלים

מה אתם חושבים על הסמל שנבחר לאולימפיאדת טוקיו 2020? האם לדעתכם הוא מתאר את ענף הגלישה היטב או שגם אתם חושבים ששמירה על עיצוב קלאסי היה מכבד את הגלישה יותר?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים