האם גלשני DHD הולכים לשנות את המשחק עם ה-EpoxyCore?

מאת יואב נקש ינואר 19, 2016

גלשני גלים נמצאים במצב של מילכוד. הם משתנים ומתפתחים אבל נותרים כמעט אותו הדבר. החידושים הטכנולוגיים הם מזעריים ובכל פעם שיש מי שממציא גלגל מרובע, ענף הגלישה מקבל את זה כאפשרות לשינוי כללי המשחק. גלשני הגלים עשויים מעץ ועד לפיברגלס אבל חברת הגלשנים האוסטרלית DHD של דארן הינדלי (Darren Handley) מציגה חומר אחר העונה לשם EpoxyCore - הכלאה מהפכנית של אפוקסי ופיברגלס שנותנת לגלשן מאפיינים יותר עתידניים גם בביצועים וגם במראה החיצוני.

דארן הינדלי מתעקש שה"EpoxyCore" הוא אינו איזה גימיק שיווקי כי אם חומר שישנה את כללי המשחק בתעשיית ייצור הגלשנים. "הגלשן מעוצב עם פיזור שווה של משקל ומבטל את הגמגום במהירות, משפר את המשחק של הריילים ובמחצית תחתיתו האחורית יש יותר גמישות", מסביר הנדלי. "הריילים שדחיסות החומר בהם היא גדולה יותר ומשקלם רב יותר, מאפשרים 'לקבור' את הריילים ביתר קלות על פני הגל ולספק הרבה יותר שליטה ויציבות בהשלמת הביצועים".

גלשני DHD. פיזור שווה של משקל הגלשן. מחצית תחתית הגלשן גמישה והריילים דחוסים יותר בחומר EpoxyCore.

"הגמישות שבמחצית תחתיתו של הגלשן הוא אחד מהמאפיינים המיוחדים ביותר בפיתוח הנוכחי", ממשיך ומסביר הנדלי. "הוא פוועל כמו קפיץ שנמצא בלחץ ומשחרר את האנרגיה שלו לגולש - פיצ'ר שנותן לגולש את הביטחון לנסות תרגילים חדשים ולהעז לקחת את הגלישה לרמה אחרת".

סטפני ומיק טייסי הניסוי של גלשני דארן הנדלי החדשים. גם במראה הם נראים עתידניים.

החומר ההיברידי של DHD עדיין נותר מסתורי. עד כה יוצרו מספר דגמי גלשנים שאותם ניסו מיק פאנינג, סטפני גילמור וג'ק פריסטון שגם תרמו רעיונות לעיצובם. הגלשנים החדשים של דארן הינדלי ישווקו החל מאמצע חודש פברואר 2016 ואם גלשתם על אחד שכזה נשמח לשמוע אם זה אותו הדבר או שזה באמת משהו אחר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים