גולשים בטנדו: אישה נכה הגשימה את חלומה לגלוש:)

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

הים והגלים הם תשוקתם של רבים אבל פסקאל הונור רצתה הרבה מעבר לכך... היא רצתה לגלוש. במקרה אחר הסיפור הזה לא היה תופס כותרות אלמלא העובדה שמדובר באישה נכה המרותקת לכיסא גלגלים כבר קרוב ל-20 שנה. פסקאל הונור (Pascale Honore) בת ה- 50, היא אישה נכה המשותקת בשתי גפיה התחתונות שהגשימה את חלומה לגלוש על הגלים בפעם הראשונה בחייה בעזרתם של בניה וחבר  לגלישה

לפני 18 שנים היא עברה תאונת דרכים קשה שהותירה אותה משותקת ברגליה עם פגיעה חמורה בחוליה T4 בעמוד השדרה. "כשהתעוררתי מהתרדמת אני זוכרת שעמד לצידי בחור שבישר לי שעברתי תאונת דרכים קשה ושאני משותקת בגפיי ואצטרך להיות מרותקת לכיסא גלגלים עד סוף ימיי" משחזרת פסקאל הונור.

art6

במשך כל שנים אלו כל שהיא הצליחה לעשות היה להתנחם בצפייה בבניה טום ומורגן (Tom & Morgan) גולשים על הגלים. על אף כל זאת, פסקאל המשותקת לא זנחה את חלומה שהלך והתעצם בכל פעם שביקרה בים – היא רצתה לגלוש על הגלים וחיכתה לרגע הנכון עד אשר בסופו של דבר הגיע זמנו של חלומה להתגשם בעיתוי הנכון ובעזרתם של האנשים הנכונים. "באחד מהערבים ישבנו בביתי עם טיירון סוון (Tyron Swan) בן ה-23 שהוא צוללן / גולש מוסמך ובחור חסון ושתינו בירות יחדיו. ואז טיירון אמר שזה בהחלט אפשרי שהוא יוכל להגשים לי את החלום אם הוא יוכל לקשור אותי אל גבו ולגלוש." מספרת פסקל.

art2

וכך, בעזרת ציוד פשוט ביותר שכלל רק סליל שלם של סרט הדבקה החלום יצא לדרכו. התהליך לא היה פשוט אך רחוק מלהיות בלתי אפשרי שכן פסקל נאלצה להיכנס אל תוך תרמיל גב ורגליה יצאו מתוך חורים שנחתכו בתחתיתו. לאחר מכן, היא הונפה על גבו של טיירון וסרט הדבקה לופף בחוזקה על שניהם יחדיו סביב כתפיהם, מותניהם ורגליהם. כשהיא מאובטחת בחוזקה לגבו של טיירון הם טבלו את הגלשן במים ויצאו להגשים חלום.

art4

המשקל שהיה מונח על גבו של טיירון הצריך גלשן גדול עם נפח גדול שיספיק בכדי להציפם יחדיו. מכיוון שלא היה באפשרותו לתפוס את הגל בצורה המקובלת של חתירה, הם נעזרו בג'ט סקי שגרר אותם אל תוך שבירת הגל. הניסיון הראשון לא צלח אבל בניסיון השני הגל היה ארוך ופתוח במיוחד שהצליח להביאם עד אל החוף.

pascal honore surfing גולשת למרות שהיא משותקת בגפיה התחתונות פסקל הונור

וכך באופן רשמי, פסקל שנולדה בפריז תפסה את הגל הראשון בחייה בחוף אליסטון (Elliston) שבדרום אוסטרליה. מסתבר שהיא כבר מתכננת את טיול הגלישה הבא שלה  למערב אוסטרליה שבו היא תעשה טואו-אין על גל גבוה מימדים...  "זו הייתה החוויה המופלאה ביותר של חיי" אומרת פסקאל, "לאחר שביליתי 18 שנים מחיי בישיבה אני לעולם לא אשכח את ההרגשה שברכיבה על הגל."

ואנחנו אומרים – כל הכבוד! כל הכבוד על האומץ, התעוזה, הנכונות והגשמת החלומות גם אם הם נראים רחוקים מלהתגשם באופן פיזי – אין דבר העומד בפני כוח הרצון. כבוד גדול לבניה ולחברם הטוב על היוזמה המבורכת, על המצווה הגדולה ועל ההשראה הנועזת - Respect

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים