חדשות

שארק אתה? אישה הגיעה לבית החולים עם הכריש על זרוע ידה

מאת יואב נקש מאי 19, 2016

בניגוד לכל המקרים מעוררי החלחלה והביעותים על תקיפות כרישים, המקרה הבא דווקא נראה יותר מידי חמוד בשביל לקרוא לו "שארק אטאק". מעטים הם האנשים ששרדו את החוויה שבתקיפת כרישים. עבור מרביתם, העדות היחידה למפגש היתה שריטה, סימן נשיכה או נגיסה שהשאירה בהם מום בגופם. אך לאישה הבאה בבוקה ראטון שבפלורידה יש הוכחה חד משמעית שהיא פגשה בכריש, היא יצאה איתו מן המים כשמלתעותיו נעולות על זרוע ידה.

 

במידה ונחש ארסי הכיש אתכם ממלץ לזהותו בוודאות בכדי לקבל את זריקת הנוגדן המתאים, אבל לא כך כאשר מדובר בכריש. האישה החביבה בת ה-23 יצאה מהמים עם הכריש על זרוע ידה כששיניו נעוצות עמוק בבשרה והוא לא מרפה מאחיזתו עם מלתעותיו. המצילים נגשו לעזרתה אך גם הם לא הצליחו לפתוח את לוע הכריש ולהסירו מזרועה. בינתיים, ובכל הזמן שבו הכריש שהה מחוץ למים, הוא נפח את נשמתו ולסתו ננעלה. למצילים על החוף לא נותר אלא להבהיל את הבחורה אל בית החולים עם הכריש, כמו תכשיט, על זרועה.

בין אם במודע או שלא במודע, אנשים שוחים בקרבה לכרישים מסוג Nurse כל הזמן ותקיפות נגד בני אדם נדירים ביותר. הקורבן במקרה זה הוא דווקא כריש באורך 40 ס"מ שהפסיד בקרב מתיש מול זרוע טעימה של אדם. כמה מהרוחצים שהיו באזור טוענים שהבחורה לא הייתה שה תמים. הם ראו אותה אוחזת בסנפירו של הכריש ומציקה לו וככל הנראה הבחורצ'יק אמר לעצמו "עד המוות".... אם אני הולך אז אין מצב שזה יהיה בלי קרב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים