חדשות
חדשותגלישה ← מנכ'ל WSL, פול ספיקר, פורש מתפקידו ומשאיר מאחוריו ליגה ברמה עולמית

מנכ'ל WSL, פול ספיקר, פורש מתפקידו ומשאיר מאחוריו ליגה ברמה עולמית

מאת יואב נקש ינואר 12, 2017

בערך באותו הזמן שאובמה עלה לבמה בשיקגו לנאום הפרידה שלו מכס הנשיאות, גם פול ספיקר מנכ"ל ה-WSL עשה כמותו כשהודיע ביום רביעי כי לאחר 5 שנות כהונה הוא מפנה את מקומו. במהלך כל שנות ניהולו, ספיקר ערך שינויים מרחיקי לכת בליגה העולמית בגלישה והביא אותה למחזות חדשים שהעלו את קרנה בכל רחבי העולם.

ספיקר ימשיך לנהל את הליגה עד סוף ינואר ומחליפו יהיה דירק זיף (Dirk Ziff) עד אשר יבחר מנכ"ל קבוע. זו הייתה לי לזכות והנאה לצפות בשינוי של ענף הגלישה המקצועני לענף ספורט עולמי", כתב ספיקר באתר ה-WSL. "זו הייתה נקודת שינוי מדהימה בהיסטוריה של הליגה וכעת הגיע הזמן למנהיג למנהיג חדש שיכול לקחת את הארגון להישגים גדלולים הרבה יותר".

"כעת הגיע הזמן למנהיג למנהיג חדש שיכול לקחת את הארגון להישגים גדלולים הרבה יותר", פול ספיקר

פול ספיקר רכש את ה-WSL בשנת 2013 כשזו היתה בחובות גדולים? - עד אותו הזמן ה-ASP לא ערך שינויים במשך שלוש עשורים. בתקופת כהונתו ה-ASP עבר בצורה חלקה לשמו הנוכחי WSL. בשנה שעברה הליגה רכשה את מניות חברת הגלים של קלי סלייטר קו שיכול לשמש כזירה נוספת לתחרויות המקצעוניות. בתחילת שנת 2014 ה-WSL גם רכשה את סבב גלישת גלי הענק BWWT.

תחת הנהגתו ספיקר הוא הביא לשידורים חיים של כל תחרות בכל פינה בעולם, לסיקור בערוצי החדשות ולגיוס הון עתק מנותנות חסויות כגון JEEP ו-סמסונג. "ה-WSL  זכה באחוזי צפייה חסרות תקדים וגידול עצום במספר המעריצים. באפליקציית ה-WSL יש למעלה מ-2 מיליון משתמשים", הוא כותב. מוסיף ספיקר ואומר שתחת ניהולו הוא גם הציג לראושנה את תוכנית הפנסיה לגולשים ולגולשות בהתאם לסך הישגיהם.

הרכש החדש של ה-WSL בשנת 2015. הגל המושלם של הגולש המושלם.

עם זאת, עולות השערות כי ה-WSL נמצא במצוקה כלכלית ושסך הוצאות הליגה גדולות מהכנסותיה שעומדת על כ-30 מיליון דולרים בשנה. הטענה היא כי בתור איש עסקים משופשף, ספיקר יודע כי יטב אם יפרוש כעת לפני שהכל יתמוטט... נקווה שאין בזה אמת.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים