קבלו ביטול: בשנת 2019 לא תתקיים תחרות בפייפליין

מאת יואב נקש פבואר 18, 2018

הליגה העולמית בגלישה צריכה לחשב מסלול מחדש אחרי תמרור העצור שקיבלה מרשות העיר והאי הונולולו. לאחר דין ודברים שחלקם בירוקרטים ומקצתם כיפופי זרועוות, החליטו בהונולולו שלא לאשר קיומה של תחרות הגלישה ומכתירת אלופי העולם, פייפ מסאסטרס, בשנת 2019. נכון לרגע כתיבת הדברים, החלטה זו סופית.

התחרות בפייפליין היא לא ררק אבן דרך אלא עמוד תווך בבסיס אליפויות העולם בגלישה לדורתיו. התחרות המסכמת של המקצוענים הייתה מאז ומתמיד המקום שקובע את סיומו של סבב עולמי של חולמים ומדורת שבט של מאות אלפי מעריצים. והנה, בשנת 2019 הרצף של התחרות המיתולוגית נקטע ו"הפייפ מאסטרס" יצטרך ככל הנראה לשנות את עצמו להמציאו במקום חדש.

בהודעה שעלתה באתר ה-WSL הביעה מנכל"ית הליגה סופי גולדשמיט את אכזבתה מכך שתחרות הפייפ מאסטרס לא תתקיים בשנת 2019. זאת עקב החלטה שהתקבלה במשרדו של ראש עיריית הונולולו קירק קולדוול ביום חמישי 15 בפברואר 2018. המקורות שליקטנו במרשתת לא היו חד משמעיים לגבי הסיבה ו/או האשמים אבל כפי שנזכר לעיל ככל הנראה מדובר בסחבת בירוקטית של ה-WSL וגם במשחקי כוחות בין הרשות המקומית בהונולולו לליגה העולמית בגלישה.

מבולבלים? בואו ננסה לעשות סדר ונתחיל בראשית הפרשה. ה-WSL הגישה בקשה לקיום מספר תחרויות CT בעונת 2019 כשבאופן תקדימי היא רצתה לעשות סוויץ' ולהחליף בין תאריכים של שתיים מהן: להעביר את תחרות Volcom Pipe Pro לחודש דצמבר (2018) ואת הפייפ מאסטרס לחודש ינואר (2019). הווי אומר, להתחיל את הסבב השנתי עם הפייפ מאסטרס. בגדול ועד כמה שהמהפך הזה נשמע הזוי ה-WSL היה אמור לקבל את האוקיי של הונולולו בלי בעיה. אלא שהפך הגמור מזה קרה והפייפ מאסטר לא יפתח ולא יסגור את שנת 2019. מדוע? להלן כמה שתי סיבות אפשריות:

1. בירוקרטיה. לעיריית הונולולו יש נהלים ברורים לגבי בקשות, שינויים וטפסים שצריכים להיות מוגשים בזמן - ובמקרה הזה עד ה- 09 בנובמבר 2017. אך ה-WSL התמהמה עם הבקשה והגיש אותה 35 ימים אחרי המועד האחרון ב-13 בדצמבר 2017. לפיכך, הם נאלצו לסרב לתוכנה ולבטל את קיום תחרויות ה-CT.

2. משחקי כוחות. ייתכן שבעיריית הונולולו לא אהבו את התנהלות הליגה באופן כללי - כמי שמרגישים שיש להם עודף זכויות, שיכולים לשנות מועדים או להגיש טפסים ולבקש שינויים כעולה על רוחם ובכך כולם צריכים להתיישר לפי עמדתם. כעקרון, בתקופה זו של החודשים נובמבר -ינואר יש כ-25 בקשות לתחרויות שונות ברצועה של 7 מייל שמהווה חלק משמורת טבע. החלטה זו מוכיחה שהמילה האחרונה וזכות הראשונים שייכת להוואי ולמקומיים.

זה לא בדיוק ברור מה היו השיקולים של ה-WSL לשינוי מועדי התחרויות ובדיוק כפי שאנחנו מבולבלים מכל ההסתעפויות של הדברים, הליגה צריכה כעת להתמודד עם השלכות ההחלטה השלילית של הונולולו לגבי ביטולה של התחרות ב-2019. אם בכל זאת נסתכל על מחצית הכוס המלאה אנו יכולים להתנחם בכך שהפייפ מאסטרס יתקיים ב-2018 ולא הוזכר כלל על ביטולו ב-2020. כעת נותרה שאלת מיליון הדולר: לאן תעבור התחרות המסכמת שמכתירה את אלוף העולם בגלישה בשנת 2019? ובגישה אופטימית אחרת נשאל האם בגלל שמדובר על תחרות שתתקיים בעוד שנתיים ההחלטה יכולה עוד להתהפך עד אז?

הערת עורך: אם מצאתם טעות בכתבה או שברשותכם פרטים נוספים שלא הוזכרו, נודה לכם אם תיידענו אותנו לגביהם דרך כתובת המייל streamailyam@gmail.com, בתגובות בתחתית הכתבה או/ו בעמוד הפייסבוק שלנו. תודה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים