חדשות

נציג ה-WSL על אירוע תקיפת הכריש: 'הסיכון שזה יקרה תמיד היה'

מאת יואב נקש יולי 31, 2015

את תאריך ה-19 ביולי 2015 אף אחד ב-WSL לא ישכח ולבטח לא מיק פאנינג שאמר כי הוא לעולם לא יגלוש בתאריך הזה יותר בחייו. באותו יום ראשון העולם היה עד בשידור חי לסיוט הכי גדול שמתרחש לנגד עייניו - מיק פאנינג שורד תקיפת עמלץ במהלך מקצה הגמר של תחרות הסבב המקצועני ב-J-Bay. אחד מהגולשים הטובים ביותר בעולם ואלוף העולם 3 פעמים כמעט ונטרף בלייב... מקרה שהפך לעדות המצולמת והמדוברת ביותר של תקיפת כריש מעולם.

גם פול ספיקר (Paul Speaker), מנכ"ל ה-WSL נאם לפני קהל על מקרה התקיפה אך מעבר לדברי הוקרה למתחרים ולצוות המנהל, הוא לא אמר ולו חצי דבר על ההקשים ממקרה שכזה. על אף שהכתובת תמיד הייתה על הקיר, לא הייתה להם תוכית מגירה והכריש שכמעט טרף את פאנינג, תפס אותם עם המכנסיים למטה.

המקרה הטראומטי של פאנינג הפך לנחלת כולם ול-WSL בפרט, שנושא באחריות כבדה מאוד לשלומם ובטחונם של הגולשים. זו הייתה הפעם הראשונה אי פעם בכל ההיסטוריה של ענף הגלישה המקצועני (מאז שנת 1976), שבו כריש מתקיף את אחד המתחרים. חברינו ב-The Inertia, רצו לדעת איך בכוונת הליגה להתמודד עם התקרית, האם הליגה תציב שומרים ומשקיפים? האם התחרות תחזור בשנת 2016 לג'פריז ביי? ענף הגלישה המקצועני קיבל תהודה אדירה מאז מקרה התקיפה ומיק פאנינג אף עבר את אובאמה בפער ניכר בחיפוש של גוגל, האם ה-WSL רוכבים על הגל התקשורתי? ולאן בכוונתם להמשיך מכאן?

סמנכ"ל התקשורת של ה-WSL, דייב פרודאן (Dave Prodan), נפגש עם מראיינו במטה ההנהלה בקליפורניה ושוחח על המקרה מנקודת מבטה של הליגה ועל ההשלכות של המקרה לעתיד. גם בראיון זה אנו לא זוכים לקבל את כל התשובות לשאלות ומבינים שדבר כנראה לא הולך להשתנות:

סמנכל התקשורת של הליגה המקצוענית לגלישה אינו מחדש הרבה... גם להם אין תשובות

"אנשים שעוסקים בענף הגלישה מכבדים היום יותר את המתחרים בעף המקצועני כי הם תמיד ידעו שהאפשרות לכך קיימת. זה מעניין אבל לא כל כך מפתיע שהחשש הפך למציאות. אם הייתה טכנולוגיה שהייתה מוכיחה את עצמה ב-100 אחוז אנו לבטח כבר היינו עושים בה שימוש".

"נכון לרגע זה, האירוע הזה הוא חלק בלתי נפרד מהדיונים שלנו", אומר פרודאן. "זה לא משהו שאנחנו מתכוונים להתעלם ממנו אך גם אינו דבר שאנו רוצים לנצלו. זה פשוט משהו שקרה. הבחורים שלנו ישימו את חייהם בכפם בטהיטי בעוד מספר שבועות, כך שזה אף פעם לא נגמר".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים