מגיע להם! הזוכים הגדולים בטקס גלי הענק XXL לשנת 2015

מאת יואב נקש מאי 03, 2015

קרוב לאלפיים איש הצטופפו בעיירה אנהיים (Anaheim) בדרום קליפורניה בכדי לחלוק כבוד לאותם גולשים שהעזו לקרוא תגר על הגבוהים שבשבירות הגלים - טקס ה-XXL לשנת 2014/15 של ה-WSL.. הפרס אמנם מגיע לכל אחד מהגולשים על אומץ ליבם ותעוזתם אלא שבתחרות ה-XXL יש מנצח אחד בכל אחת משבע הקטגוריות. כל הזוכים וכל מפלצות הגלים בכתבה הבאה

סבסטיאן סטודטנר (Sebastian Steudtner) זוכה בטגוריית הגל הגבוה ביותר של השנה עליו גלש בנאזרה פורטוגל.

לאחר שבמשך 15 שנה היה בחסותה הבלעדית של חברת בילבונג, טקס ה-XXL שנערך ב- 02 במאי 2015 היה הראשון במתכונתו החדשה בחסות הליגה העולמית בגלישה (WSL). עשרות גולשים שחירפו את נפשם ושרדו לספר על כך היו מועמדים לזכייה בשבע קטגוריות שונות: "גל השנה" (Ride of the Year), תפיסת הגל הגבוה ביותר בחתירה (Biggest Paddle) גלישה בצינור (Tube of the Year), "הגל הגבוה ביותר" (Biggest Wave), התצוגה הטובה ביותר של השנה לגברים ולנשים (Best Overall Performance) והווייפאאוט של השנה (Wipeout of the Year Award) .

בקטגוריית "הגל הגבוה ביותר" (XXL Biggest Wave), זכה הגולש ממוצא גרמני סבסטיאן סטודטנר (Sebastian Steudtner) על המפלצת שמגרדת את שיא העולם עליה גלש בנאזרה פורטוגל. "תודה לצוות שלי ובמיוחד לטום באטלר (Tom Butler) שגרר אותי לגל הענק ביותר", אמר סבסטיאן עם קבלתו את הפרס. "אני גאה על כך שגלשתי על הגל הגבוה ביותר שנתפס באירופה. שיא עולם יהיה מעולה אבל אני ממש לא אובססיבי לגבי זה".

כמידי שנה, שיין דוריאן (Shane Dorian) ממשיך לככב ברשימת הזוכים כשפאנל השופטים העניק לו את הפרס בשתי קטגוריות: "גל השנה" (Ride of the Year) ותצוגת הגלישה הטובה ביותר של השנה (Best Overall Performance).

ג'יימי מיטשל (Jamie Mitchell) זכה בקטגוריית "תפיסת הגל הגבוה ביותר בחתירה" (Biggest Paddle) על הגל הענק שתפס בבמאבריקס ב-20 בדצמבר 2014.

הגולש מטהיטי מטאהי דרולט (Matahi Drollet) קדח את הצינור של השנה (Tube of the Year) בטיהופו.

בקטגוריית "תצוגת הגלישה הטובה ביותר של השנה לנשים (Best Overall Performance), זכתה פייג' אלמס (Paige Alms)

ובקטגוריית הווייפאאוט (Wipeout of the Year) בנג'מין סנצ'יז (Benjamin Sanchis) על הפקונגות האדירות שספג על הגל של נאזרה בפורטוגל.

הזוכים בטקס ה-XXL של גלי הענק לשנת 2015:

סבסטיאן סטודנטר מגרמניה: XXL Biggest Wave: Sebastian Steudtner
שיין דוריאן מהוואי: Ride of the Year: Shane Dorian HAW
שיין דוריאן מהוואי: Best Overall Performance: Shane Dorian HAW
ג'יימי מיטשל מאוסטרליה: Biggest Paddle: Jamie Mitchell 
מטאהי דרולט מטהיטי: Tube of the Year: Matahi Drollet
פייג' אלמס מהוואי: Women's Best Overall Performance: Paige Alms
בנג'מין סנצ'יז מצרפת: Wipeout of the Year Award: Benjamin Sanchis

 

כל האקשן של גלי הענק של השנה בסירטון אחד פצצצה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים