אתם הגלשן: חליפת גלישה עם סנפירים לבודי סרפרס

מאת יואב נקש ינואר 26, 2016

הנה חליפה שבאמת מצדיקה את שמה כ"חליפת גלישה", לא כזו שרק אמורה לשמור על חום הגוף בעת הגלישה אלא כזאת שמשמשת ל-גלישה. בעוד שאנשים רבים נרתעים מללבוש דברים שאולי נראים מגוחך, ישנם כאלו שלא בהכרח אכפת להם איך זה נראה כל עוד וזה פונקציונאלי למטרה. חליפת ה-WaveWrecker היא דוגמא לסוג כזה של ביגוד. חליפה עם "סנפירים" שעיקר ייעודה לעוסקים בענף הבודי סרף (גלישת גוף).

אם גלשני הגלים זוכים לשיופים חדשניים, סנפירים ושאר פיתוחים עתידניים אז אין כל סיבה שגם החליפות של גולשי הגוף יתפתחו באותו הכיוון. זה דבר מקובל שהאדם מחקה את הטבע והגולשים מחקים את חיות הים - וגם במקרה זה ובדומה לדגים, לחליפת ה-Wavewrecker נוספו סנפירים באיזורים שונים על הגוף שמיועדים להיות הידרודינאמים, מציפים ומשפרי תנועה בביצועים.

זה באטמאן? לא זה בודי סרפר. ניקולס גאדלר עם "חליפת הגלשן" שפיתח ועליה סנפירים וריילים מכל עבר.

ההמצאה שאותה הציג ניקולס גאדלר (Nicholas Gadler) בקמפיין הקיקסטארטר שלו נראה קצת כמו תחפושת פורים של באטמן ימי אבל ייתכן שיש כאן צעד אחד לקראת מה שבעתיד ועם פיתוח נוסף יהפוך לחליפה תקנית עולמית בקרב גולשי הגוף. "ה- WaveWrecker היא חליפת הגלישה הראשונה שמשנה צורה, קלילה, בעלת כושר ציפה שעיצובה דינאמי ומובנה עם סנפירים וריילים", מסביר גאדלר. "עם החליפה אפשר לגלוש על הגלים כמו על גלשן רגיל אלא שהגלשן במקרה זה הוא גופכם".

לדבריו של גאדלר, פיתוח החליפה ארך כ-6 שנים והוא כולל שני פטנטים רשומים. במהלך השנים ניסה גאדלר 27 דגמי שונים עד אשר הגיע לתוצאה הרצויה מבחינת נוחות, איכות הבד, החומרים הנלווים ותפקודה בעת גלישת הגוף. גאדלר מבקש לגייס סכום של 10,000 דולרים בכדי להתחיל בייצורו ושיווקו לקהל הרחב. עלות החליפה עדיין לא ידועה אבל סביר להניח שעם הסנפירים והריילים היא תהיה במחיר של גלשן גלים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים