מנקים את חוף זיקים - כתבה מסכמת

יולי 25, 2014
ביום שישי ה-11.09.09 נערך מבצע ניקיון גדול בחוף זיקים.  כ-50 art1מתנדבים התפרסו על רצועת חוף ארוכה ורחבה שכללה גם את הדיונות בצידה וניקו ביסודיות מפגעים סביבתיים. למעלה מ-50 שקיות מלאות באשפה לוקטו במהלך המבצע. הניקיון היה רק חלק משלל ההפתעות שחיכו למתנדבים.

 

לאחר תקופה ארוכה של פעילות בחופי אשקלון  חברי יוזמת הניקיון "צבע ירוק" מבית אתר צלם ים עזבו את כותלי העיר והדרימו לזיקים. הפעילות היזומה של הניקיון בזיקים נערך בשיתוף פעולה בין גורמים סביבתיים ועירוניים. 

האירוע היה מאורגן להפליא, במתחם art7הבננה ביץ' התקבצו המתנדבים. כל אחד ואחת קיבל חולצה, כובע, שקית ובקבוק מים קרים. לאחר רישום השמות חולקו המתנדבים לשלוש גזרות שונות: הדיונות החוליות, ורצועות החוף שאינן מוכרזות, הדרומית והצפונית.

מזג האוויר נעים, רוח קלה נושבת מהים, דגלים צבעוניים ואנשים מחויכים מעטרים את החוף. בפינה אחת מאויש דוכן של רשות הטבע והגנים, על שולחנם מופיעים עלוני הסברה על הסביבה החופית ועל מקום רבייתם של צבי הים. פינת משחקים לילדים ממוקמת בתוך מאהל, מציירים בצבעים מחומרים טבעיים. המבקרים בחוף והמתנדבים זוכים לרגעים ירוקים וקסומים, המודעות לסביבה נמצאת בכל פינה. יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, ריתק את הקהל בהרצאה על גרגר החול שנודד מחבש ועד לחופי ארצנו כשבסיומה התפנו כולם למטרה שאליה הגיעו - ניקיון החוף!

art2art3המתנדבים התפזרו על רצועת חוף רחבה מדרום צפון, ובמזרח. במשך שעתיים רצופות תרו אחר לכלוך ואשפה ואספו שקיות רבות שאותן ריכזו בפחי "צפרדע" גדולים הממוקמים בכניסה לחוף. רכבי השטח שנסעו בחוף שילמו את חובם לסביבה כשהמתנדבים ניצלו את רכביהם לנשיאת השקיות והסעתם לפחי האשפה.

בתום המבצע ניתנו ארטיקים ושתיה קרה, הרחבה של הבננה ביץ' התפנתה לקראת המסיבה. המתנדבים נשארו בחוף שעות ארוכות חלקם עד השעות הקטנות, חלקם אף ישנו בחוף. במשך כל זמן זה היו עוד כאלו בודדים שתרו עם שקיות את רצועת החוף...

art6 art7

תודה רבה לכל המתנדבים שהגיעו מיוזמתם לנקות את חוף זיקים. אנשים יקרים, חברים ירוקים שחלקם אף הגיעו כל הדרך מתל-אביב. תודה רבה לכל המארגנים של האירוע: פאב/מסעדת הבננה ביץ שאירוחו אותנו כמו מלכים, עידו וסיימון. ראות נחום מחברת פרסקו שיזמה את הניקיון והביאה למימושו בגדול!  תודה גם לראש המועצה חוף אשקלון יאיר פרג'ון. תודה לרשות הטבע והגנים והולכים על חוף נקי. - תודה לכוווולם

המבצע הזה  היה כה מיוחד ומוצלח עד שבדעתנו לעשות מבצע נוסף בזיקים כבר בחודשים הקרובים.לפרטים נוספים ועדכונים הצטרפו לקבוצה של "צבע ירוק" בפייסבוק
.. תבואו יהיה נקי.

יואב נקש

* לחצו כאן לצפיה בגלריית התמונות

צפו בקליפ המיוחד ממבצע הניקיון בחוף זיקים שישי ה-11.09

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים