איך היו הגלים אם האולימפיאדה ביפן היתה מתקיימת בימים אלו?

זו הייתה אמורה להיות השנה הגדולה של הגלישה - השנה שבה ענף הגלישה היה זוכה לבמה היסטורית ראשונה במשחקים האולימפים. כולם חיכו לקיץ 2020 ולרגע המכונן והמרגש שבו גולשי הגלים יתחרו על מדליות יוקרתיות אבל אז הגיע נגיף הקורונה וסגר את העולם. אם האולימפיאדה היתה מתקיימת כסדרה הרי שבימים אלו שבין ה -24 ביולי ועד ה-9 באוגוסט היינו בעיצומה של תחרות גלישה, אז איך היו נראים הגלים בתקופה זו בחוף צוריגאסאקי ביפן?

מאת יואב נקש אוגוסט 01, 2020

יש מה לראות: פסטיבל סרטי הגלישה הפורטוגלי משודר בלייב ובחינם

הזמנים לא קלים ומגבלות התנועה בימים אלו הן רבות אך מארגני פסטיבל הסרטים השנתי באירסיירה פורטוגל החליטו שלא לשבור שגרה ולאפשר השתתפות וצפיה לכל עולם הגלישה. הפסטיבל שמתקיים בין ה-29.07 ועד ה-02.08 מציג 17 סרטים חדשים לגמרי מכל רחבי העולם שאורכם נע בין דקות ספורת  לשעה. הסרטים במוטיב הים והגלישה הם אוסף של סיפורים אקלקטיים ומגוונים עם סינמטוגרפיה קולנועית.

מאת יואב נקש יולי 30, 2020

הליגה העולמית בגלישה מבטלת את כל תחרויות הסבב לשנה זו

זה היה די צפוי. ככל שהזמן נמתח והוקורנה עדיין מגבילה את חיי כולם בכל העולם, כך גם סבב החלומות של ה-WSL הופך לסוג של חלום שככל הנראה כבר לא יתגשם השנה. בליגה העולמית בגלישה החליטו לבטל את כל התחרויות לשנה זו, על אף שהאמינו כי היה אפשר לקיים תחרויות בפורמט בטוח.

מאת יואב נקש יולי 19, 2020

הלך לעולמו דרק הו, אלוף העולם לשעבר והגולש האגדי מהוואי

החדשות העצובות החלו לזרום לקראת סופ"ש ובשישי ה-17.07 כבר זכו לאישור. דרק הו, הגולש האגדי מהחוף הצפוני בהוואי, נפטר בבית חולים באואהו לאחר שככל הנראה לקה בהתקף לב. דרק הו אלוף העולם בגלישה לשנת 1993 היה 55 במותו.

מאת יואב נקש יולי 18, 2020

טרגדיה בהולנד: 5 גולשים טבעו למוות בחוף סחפנינגן

חמישה גולשים ומציל קיפחו את חייהם בחוף סחפנינגן (Scheveningen) שנמצא ליד עיר הבירה האג שבהולנד. זהו אחד האירועים הטרגיים והמצערים ביותר שבהם מעורבים גולשים, וגם תעלומה שאין לה עדיין תשובה. במזג אוויר סוער ותנאי ים רוגשים נכנסה קבוצה של 10 גולשים לסשן גלישה. בסוף אותו יום שני ה-11.05.2020 נמשו שני גולשים ללא רוח חיים, ביום שלישי בבוקר נמצאו שתי גופות נוספות, ואחד נוסף נראה כשהוא נסחף לעומק הים.

מאת יואב נקש מאי 14, 2020

מפר סגר-גלים סדרתי: קנואה איגראשי סופג אש מהגולשים בפורטוגל

כל הגולשים בעולם רוצים שהתקופה הזו תעבור ושהם יוכלו לחזור לים. כולם מצייתים בעל כורחם לצו השעה שמונע מהם גלישה, אך תמיד יהיה קומץ סורר שינסה לחמוק מאחריות מוסרית, אם לא בהפצת הקורונה אז לפחות בהזדהות עם קהילת הגולשים שמסוגרת בביתה. גולשים שניסו לתפוס גלים מצאו את עצמם מוקפים בכוחות משטרה תקיפים ועל אף שהקהילה אינה בעד הפרת ההנחיות, היא היתה סלחנית בתגובתה וראתה לנכון לצאת להגנתם על השימוש בכוח שנעשה נגדם. אלא שבמקרה אחר שבו מדובר במקצוען המדורג במקום השישי בעולם, מצפים שדוקא ממנו תבוא דוגמא אישית וכשכזאת לא מגיעה אותו גולש ימצא את עצמו מותקף על ידי הקהילה המקומית. כך קרה לקנואה איגראשי בפורטוגל.

מאת יואב נקש אפריל 27, 2020

קווים של דמיון: גלישה זה כמו...

גלישה היא גלישה. לכאורה מדובר בענף ספורט בפני עצמו שבו האדם נעזר בגלשן ועליו הוא רוכב על פני הגל. עם זאת, לגלישה יש קווי דמיון נוספים לתחומי עניין וענפי ספורט אחרים. גלישה היא אומנות שמתבטאת בתנועות הגוף, ביצירתיות המחשבה ובכוח הפיזי שמתאים את עצמו לתנאים הסובבים אותו. גלישה זה כמו...

מאת יואב נקש אפריל 25, 2020

בואו נגיד את האמת: רובנו בסה'כ גולשים ממוצעים ולא ממש מקצוענים

האם אתם מרגישים לפעמים שסרטי הגלישה נראים כמו מד"ב או שהראיון עם המקצוען נשמע כמו טלפרומטר שעובר בין כולם? ומה בנוגע לשאר הדברים כמו הגלשנים המפונפנים, הביצועים המסוגננים והספוטים האקזוטים? אם בסופו של יום אתם מוצאים את עצמכם בחוף המקומי גולשים על גלי רוח בחלון זמן של שעה במהלך יום עבודה / שמירה על הילדים / קניות בסופר ושאר אילוצים, ומנסים למרוח ביצוע בלחץ אטומי בין עומס של גולשים, אז אתם חלק מהרוב הממוצע ואין בכך שום דבר רע. אז מבלי לנסות ליפות מציאות ולשקר לעצמכם הנה כמה דברים שאף אחד לא יעז להגיד אבל כולם יודעים שזו האמת.

מאת יואב נקש אפריל 24, 2020

אכיפה מאסיבית בחופים: משרד הבריאות אוסר עדיין על גלישה

גם אם זה נראה שהמשק חוזר אט-אט לשגרה וישנה יותר תנועת אנשים ברחובות הערים, משרד הבריאות ממשיך בהגבלות המחמירות ואוסר על ירידה לחופים ועיסוק בספורט הגלישה. לאחר שבעיריית אשדוד רצו להתיר לעוסקים בספורט יחידני לפקוד את החופים גם בהרצליה ניסו להגיע להסדר מסויים עם גורמי האכיפה, אך היום התבשרו כולם ללא יוצא מן הכלל כי לא רק שההגבלות לא השתנו הן גם יוחמרו - האכיפה תהיה אגרסיבית ותתוגבר באופן נרחב.

מאת יואב נקש אפריל 23, 2020

גלים גבוהים וחברים ישראלים: גולש גלי הענק ניק ואן-רופ בגודל טבעי

במשך שנים רבות לידור זנו שמע כי פורטוגל אוצרת בתוכה מגוון גלים ואינספור חופי גלישה אך העדיף לטייל אל יעדים רחוקים שבהם שוררים תנאי מזג אויר טרופיים. כל זאת עד שחברו גיא מזרחי הכיר לו את נפלאות ארץ הגלישה ולידור נשבה בקסמה. במהלך השנים, ובשהותם בפורטוגל, השניים גלשו בפוינטים חלומיים, צברו חוויות ועשו להם חברים טובים. אחד מאותם חברים הוא הגולש הפורטוגלי ניק ואן-רופ שנחשב לאחד מגולשי גלי הענק מהטובים בעולם ומהאמיצים שבגולשי פראיה דו נורטה, נזארה.

מאת יואב נקש אפריל 02, 2020
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים