חדשות

פרויקט ניקיון האוקיאנוסים של בויאן סלאט מלקט פסולת פלסטיק בהצלחה

שבע שנים לאחר שהעלה לראשונה את הרעיון לניקיון האוקינוסים, בויאן סלאט חוגג היום את הצלחתו. המיזם האדיר שתכנונו והפקתו ארכו שנים רבות הגיע למקום שבו כולנו מרוויחים בגדול. הפתרון הפאסיבי שמתבסס על ליקוט של פסולת פלסטיק צפה בשימוש הכוח הטבעי של זרמי הים, מוכיח את יעילותו עם לכידת פסולת רבה.

מאת יואב נקש אוקטובר 04, 2019

הדרך להחלמה עוד ארוכה: סאני גרסיה בתמונות ראשונות מאז ניסה לשים קץ לחייו

לראשונה מאז התאשפז במצב קריטי, משפחת גרסייה משחררת תמונות של סאני בבית החולים שמעידות על החלמתו. בחודש אפריל הובהל אלוף העולם לשעבר לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה, הדיווחים היו  שככל הנראה סאני ניסה לשים קץ לחייו בגלל מחלת דכאון שממנה סבל. חודשים רבים לאחר שהיה שרוי בתרדמת, סאני כיום כבר נושם בכוחות עצמו ומצליח לזהות את בני משפחתו.

מאת יואב נקש ספטמבר 20, 2019

בדרך לזהב: ענת ליליאור הבטיחה את מקומה באולימפיאדת טוקיו 2020

זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שענף הגלישה יהיה חלק מהמשחקים האולימפים וכבר כעת אנו מרגישים שזכינו בזהב - גולשת זהב! ענת ליליאור בת ה-19 מתל אביב עשתה צעד אחד גדול לקראת טוקיו 2020 כשהבטיחה את מקומה באולימפיאדה בשנה הבאה. ההתרגשות בשיאה והגאווה בשמיים! (תמונת שער: ארגון גולשי הגלים בישראל)

מאת יואב נקש ספטמבר 13, 2019

שלישי ים כי טוב: פעילות ניקיון חופים באשדוד שתעשה לכם גם נקי בנשמה

ככה, ובאופן טבעי, יהיה מי שירים לכלוך בחופי הים ולבסוף גם ירים יוזמה. נוי שושן מוזיקנסקי בת ה-31 היא שוחרת סביבה מאשדוד שהים זורם בעורקיה ובנפשה כמיהה אמיתית לשינוי. היא לא יכולה היתה להתעלם מהפסולת הרבה שמוטלת על החוף ופתחה בפעילות ניקיון התנדבותית שתכליתה הגברת המודעות לשמירה על הניקיון בחופים ופעילות קהילתית אקטיבית לאיסוף הפסולת.

מאת יואב נקש אוגוסט 29, 2019

ככה עושים קבלת פנים לאלופים: 'הגל שלי' מארחים את פרקו ואנבר

חוף הריביירה בבת ים לבש חג עם הגעתם של אלופי הגלישה האוסטרלים ג'ואל פרקינסון ולאורה אנבר. בעמותת "הגל שלי" קידמו את פניהם של השנים בהוד כבוד ואהבה ויחד איתם העבירו בוקר מיוחד שכלל שיחה אישית וסשן גלישה משותף.

מאת יואב נקש אוגוסט 22, 2019

אלופים בישראל: לאורה אנבר וג'ואל פרקינסון מבקרים בארץ

בימים אלו מבקרים בארץ שני גולשי-על אוסטרלים. אלוף העולם לשעבר ג'ואל פרקינסון ולאורה אנבר. הגולשים האוזים מגיעים לכאן בחסות חברת בילבונג ובמהלך שהותם הם יתארחו בעמותת הגל שלי בבת ים שבו יתרשמו מהפעילות העניפה של העמותה, יפגשו את הבוגרים ויקחו חלק פעיל בסשן גלישה משותף - זאת בתקווה שיהיו גלים.

מאת יואב נקש אוגוסט 21, 2019

חבר'ה מדליקים: חניכי עמותת 'הגל שלי' פיתחו תאורה תת ימית לגלישה

תאורה לילית בחופי גלישה מיושמת זה מספר שנים בחופים נבחרים ברחבי הארץ. פנסים רבי עוצמה שממוקמים על מסלעת גבוהה (לרוב על מזחים) מפיצים אור על שטח נרחב ומאפשרים לגלוש בתנאי חשיכה. אבל האם ניתן גם אחרת? חניכי עמותת "הגל שלי" עבדו בשיתוף פעולה עם יזמי היי-טק במשך שנה ארוכה ופיתחו קונספט תאורה תת ימי - רשת תאורת לד שנמצאת בשלביה הראשונים אך הפוטנציאל הגלום בה מדליק!

מאת יואב נקש יולי 17, 2019

דג מנטה נמצא מת כשבקיבתו מצלמה, ספר, חפיסת סיגריות ושאר ג'אנק תיירותי

מרחבי הים מלאים בפסולת והמראות של בעלי חיים מתים שתכולת קיבתם גדושה בחלקיקי פלסטיק הופכת לשגרה עצובה. ציפורים, לוויתנים, צבי ים ושאר דגים מוצאים את עצמם נחנקים ומתים מרעב בגלל שהם מתפתים לאכול את הג'אנק שלנו, בני האדם. לעיתים מדובר בחלקיקי פלסטיק קטנים אך במקרה הבא מדובר על תכולה שלמה של תיק תיירים.

מאת יואב נקש יוני 30, 2019

גולש ישראלי בן 23 נעדר באינדונזיה; משפחתו מבקשת עזרה באיתורו

משפחתו של אביב משל בן ה- 23 מכפר סבא מודאגת עד מאוד לשלומו. אביב שעורך טיול אחרי צבא באינדונזיה נראה לאחרונה כשיצא לגלוש באי נוסה למבונגן הקרוב לבאלי ומאז נעלמו עקבותיו. לישראל אין יחסים דיפלומטים עם אינדונזיה אך לאביב דרכון אמריקאי והמשפחה נעזרת במידע שמגיע מהקונסוליה האמריקאית. צוותי חילוץ מקומיים פועלים לאיתורו וגם חברת מגנוס נכנסה לפעולה מטעם חברת הביטוח.

מאת יואב נקש יוני 21, 2019

ה-ISA אישר רשימת מתחרים של ה-WSL לאליפות העולם. מי לא נמצא שם?

ארגון הגלישה העולמי (ISA) פרסם את רשימת הגולשים מהסבב המקצועני של ליגת WSL שנכנסים באופן אוטומטי לנבחרות המתחרות באליפות העולם של 2019. מדובר בצעד אחד נוסף לקראת העפלתם והשתתפותם של 20 מקצוענים באולימפיאדת טוקיו ב-2020.

מאת יואב נקש יוני 12, 2019
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים