חדשות

קלף חזק: אואן רייט חוזר לסבב 2017 של ה-WSL עם וויילדקארד

את שנת 2015 אואן רייט התחיל בפול גז. הגולש האוסטרלי פתח את העונה חזק והמשיך עם היסטוריה שעשה בתחרות פיג'י פרו, אבל ממש לקראת התחרות המסכמת בפייפליין, רייט ספג ווייפאאוט שגרם לו לזעזוע מוח ואילץ אותו לפרוש. שנה לאחר מכן רייט חוזר לסבב ה-WSL של 2017 מהדלת האחורית. עדיין לא בפול טיים אבל עם ווילדקארד שמשאיר בפניו אפשרות לכניסה בהמשך מהדלת הראשית.

מאת יואב נקש פבואר 19, 2017

תשכחו ממה שנאמר. לקלי סלייטר אין כוונה להפסיק להתחרות בקרוב.

לאחר שקלי סלייטר הודיע קבל עם ועולם לפני מספר חודשים באינסטגרם כי בכוונתו " לפרוש" בתום סבב 2017 ועם פרסום הידיעה על כך באתר, דאגתי לסיים את החדשה המרעישה בכך שיש עדיין סיכוי שהוא ישנה את דעתו. ואכן זה קרה. סלייטר הוא לא רק אלוף בגלישה אלא גם בפוליטיקה קורקטית ודמגוגיה זהירה. בראיון שהעניק ללוס אנג'לס טיימס הוא הסביר כי דבריו לא הובנו כהלכה ובעצם אין בהכוונתו להפסיק להתחרות בכלל אלא להוריד במינון.

מאת יואב נקש פבואר 16, 2017

לינץ' חברתי: קהל רוחצים בארגנטינה הרג גור דולפינים רק בשביל סלפי

"יש רק שני דברים אינסופיים: היקום והטיפשות האנושית!" וכשאנו צופים בתמונות המקוממות הללו שמגיעות מארגנטינה אין יותר נכון מהציטוט הנ"ל של אלברט איינשטיין. איך עוד ניתן לפתוח בידיעה כה עצובה כשהרגשות סוערות? כיצד ניתן לכתוב על כך מבלי להשתמש בנאצות? קהל רוחצים מטומטם בחוף סאן ברנרדו הנמצא דרומית לבואנוס איירס עשה לינץ' בגור דולפינים אומלל רק בשביל להצטלם איתו סלפי.

מאת יואב נקש פבואר 15, 2017

למעלה מ-400 לוויתנים נכלאו במי מפרץ רדוד בחופי ניו זילנד; מרביתם מתו

מספר הלוויתנים שנמצאו מוטלים ללא רוח על חופי ניו זילנד ביום שישי ה- 10 בפברואר הוא בלתי נתפס. למעשה היתה זו כמות הלוויתנים השלישית בגודלה שאי פעם מצאה מותה יחדיו. למעלה מ-400 לוויתנים דולפיניים (pilot whales), מצאו את עצמם כלואים בלשונית הים הארוכה של ה-Farewell spit שבצפון האי הדרומי, מקום הנחשב ל"מלכודת לוויתנים" טבעית. תושבים וצוות של רשות הטבע הניו-זילנדית (DOC) הגיעו לחוף המבודד וניסו להשיבם לים אך הצליחו להציל את חייהם של רק כרבע מהם.

 

מאת יואב נקש פבואר 11, 2017

קרב חרבות: גולשי הלונגבורד מוחים על תקנת ה-Single fin של הליגה

גולשי הלונגבורד ידועים בדרך כלל כאנשים רגועים אבל לאחרונה ה-WSL הצליח להוציא אותם משלוותם בעקבות תקנה חדשה שמחייבת אותם להתחרות רק עם חרב אחת. תקנת ה-Single Fin של הליגה העולמית בגלישה שדורשת מהמתחרים בסבב הלונגבורד לשנות הרגלים ומחליטה עבורם עם איזה סט חרבות יגלשו, מתקבלת בצורה צוננת עד תקיפה ומאחורי דלתות סגורות מתחולל "קרב חרבות" של ממש.

מאת יואב נקש פבואר 10, 2017

טיטאניק של איוונט: תחרות ה-Titans במאבריקס פשטה רגל ובוטלה

התחרות היוקרתית בהאלף מון ביי קליפורניה ידעה שנים תפארה אבל משהו קרה בשנה האחרונה שהביא לקטיעת הרצף ולביטולה. תחרות הגלישה על גלי הענק, Titans of Mavericks, נקלעה לקשיים כלכליים והגישה בקשה לפשיטת רגל. בכך מסתיימת מסורת שנתית שהיתה אמורה להעניק מקום של כבוד גם לגולשות גלי הענק עם מקצה תחרותי נפרד.

מאת יואב נקש פבואר 08, 2017

נורווגיה: בקיבתו של לוויתן נדיר נמצאו 30 שקיות פלסטיק

לא הייתה דרך להצילו. הדייגים הנורווגים שהבחינו בלוויתן מהזן הנדיר זיפיוס חלול-חרטום (cuvier’s beaked whale) עזוב לאנחות וכמעט חסר כל ניע, נאלצו לעשות עימו חסד ולהמיתו. בנתיחה שנערכה באוניברסטית ברגן נמצא שתכולת קיבתו ומעיו של הלוויתן היו מלאים בפסולת פלסטיק שחסמה כליל את מערכת העיכול שלו.

מאת יואב נקש פבואר 05, 2017

מנכ'ל בילבונג לשעבר נידון ל-8 שנים בכלא על מרמה וזיוף

גם בחלונות הגבוהים יש פעמים שהנוף נעלם מאחורי סורגים - בעלי חברות ענק שההון שצברו בחייהם אינו מספיק להם, מחפשים דרכים נוספות ולא חוקיות להגדילו עד שגם במקרה זה "סוף גנב לתליה". בית המשפט האוסטרלי דן את מנכ"ל בילבונג לשעבר מת'יו פרין (Matthew Perrin) ל-8 שנות מאסר בגין מרמה וזיוף שבעזרתם הצליח לשלשל לכיסו מיליוני דולרים מהבנק.

מאת יואב נקש ינואר 29, 2017

פחות קטלני: בשנת 2016 חלה ירידה במספר תקיפות הכרישים

שנת 2015 תזכר לעד כשנת הכריש. השנה שבה הותקף מיק פאנינג במהלך תחרות בדרום אפריקה ובנוסף לו עוד עשרות מקרים ברחבי העולם שחלקם הסתיימו באורח קטלני. ממחקר סטטיסטי ומעקב רישומי שנחשף במסמך הבינלאומי לתקיפות כרישים (ISAF), עולה כי בשנת 2016 חלה ירידה של 17.3 אחוזים במקרי תקיפות הכרישים. נתונים אלו מתבססים על ניתוח של 150 מקרים ברחבי העולם ובסיכומו נטען כי 81 מאות מקרים התרחשו ללא כל התגרות מצד האדם.

מאת יואב נקש ינואר 28, 2017

אוסטרליה: אב צילם את בנו בן ה-10 גולש... עם עמלץ!

כריס האסון התלווה לבנו אידן ליום כייף של צילום וגלישה בחוף סמוראי שנמצא בפורט סטיבנס, ניו סאות' ווילס אוסטרליה. האב עמד על החוף וצילם את בנו בן ה-10 גולש להנאתו אלא שאז באחת התמונות שהקליק, צד את עינו דבר שגרם לשיערותיו לסמור. בתמונה שצילם נראה בנו גולש מעל צללית מאיימת הנראית כמו עמלץ. "מזל שהבנתי את זה רק כשראיתי את התמונה בחוף, אחרת הייתי מתעלף", אמר כריס האדסון באחד מראיונתיו לתקשורת.

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017
מגזין +

ינואר 01, 1970

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים