חדשות

טופ פורטי: ISA וה-WSL סיכמו על מספר המשתתפים באולימפיאדת טוקיו 2020

באולימפיאדת טוקיו של קיץ 2020 גולשי הגלים יוכלו להתחרות על מדליות בפעם הראשונה בהיסטוריה. ומכיוון שמספר המקומות במשחקים האולימפים מוגבל  רק ל-40, כבר כעת סיכמו ארגון הגלישה העולמי  (ISA) וליגת הגלישה העולמית (WSL) על מספר המשתתפים שיוקצו מכל אחד מהאירגונים.

מאת יואב נקש דצמבר 23, 2017

הגביע נשאר בהוואי: ג'ו ג'ון פלורנס אלוף העולם לשנת 2017

אחת עשרה תחנות חלפו להן בעשרה חודשים. 11 איוונטים שהגיעו לסיומן בבנזאי פייפלין עם הכתרתו של יקיר הגולשים, ג'ון גון פלורנס, לאלוף העולם בפעם השניה ברציפות. בגמר שנערך על גלים בגובה 4-6 פיט ניצח דווקא הגולש הצרפתי ג'רמי פלורס בהפרש זעום אך כבר ברבע הגמר כשגבריאל מדינה הפסיד לפלורס, התחילו במחנה פלורנס כבר לחגוג. יש אלוהה!

מאת יואב נקש דצמבר 19, 2017

ברוס בראון, חלוץ צלמי סרטי הגלישה, הלך לעולמו בגיל 80

גם אם אתם לא ממש מכירים את שמו, לבטח יצא לכם לצפות בסרט אחד או שנים שאותו צילם והפיק ברוס בראון האגדי. הצלם החלוצי שלקח את הגולשים למחוזות של קיץ תמידי בסדרת הסרטים "The Endless Summer" הלך לעולמו בביתו שבקליפורניה בגיל 80, כשהוא מותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ודורות של גולשים בכל רחבי העולם שאסירי תודה לתרומתו האדירה.

מאת יואב נקש דצמבר 12, 2017

חוות הגלים של קלי נוספה לסבב המקצועני של ה-WSL ב-2018

מספר שבועות לפני שיוכתר אלוף העולם החדש / ישן בגלישת גלים לשנת 2017, מפרסם ה-WSL את רשימת הספוטים של הסבב לשנה הבאה ובו גם מופיע ספוט הפתעה. את התחרות בפיג'י תחליף תחרות בבאלי ובמקום האיוונט בטרסלס יתחרו המקצוענים בחוות הגלים של קלי סלייטר בלאמור קליפורניה.

מאת יואב נקש דצמבר 06, 2017

אלוף משלנו: עדי קלנג מאשדוד זכה באליפות העולם בגלישה לבעלי מוגבלויות

זו הייתה הפעם הראשונה שהיה יצוג ישראלי באליפות העולם בגלישת גלים לבעלי מוגבלויות וכבר נציגנו התותח דאג להטביע את חותמו. בתחרות שנערכה בסאן דייגו קליפורניה זכה עדי קלנג בן 50 מאשדוד באליפות העולם (Stance ISA world surfing Adaptive Championship) והביא הרבה מאוד כבוד לענף והשראה לכל אדם הסובל ממוגבלות כלשהי בחייו.

מאת יואב נקש דצמבר 03, 2017

הבריכה הראשונה עם הגל המושלם של סלייטר תוקם בפאלם ביץ' פלורידה ב-2019

יש לחיצת יד, יש מקום מושלם. בריכת הגלים הראשונה של קלי סלייטר תוקם בפלורידה ובמרחק של 150 ק"מ מבית ילדותו של האלוף. כך הוסכם בדין ודברים של הסלייטר עם מועצת מחוז פאלם ביץ'. העבודות להקמת חוות הגלים בטכנולוגיה של KSWC תחל ב-2018 והצפי לפתיחתה במהלך 2019.

מאת יואב נקש אוקטובר 30, 2017

דייג רוסי העלה בחכתו דג ירח בגודל הירח

הם דומים לדגי השמש אך קטנים יותר ועל כן הם נקראים דגי ירח. לכו תבינו.. כי גם כאשר הדגים המרשימים הללו נחשבים לקטנים הם יכולים להגיע לגדלים עצומים! דג הירח הגדול ביותר שנתפס היה בשנת 1908 ומשקלו למעלה מ-2 טון - ובשלל עדכני יותר, דייג רוסי העלה בחכתו דג ירח במשקל 1.2 טון שנראה כמו פול מון במלוא הדרו.

מאת יואב נקש ספטמבר 20, 2017

איוונט בהפתעה: ה-WSL יקיים לראשונה תחרות בבריכה של סלייטר

סייב דה דייט. בתאריך 19 בספטמבר, תתקיים לראשונה תחרות גלישה מקצוענית בבריכת הגלים של קלי סלייטר שבלמור קליפורניה. אבל לפני שאתם מחפשים את הלייב פיד באינטרנט כדאי שתדעו שזה איוונט "סודי" שרק מעטים מוזמנים אליו... ובטח לא אנחנו.

מאת יואב נקש ספטמבר 19, 2017

נשיכות קטנות: באוסטרליה יש יותר גרוע מדג הסרגוס

דגי הסרגוס שמידי פעם מדגדגים ועושים פדיקור לרגלי המתרחצים בים התיכון הם כאין וכאפס לעומת היצורים המסתוריים שכרסמו את רגלו של בחור צעיר באוסטרליה. סאם קאנזאי בן ה-16 הלך לחוף דנדי במלבורן לשכשך את רגליו במי הים. במהלך אותו הזמן הוא לא הרגיש דבר אך לאחר כחצי שעה הוא שלף את שתי רגליו כשהן מדממות ללא הפסקה.

מאת יואב נקש אוגוסט 23, 2017

ביד דורברידג': 'פורש ב-2018 ומפנה מקום למשחקים האולימפים בטוקיו'

התותח האוסטרלי, ביד דורברידג' הודיע כי הוא ישים סוף לקריירה המקצוענית שלו ב-2018 ויפנה את זמנו לטיפוח קבוצת הגולשים האולימפית לקראת טוקיו 2020. הגולש המכונה" הפיגי'אן הלבן" יסיים את הטור המקצועני של ה-WSL לאחר התחרות במרגרט ריבר ויכוון גבוה אל מדליות הזהב באולימפיאדה הראשונה בהיסטוריה שבו יכלל גם ענף הגלישה.

מאת יואב נקש אוגוסט 10, 2017
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים