חדשות

גולשת מבטיחה מאל סלבאדור נהרגה מפגיעת ברק

הסכנות שלפניהן ניצב הגולש הן מרובות והסכנה מפגיעת ברק היא אחת מהקטלניות שבינהן. הגולשת קת'רין דיאז הרננדז בת ה-22 מאל סלאבדור נהרגה מפגיעת ברק על החוף פלאיה אל טונקו לפני סשן הגלישה שלה. הרננדז היתה מועמדת לייצג את מדינתה במשחקים האולימפים של 2020. 

מאת יואב נקש מרץ 23, 2021

תאונה קשה: גולש ברינקון נהרג לאחר שהתנגש בגולש אחר

הים הוא מקום מסוכן ולא בגלל הכרישים או השוניות אלא בעיקר בגלל גולשים אחרים. תאונות גלישה מתרחשות כמעט על בסיס יומי אבל ברוב המקרים זה מסתיים בחילופי דברים קשים בין הגולשים שפונים לדרכם וממשיכים בשגרתם, אבל במקרה האחרון שהתרחש ברינקון שבסנטה ברברה מפגש שכזה הסתיים במותו הטראגי של גולש.

מאת יואב נקש מרץ 10, 2021

הגל הבא? קונספט חדשני מציג סירת מנוע שתרים גלים צינוריים

מוחם הקודח של אנשים לא חדל מלהמציא. צמד יזמים אמריקאי מגייס הון לבניית סירת מנוע חשמלי ששוויה 600,000 דולרים. גולת הכותרת בסירת הווייק היוקרתית תהיה היכולת שלה ליצור גל מושלם עם צינור לקדיחה וקיר לביצועים. הסירה ששמה הוא ג'יגהווייב (Gigawave 350 GW-X) קוראת תגר על גלי הבריכה עם תנאי גלישה שאותם ניתן לקחת לים שטוח או לאגם.

מאת יואב נקש פבואר 03, 2021

בקפיצת הג'ט-סקי הגבוהה שתועדה בנורת' שור שבר את גבו צלם גלישה

הגלים הגבוהים שפקדו את חופי הוואי באמצע חודש ינואר שברו שיאים של עשר שנים. מבין כל צילומי הוידיאו הרבים שהנציחו היום המיוחד, בלט בייחודו צילום רחפן בחוף הצפוני שתיעד בריחה המונית של אופנועי ים כשסט ענק של גלים הפתיע את יושבי הליין-אפ. התיעוד שבו נראה ג'ט סקי פותח מצערת ומותז לשמים כמו מקלע, הסתיים בתאונה מצערת כשהתברר שהצלם ראיין מוס שבר את גבו בנחיתה.

מאת יואב נקש ינואר 25, 2021

הוועד האולימפי מאשר: ענף הגלישה יהיה חלק מהמשחקים האולימפים בפריז 2024

זה קצת מוזר לדבר על אולימפיאדת 2024 כשאולימפיאדת 2020 עדיין לא התקיימה וגם עדיין אין צפי לקיומה בקיץ 2021 ועל אף זאת חייבים להסתכל אל העתיד ולתכנן קדימה בימים של פוסט קורונה. הוועד האולימפי ככל הנראה מעדיף לשמור על טווח 4 השנים במספרים זוגיים ומפרסם כי ב-2024 ענף הגלישה והסקייטבורדינג יהיו חלק מהמשחקים האולימפים. השינוי היחיד הוא שבניגוד לאולימפיאדה בטוקיו, התחרות תתקיים ביעד פולינזי רחוק מהבירה הצרפתית.

מאת יואב נקש דצמבר 09, 2020

אפקט הקורונה: משרד הבריאות הפורטוגלי אוסר על גלישה בנזארה

השבוע האחרון של "סוול העשור" בנאזרה הביא לנהירתם של אלפי צופים. בימים כתיקונם היה זה דווקא דבר מבורך לתיירות המקומית אך בימים של מגיפה עולמית המצב עורר את חששם של אנשי הממשל בליסבון. בצעד חסר תקדים ובאופן רשמי החליט משרד הבריאות הפורטוגלי לאסור על גלישה בנזארה.

מאת יואב נקש נובמבר 05, 2020

ילד בן 9 מניו ג'רזי חוגג 150 ימים רצופים של גלישה

בזמן שאנחנו סופרים ימי בידוד וסגר, קארטר דורלי בן ה-9 סופר 150 ימים רצופים של גלישה - שהם מעל לחצי שנה של כל יום על גל. זה התחיל במטרה צנועה יחסית של 100 ימי גלישה רצופים לפני שהיה צריך לחזור לספסל הלימודים, אלא שאז הוא הבחין שהוא יכול לשלב בין לימודים לגלישה עד שלאחרונה חגג 150 ימים ומיד אחר כך הציב לעצמו עוד מטרה של 400 ימים.

מאת יואב נקש אוקטובר 26, 2020

מגזין הגלישה האיקוני SURFER סוגר את שעריו לאחר 60 שנה

זה כמעט ודאי שלכל גולש בעולם יש לפחות עותק אחד בביתו של מגזין הגלישה SURFER - המגזין הותיק ביותר בענף מאז שנת 1962 וזה שהנחיל מורשת וידע בכתבותיו והדפיס תמונות אלופים לצד גלים מושלמים. טוד פרודנוביץ', העורך הראשי של המגזין חשף כי הגיליון המודפס מספר שלוש של כרך 61  יהיה גליון הפרידה. סופה של תקופה.

מאת יואב נקש אוקטובר 05, 2020

קרוב ל-400 לוויתנים מתו בחופי טזמניה; אחת מההחפות הגדולות ביותר בהיסטוריה של אוסטרליה

מה עוד צריך לקרות כדי שהשנה הזו תחשב לטרגדיה הכי גדולה בהיסטוריה האנושית? עוד כמה "מכות" כואבות העולם הזה צריך לקבל בשביל שאנחנו נתעורר? המציאות כבר לא טופחת בפנינו אלא מטיחה בנו מכה אחר מכה שמזעזעת את יסודות החיים. 380 לווייתנים נווטנים מתו בהחפה שנחשבת לאחת מהגדולות בהיסטוריה של אוסטרליה. 380 יונקים מלכותיים מצאו את מותם לאחר שהיו כלואים במפרץ בטזמניה ואין לאף אחד מושג מדוע. אנחנו יודעים שבשנת 2020 כבר אין לאף אחד תשובות לכלום.

מאת יואב נקש ספטמבר 25, 2020

ג'ון ג'ון פלורנס משיק מותג גלישה חדש: Florence Marine X

אחרי ספייסX, אייפוןX ואאוטרנואן של סלייטר (שבמקרה אין בו X), בימים אלו מתהווה לו מותג חדש בתעשיית הגלישה שכינויו מארין אקס (Marine X). מאחורי המותג שיושק בשנה הבאה עומד לא אחר מאשר ג'ון ג'ון פלורנס. בכך נכנס הגולש ואיש הים מהוואי לשולחן העגול שבו ישובים כבר כמה מקצוענים שנעזרו במוניטין שרכשו והסתכלו אל עבר היום הבא אחרי שיפשטו את הלייקרה.

מאת יואב נקש אוגוסט 15, 2020
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים