גלישה בדוגי סטייל - החבר הטוב ביותר של הים

יולי 25, 2014

לחבר הטוב ביותר של האדם יש מכנה אנושי משותף, מסתבר שגם הכלבים אוהבים לגלוש. תשננו את המוטו הבא היטב: "באו-וואו-בונגה" (Bow-wow-bunga) או בשפת הכלבים: תחרות גלישה.... עם כשכוש בזנב. תחרות הכלבים האמיצים נערכת מידי שנה בסאן דייגו ארה"ב מאז שנת 2005 במסגרת עמותה ייחודית שנקראת "ארגון גולשי הגלים של כלבים" (The San Diego Dog Surfing Association).

 
 

לתחרויות הכלבים יש היסטוריה די קצרה שהפכה לפופולארית רק בשנת 2009, תחרויות אלו תופסת תאוצה מידי שנה והפכות למסורת שנתית שמקבצת סביבה קהל רב, תיירים, חובב בעלי חיים וכלביהם ההולכים/גולשים על ארבע. התחרות השישית במספר נערכה ב-04.06.2011 כשלמעלה מ-50 כלבים השתתפו בה והפגינו את כישורי הגלישה שלהם. הכלבים חולקו למקצים שונים על פי גודלם (קטנים וגדולים) ולמקצה ראווה של טנדם שבו הכלב גולש ביחד עם בעליו.

כל כלב נכנס עם בעליו ואדם נוסף אל תוך הים במרחק לא רב מהחוף. במקום שבו נשברים גלי קצף, מושיבים אותם על הגלשן ודוחפים את הגלשן קלות ברגע שמגיע גל קטן. כל כלב זוכה בעשר דקות של גלישה בכדי להפגין את כישוריו כשבזמן זה עליהם לתפוס שני גלים לפחות.

art2

צוות השופטים מנקד על פי מידת האומץ של הכלבים, אורך הגל עליו הם גולשים ויכולות מתקדמות אחרות של הליכה על הגלשן או פשוט להחזיק ולא ליפול (Grip it and Rip it). הסטייל של הכלבים גם הוא מקדם ניקוד גבוה, ולא מדובר על סגנון גלישה אלא על סגנון לבושם... למנצח בתחרות ניתנת תעודה וגביע יחד עם שפע של בונזו ופינוקים.

שאלה אחת מרחפת כעננה מעל תחרויות אלו: האם אין בכך משום התעללות בבעלי חיים? התשובה לכך משתנה לפי תפיסת עולם. אך כעקרון כל הכלבים בתחרות זו יודעים לשחות, התנסו בעמידה על גלשן יחד עם בעליהם, הם מכירים את הים והזרמים ועל אחת כמה וכמה הם לובשים חליפות הצלה ונמצאים בהשגחה מלאה ע"י בעליהם. בתחרות זו ישנם גם אוהלי הסברה ופעילויות הנוגעות לבעלי חיים ככלל ולכלבים בפרט.


מייקל יואי, שכלבתו אבי זכתה במקצה לכלבים קטנים בשנה שעברה שמרו על התואר גם השנה וניצחו בתחרות. מייקל ואבי שוחים יחדיו בים לרוב ובאחד הפעמים הוא הניח אותה על הגלשן בכדי שתנוח ומשם היא התחילה לגלוש. אבי הפכה לגולשת אמיצה וכשרונית שאינה מחמיצה יום אחד של גלים:-)

תחרויות גלישה לכלבים הם באמת דבר ייחודי, מצחיקים עד מאוד אבל גם מעוררי כבוד – ההולכים על ארבע הם באמת ובתמים החברים הטובים ביותר של האדם, הם כלכך מתוקים וחכמים עד שלפעמים נדמה שהם יותר אנושיים מאיתנו. לכלבים יש מטרה וייעוד בחיים - לשמור עלינו ולהנות בחברתנו - כמה ברי מזל אנחנו!

האב האב... כשכוש בזנב :-)

ליקטתי עבורכם שני קליפים נוספים של גלישת כלבים ועל הקשר המיוחד שלהם אל הים לבעליהם ולעזרתם לאחרים... תכינו ממחטות לכמה רגעים מרגשים בקליפ הבא שבו הכלבה "ריקושט" מגלה את ייעודה כגולשת ועושה חסד לאדם מוגבל. - מומלץ לצפיה!

קליפ נוסף של כלבים גולשים בהוואיי...:-)

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים