מגזין +

חופש גדול עם Freebord: סקייטבורדינג על אספלט כמו סנובורדינג על שלג

מאת יואב נקש יולי 15, 2015

לנסוע עם סקייטבורד על שלג זה בלתי אפשרי אבל לנסוע עם סנובורד על הכביש זה כבר הרבה יותר הגיוני. ה-Freebord הוא סקייטבורד מהפכני עם שישה גלשים שברכיבה עליו הוא מתפקד בדיוק כמו סנובורד על מדרונות של שלג. אפשר לרכוב עליו במורדות כבישים תלולים, לקפוץ מעל מדרגות ולהחליק בסיבובים קדימה, אחורה ולבלום על הצד. ה-Freebord, כשמו כן הוא, זה חופש גדול!

ה-Freebord - סקייטבורד עם שישה גגלגלים שמחליק כמו סנובורד

"Snowboarding the Streets", אומר המוטו של חברת Freebord, ואכן הסקייטבורד המהפכני מאפשר ממש לרכוב על כביש האספלט השחור כאילו והיה עשוי פתיתי שלג לבנים.

איך זה עובד? בניגוד לסקייטבורד המיינסטרימי, ל"פריבורד" יש שישה גלגלים: ארבע גלגלים חיצוניים שנחים על צירייה רגילה ושני גלגלי קטנים (בערך כמו של עגלת הסופר) שממוקמים במרכז הציריות ושטווח הסיבוב שלהם חופשי (360 מעלות).

אפשר לנסוע איתו All around. קפיצות, ירידות, קארבינג, סיבסובים מהמדרכה, למדרגות ועד לכביש.

הגלגלים הקטנים במרכז הם שעושים את ההבדל ברכיבה ומתפקדים כמו בסיסו של הסנובורד. הגלגלים במרכז קצת יותר נמוכים מהגלגלים החיצוניים (מגביהים את הסקייט), מסתובבים בחופשיות ויוצרים עיצוב כללי שנקרא Rocker (כמו בגלשן). ה"רוקר" הוא העקרון שמעניק לרוכב את האפשרות ל"גלוש" כמו על סנובורד שכן ארבעת הגלגלים החיצוניים מייצבים את הרכיבה בפניות ובחיתוכים בדיוק כמו שנעשה על גבי השלג עם משחק הריילים. הפריבורדר מחליט כמה משקל וכוח להפעיל על הגלגלים במרכז ועל הגלגלים החיצוניים ובכך הוא יכול לבחור אם להסתובב, לעשות סלייד, לבצע חיתוכים חדים או להאט ולבלום.

"ה-Freebord מעניק הרבה מאוד חופש ברכיבה. עם שליטה נכונה במהלך נסיעה מהירה, הפריבורד מתפקד באופן בטיחותי יותר מסקייטבורד רגיל ובעל יכולות תמרון גדולות יותר."

בדיוק כמו עיגוני הרגליים שיש בסנובורד, כך גם הפריבורד מצוייד בתושבות דומות שמחזיקות את הרגל. ההבדל היחיד הוא בכך שלפריבורד אין קשירה קבועה וניתן להוריד רגליים מהסקייט בעת הצורך ולשם צבירת מהירות. תושבות אלו ניתנות להתאמה לפי מידות רגליו או עמידתו של הרוכב. גם הדקים (משטח העץ) של הפריבורד שונים מהסקייטבורדים הרגילים בצורתם ובחומר מהם הם עשויים. מרכז ה-Deck צר ומיועד להעניק יותר גמישות ברכיבה. כמו כן צורתו של הדק שטוחה ובלי ה"רמפות" (Kicktails) שקיימים בסקייטבורדים של סטריט אשר מיועדים להקפצות ופליפים.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

ה-Freebord מעניק הרבה מאוד חופש ברכיבה. עם שליטה נכונה במהלך נסיעה מהירה, הפריבורד מתפקד באופן בטיחותי יותר מסקייטבורד רגיל ובעל יכולות תמרון גדולות יותר. וכמו כל דבר חדש שמופעל בכוח שרירי הגוף האנושי גם הפריבורד מגיע בגרסה המכנית שלו עם בטריה חשמלית (זהו רק גאדג'ט בקמפיין קיקסטארטר).

דאון-היל עם הפריבורד זה כמו סנובורדינג על מדרון מושלג... 

מחירו של freebord שלם עם כל החלקים כפי שמופיע באתר החברה הוא $220 (כ-850 ש"ח). בהחלט לא מחיר זול אם לוקחים בחשבון את כל הבלאי בגלגלים החיצוניים וגם המרכזיים בסבסובים שהסקייט מעניק. אבל, ועל אף כל זאת, ה-Freebord נראה כיף אדיר וכל חובב סנובורד וסקייטבורד צריך שיהיה לו אחד שכזה בארסנל הביתי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים