חיבוק מהכריש - המנצח בתחרות ג'פריז ביי: החיים!

מאת יואב נקש יולי 20, 2015

לאחר ההלם הגמור, הטראומה האדירה, השוק והתדהמה כולם לבטח שואלים את עצמם איך ממשיכים מכאן? איך מתגברים על הפחד וחוזרים למים? תמיד ידענו שהם שם, תמיד ידענו שהסכנה אורבת מתחת למים אבל לפתע קיבלנו תזכרות שגם המקצוענים שבגולשים הם בשר ודם וגם הם בדיוק כמונו, מסכנים את חייהם בכל יום בגלישה על הגלים. זה לא קל לראות את מיק פאנינג דומע ואת ג'וליאן ווילסון מתייפח אבל החוויה שעברו במים הייתה כה מזעזעת ובקלות הייתה יכולה להגמר לעד. זה הזמן לשים את כל המחלוקות בצד ואת כל הניקוד בפינה רחוקה ולחשוב על הדבר הכי חשוב בחיים - החיים עצמם.

הקומישינר קירן פרו, עשה את ההחלטה הכי טובה שלו בכל ימי התחרות בג'יי ביי כשחתם את האירוע, ביטל את הגמר, הוציא את השניים מהמים והעניק להם מקום שני משותף. אחרי טראומה שכזו אי אפשר להחזיר את הפרו'ס למים שורצי עמלצים, והגולשים המפוחדים, בספק גדול אם הם בכלל היו מעוניינים לחזור ולהמשיך. פתאום הכל מתגמד. הכל נעשה שולי. תנאי הים המצ'וקמקים, האופדליפ, ה-Call, הניקוד, מספר הזכיות, אלופי העולם וכל התארים לפתע נראים כה מעוטי חשיבות - הזרקור הגדול עבר להאיר על מקום אחר בבמה ובמקום כחול לפתע ראינו לבן.

חוזרים לקרקע מוצקה ומעכלים את החוויה. מיק פאנינג וג'וליאן ווילסון הכרישים האמיתיים בסיפור

לאחר שהכריש חזר למצולות בלי לנגוס, ומיק פאנינג וג'וליאן ווילסון דרכו על אדמה יבשה, פתאום הכל צף ועלה בחזרה. האסימון נפל, מערכת העיכול במוח התחילה לעבד את הנתונים והדמעות זלגו מעצמן, טיפות מלוחות שטפו את פניהם המפוחדים. באותם הרגעים עולם הגלישה עצר מלכת ובכה יחד איתם. המחסומים נפרצו, המחלוקות והיריבויות נעלמו. את החיבוק החזק שהעניק סלייטר לפאנינג הרגשנו כאילו ואנו היינו שם ביניהם. חיבוק אמיץ של שני יריבים מרים שיודעים את גבולות הניצים. יש תחרות אבל לפני הכל יש חיים!

יש דברים יותר חשובים בחיים. יש יריבות שלעולם לא תגבר על רגש החברות! סלייטר ופאנינג ברגע מרגש

שני גולשים היו במים. שני "כרישים". שניים שהיו בסיטואציה מבעיתה - הסיוט הגדול ביותר של כל גולש באשר הוא גולש. ואנחנו צפינו בזה בלייב, שידור חי שיכול היה להסתיים באופן מורבידי הרבה יותר גרוע מזה. עוד ידובר רבות על "פאנינג הכריש", על אומץ ליבו ודרכו האינסטינקטיבית כשהכה את העמלץ באגרופים וצעק לג'וליאן להתרחק מהמקום; וג'וליאן ווילסון שהיה עד למקרה וחתר לכיוונו של פאנינג בכדי לעזור לו לעלות לגלשן... איזה אומץ והקרבה... פשוט השראה! ברגע אחד היריבות נעלמה, שני האוסטרלים מצאו את חייהם שזורים, תלויים האחד בשני, ואת עוצמת החיבוק שהם העניקו האחד לשני רק הם הרגישו.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

אך תהיו בטוחים שיותר מכל עוד ידובר על הכריש התוקף שזכה למנת דמוניזציה גדושה על מעשיו שכנראה ולמרבה הצער תהיה להם השפעה על אוכלוסיית צאצאיו. אך אם נסתכל על זה מנקודת מבט אחרת וננסה להתמודד עם הטראומה הנפשית, נשכיל להבין שהכריש חולל סוג של שינוי חיובי. במעשיו הכריש הרעיד את אמות הסיפין של רגשות הגולשים וכל ענף הגלישה העולמי, מחובבנים ועד מקצוענים. הוא החזיר את שאיבדנו בדרך, מיקד את ערפול המחשבה והביא לאחדות רעים. הכריש שם את החיים במקום הראשון על פודיום המנצחים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים