בצבע השמש: בלונדינים ומחומצנים -שיער של גולשים

מאת יואב נקש אוגוסט 23, 2013

הם רצים אל הים אוחזים בגלשנים, עור גופם החטוב שזוף ושיערם הבהיר מתנופף ברוח כמו רעמת סוסים בדהירתם. אם תדמיינו במוחכם קטע קצר זה בהילוך איטי תוכלו לראות את הגולשים רצים אל הים במעטה של אלילי יופי יוונים. לגולשים סימני היכר רבים עם מאפיינים חזותיים מושכים שמתייגים אותם באופן אוטומטי לתחושת החופש והנעורים. אך אם ישנו דבר שמזוהה עם הגולשים יותר מכל יהיה זה צבע שיערם ואין זה משנה אם שיערם ארוך או קצר, שיער הגולשים ברוב המקרים הוא בלונדיני ומחומצן, הנישא והבולט ביותר מבין ראשי כולם:)

מרבית הגולשים בלונדינים או בעלי שיער בגוון בהיר גם אם שורשי שיערם שחורים

סביב שיער הגולשים ישנה תורה שלמה, צו אופנה ייחודי בתחום עיצוב השיער העולמי. בעבר, קצוות שיער שרופים היו נחשבים לסיוט הגדול של הספרים אבל הגולשים, הם ששינו את התפיסה והובילו לקביעת הטרנד המחומצן של צביעת השיער לבלונדיני – לנשים ולגברים. שיער גולשים מתאפיין בסגנונו הפרוע עם קצוות שיער שרופים ובלונדינים שנגרמים מחשיפה ממושכת לשמש ולמי המלח. בשנות ה-50', קצוות שיער צרובים הפכו לסממן בולט של גולשי הגלים ובשנות ה-60' וה-70' שיער הגולשים שלא היה מטופח נקשר לתרבות ההיפים, המורדים ומעשני העשבים. בשנות ה-80' שיער הגולשים הפך מבוקש בקרב אנשים רבים שרצו לרענן את מראם הכללי כאילו והרגע חזרו מחופשה על אי אקזוטי מרוחק. מכוני השיזוף המלאכותי ואמבטיות השמש הקנו מראה שזוף ובשביל להשלים את הפוזה נוסף גם השיער הצרוב.

"שיער גולשים בגווני השמש" הפך למבוקש ביותר בקרב הנשים שמצאו שיש בכך בכדי להראות יותר טוב ולמשוך את המין הגברי. על אף שהשיער נצרב, מתייבש וניזוק, שיער בלונדיני שנצרב בשמש מבטא חופש, בריאות ועושר... הייתם מאמינים?

surfers hair שיער של גולשים

שיער בללונדיני שרוף ומוחומצן? ישר רואים עליו שהוא גולש בים

בשלושת העשורים האחרונים תעשיית תכשירי השיער התפתחה בקצב מסחרר, חברות שונות מציעות שלל תכשירים קוסמטיים, מיני שמפו, תרסיסים, שעוות שיער, טינטים וכימיקלים להקניית שיער בלונדיני ושרוף כמו של הגולשים. מעצבי השיער הפכו את צריבת השיער לעסק מצליח ומבוקש, גוונים, פסים או צביעת כל השיער הם דבר שבשגרה בכל מספרה. בעידן הנוכחי צבע שיער הגולשים נותר אותו הדבר אך תסרוקות הגולשים עם השיער הארוך והפרוע שאפיין את מראם של הגולשים בעשורים הקודמים, הפכו בזמנים מודרנים אלו ליותר מסודרים, קצרים ואופנתיים. "שיער גולשים בגווני השמש" הפך למבוקש ביותר בקרב הנשים שמצאו שיש בכך בכדי להראות יותר טוב ולמשוך את המין הגברי. על אף שהשיער נצרב, מתייבש וניזוק, שיער בלונדיני שנצרב בשמש מבטא חופש, בריאות ועושר... הייתם מאמינים?

bar rafaeli בר רפאלי שיער גולש

היא משלנו. גולשים בשיער של בר רפאלי

איך מקבלים שיער של גולשים?

בשביל להקנות לשיערכם גוון צהוב כמו של גולש, לא צריך ללכת רחוק ולגזוז שיער של גולש גלים ולהדביק תוספות על ראשכם... (זה אמנם אפשרי, אבל אין צורך בכך). הדרך הטבעית לקבלת גוון של שמש בשיער הוא ללכת הרבה אל הים, לטבול במים המלוחים ולתת לשמש לצרוב את השיער ולהבהיר את קצותיו. לאלו שלהם שיער כהה ייקח קצת יותר זמן עד ששיערם ישנה את צבעו לצהבהב-כתום אך תמיד ניתן להאיץ את קצב קבלת הגוון עם תכשירי שיער שונים המיועדים לכך. בעידן שבו תכשירי הקוסמטיקה והטואלטיקה מתאימים את עצמם לדרישות אופנתיות, בכדי לקבל גוון צהוב בשיער לא חייב לבלות שעות בשמש הקופחת בחוף הים אלא ניתן להשתמש בתכשירים שונים כגון תרסיסים מעצבי שיער שבהם יש מלחי ים אמיתיים ועוד כמה תוספות של כימיקלים, המזרזים את תהליך החמצון. דרך נוספת היא ללכת למספרה ולבקש ממעצב השיער לצבוע את שיערכם ואת שורשי הקרקפת שלכם בצבע בלונד של הגולשים.

איך לקבל גוון שיער בהיר ובלונדיני? תקנו אופנוע ...

צבע שיערם הצהוב של הגולשים הוא כמו גדילי זהב יקרות, ראשם הבלונדיני של הגולשים ניבט מכל עבר וקצוות שיערם הבוהקים מאירים את סביבתם כמו קרניה של השמש:)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים