מגזין +
מגזין +סביבה ← נועם VS מדוזה: בקיץ הזה גלשתי עם חליפה והיה לי נעים... בערך כזה

נועם VS מדוזה: בקיץ הזה גלשתי עם חליפה והיה לי נעים... בערך כזה

מאת יואב נקש יולי 05, 2015

אז אחרי אינסוף תחינות, הנחת פתקים בכותל, העלאות קורבן וריקודי גשם המוניים ברחבי הארץ, אל הים בירך בשבועיים האחרונים את אוכלוסיית הגולשים הישראלית בוואחד גלים... או בעגה הבת ימית, "גלים אחושלינג" ( מונח מקצועי לחלוטין). וככתוב בתורת החכמה הסינית, היינג והיאנג: "אין טוב בלי רע ואין רע בלי טוב". ובכדי לאתגר אותנו מעט הוא גם הוסיף במתנה, ככה, חינם אין כאסף, נחילי מדוזות אימתניים בשלל גדלים, צבעים, צורות ויכולות צריבה לא רעות בכלל.

אחח... כמה חיכינו לגלים המתוקים האלו! ישר אחרי קריאת התחזית ב-MSW שלחתי לבוס את התירוץ התורן, נקעתי את הזרת, נתפסה לי האמה או שקר כלשהו שיפתור אותי מהמשמרת של מחר בבוקר. הוצאתי את הגלשן וארבע חבילות שעווה והתחלתי למרוח כאילו אין מחר. את סשן הגלישה הראשון בשבועיים האלו התחלתי עם האזהרות שזעקו מכותרות העיתונים מכל עבר שבישרו על הגעתן של אויבותינו משכבר הימים אשר נקראות על שם יצור מיתולוגי אימתני ורשע - המדוזות.

זה לא נועם וזו אינה המדוזה אבל ככה זה בערך נראה עבור אילתי לשעבר שמעולם לא פגש במדוזה פנים אל פנים

בתור אילתי לשעבר שמעולם לא פגש מדוזה במפגש אישי, פנים אל פנים - ומכיוון שגם לא הייתה לי שום כוונה לפגוש אחת עכשיו - הוצאתי מהארון את חליפת הגלישה, או כמו שקראתי לה "חליפת הגנה ממדוזות ושלל יצורי המעמקים הצורבים", כשאני מתעלם לחלוטין מהעובדה שעכשיו אמצע הקיץ והמעלות בחוץ נושקות לאלוהים ישמור!

מבטי הגיחוך שקיבלתי מיתר הגולשים בחוף לא ערערו את בטחוני העצמי, גם לא מבטי התמיהה שתקעו בי שתי תיירות שבדיות בחוף (כנראה שמהן שלא אבקש את המספר כשאסיים את הסשן). כשנכנסתי לים חיפשתי עוד גאונים כמוני, אך כנראה שאני היחידי שעלה על הסטארט אפ הזה.

הוצאתי מהארון את חליפת הגלישה, או כמו שקראתי לה "חליפת הגנה ממדוזות ושלל יצורי המעמקים הצורבים", כשאני מתעלם לחלוטין מהעובדה שעכשיו אמצע הקיץ והמעלות בחוץ נושקות לאלוהים ישמור!

שמח וטוב לבב התחלתי את סשן הגלישה. לא עברו 10 דקות וטמפ' הגוף שלי עלתה במהירות מדאיגה, וכמות הזיעה שניגרה על פניי התחילה להדאיג אפילו אותי. מפה לשם, ובעודי משתכך במים בין גל לגל, שמתי לב לדבר מוזר. אין מדוזות! חיפשתי מסביב, למעלה, למטה, ימן ושמאל ואין זכר לחיה הארורה.
כל כך קיוויתי לראות לפחות אויבת אחת במים, שאדע שההחלטה ללבוש את כבשן הלטקס הזה הייתה נכונה, ושאוכל לתת קמבק הולם לכל אלו שצחקו על בחירתי ללבוש חליפת גלישה באמצע הקיץ אך לאחר כשעה במים עשיתי ניתוח מצב והגעתי למסקנות הבאות:

  • כבר שעה אני במים ובקושי תפסתי גל אחד - שכחתי כמה מסורבל זה לגלוש עם החליפה 
  • אין מדוזות בסביבה. ראיתי מקודם משהו לבן במים אך לדאבוני זו הייתה שקית במבה קרועה
  • נמאס לי כבר להסביר לכל מי שחותר לידי למה אני עם החליפה
  • אוטוטו אני אתעלף מהחום

אז לאחר שקלול הנתונים המסקנה המתבקשת שאליה הגעתי הייתה להוריד את החליפה ולשים אותה בחזרה ברכבי. אלא שבעודי פותח מעט את החליפה בכדי להכניס מים קרים לצנן את גופי, ומבלי ששמתי לב, התגנבה לתוכה אורחת לא רצויה... מדוזה קטנה, מדוזה בייבי, בתו של השטן.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

איך נתתי לסוס הטרויאני המימי הזה לחדור את שכבות ההגנה שלי? הכל בגלל הגל! לא שמתי לב לכך שהיא התגנבה לה מכיוון שגל יפה וגדול התחיל להיבנות מאחורי ואני כבר בניתי עליו בתור גל יציאה. כשהגל הגיע נכנסתי  למצב קרב, נשכבתי על הגלשן וזרקתי מבט לאחור. הגל התקרב והתחלתי לחתור. בין חתירה לחתירה פתאום שמתי לב להרגשה מוזרה וצמיגית בבטן ובעודי מנסה לפענח מה זה המרקם המוזר הזה, זרם אדיר של כאב פילח לי את הבטן התחתונה. פאקינג מדוזה בחליפה שלי!

שנייה אחרי שהבנתי מה קורה לי בתוך החליפה, צריבה שנייה חזקה יותר מהראשונה פגעה לי בצד השני של הבטן. והנורא מכל היה עוד לפני. תוך כדי סינון קללה עסיסית וחתירה אינסטינקטיבית לעבר החוף, הגל (שכבר שכחתי מקיומו) אסף אותי לחיקו. באופן אוטומטי הרגליים נעמדו על הגלשן והגוף היטה את עצמו ימינה. וככה מצאתי את עצמי תופס גל לא רע בכלל, עם טרמפיסטית עוקצנית, צועק לשמיים מכאב ורק סופר את השניות עד שאגיע לחוף.

החברים הג'לטינים של הגולשים. מבקרים בכל עונת קיץ וצורבים בכל פעם מחדש... גם מתחת לחליפה

ברגע שהגל נגמר והגעתי לחוף מבטחים, זרקתי מעליי את החליפה בעצבים ובכאב ובחנתי את מספר הצריבות המכובד שמעטרות לי את הבטן. התיישבתי על החוף כולי אדום מכאב...  לידי עבר המציל של החוף ובמבט רציני לחלוטין שואל אותי את השאלה שבחיים לא רציתי שישאלו אותי:

"תגיד, אתה רוצה שאשתין עליך?"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים