בין מאבריקס לניו-יורק: גולשים בעיר לקראת צאת הסרט

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בזמן שאנחנו חווים את תקופת היובש הארוכה ביותר שידענו בגלישה ובזמן שבכל יום שעובר אנו בודקים את המפות ומקווים שאנחנו לא עיוורי צבעים לשינויים שחלים בגוונים, שני גולשים מניו-יורק מוכיחים שישנה דרך להתמודד עם המצב העגום: השניים גלשו בכבישים העמוסים של ניו-יורק עם גלשנים ממונעים. הסיבה לכך אינה בגלל שאין להם גלים כי אם קידומו של הסרט Chasing Mavericks  שיצא לאקרנים בימים הקרובים. קבלו שניים באחד: גלשנים ממונעים ופרומו לסרט גלישה ענקקק.

surfing the streets of New York

שני גולשים לבושים בחליפות גלישה יצאו לרחובות ניו-יורק כשהם מצוידים בגלשני "היי-טק" מתקדמים ממונעים עם גלגלים. למראית עין הגלשנים נראים רגילים לכל דבר ואפילו מאובזרים בחרבות, אבל מיד עם הגיעם אל הרחוב, תחתית הגלשן נפתח ומנגנון מכני מחלץ מבטנו ארבעה גלגלים שמחוברים להתקן הנעה ממונע עם כבל. פקקי התנועה בתפוח הכי גדול בעולם לא הפריעו לשניים לגלוש בסטייל בין מוניות צהובות ואנשים סקרנים.

הגלשן הממונע כבר עשה הדים רבים ברחבי העולם ורבים מעוניינים לרכוש אחד שכזה, אבל נכון לרגע זה הגלשנים המיוחדים הם יחידים מסוגם שנבנו במיוחד למטרה אחת שכן הגלישה ברחובות העיר ניו-יורק היא חלק מקמפיין ויראלי שרץ ברשת לקידום הסרט "Chasing Mavericks" שיצא לאקרנים ב-26 באוקטובר 2012.

Chasing Mavericks

צ'ייסינג מאבריקס הוא סרט דוקומנטארי המבוסס על חייו הקצרים אך מלאי התשוקה לגלישה של הגולש ג'יי מוריארטי (Jay Moriarty) שקיפח את חייו בתאונת צלילה ב-2001. מאבריק, בצפון קליפורניה, ידוע בכל רחבי העולם כאחד ממקומות הגלישה המסוכנים ביותר שמתאפיין בגלי ענק ובמים קרים שורצי כרישים.

כשג'יי בן ה-15 מגלה שהסיפורים המיתיים על מאבריק כאחד מהגלים הגבוהים בעולם אינו בדיה כאם מציאות שנמצאת בקרבה למקום מגוריו בסנטה קרוז, הוא מבקש מהגולש האגדי פרוסטי הסון (Frosty Hesson) ללמדו כיצד יוכל לשרוד את הגלישה על השבירה האימתנית של הגל הענק. כשפרוסטי מסכים לבקשתו של ג'יי להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, נרקמת ביניהם חברות אמיצה הרבה מעבר לגלישה עצמה. בצילום הסרט צ'ייסינג מאבריק השתתפו כמה מהשמות הגדולים בענף הגלישה העולמי וקטעי הגלישה שצולמו מתעדים כמה מהרגעים המטורפים האמיתיים ביותר שהונצחו על גבי סרט. עד כדי כך אמיתי שהשחקן שמגלם את פרוסטי, ג'רארד באטלר (Gerard Butler) כמעט וטבע במהלך הצילומים.

כמה מהמשפטים שמלווים את הצופה בסרט וכפי שמופיע בקדימון הם הסיכון שגלום בגלישה על הגל של מאבריק ובהם אומר פרוסטי לג'יי את הדברים הבאים: "תנועה אחת לא נכונה ואתה נופל על המים שהם כמו בטון במהירות של 50 מייל בשעה" ו"אתה צריך להתאמן ולעצור את נשימתך ל-4 דקות לפחות כי הגל יחזיק אותך מתחת למים וינער אותך מכל טיפת חמצן למשך דקות ארוכות".

jay Morirarty ג'יי מוריארטי

הסיפור של אגדת הגלישה בצפון קליפורניה ג'יי מוריארטי הוא פשוט הרואי. שמו הולך לפניו כגולש הצעיר ביותר שהצליח אי פעם להתמודד עם אחד הגלים המאיימים ביותר שקיימים בעולם. קצת לפני שחגג את יום הולדתו ה-23, ג'יי מוריארטי איבד את חייו בתאונת צלילה במלדיביים ב-15 ביוני 2001 בשעה שהתאמן על החזקת אוויר בריאותיו לזמן ממושך.

הסרט העצמתי ומעורר ההשראה, צ'ייסינג מאבריקס יצא לאקרנים בארה"ב ב-26.10.2012 ועד שהוא יגיע להקרנה בארץ נוכל להסתפק בכמה רגעים מכוננים שמופיעים בקדימונים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים