מדינה בהיסטוריה: על אלוף העולם הברזילאי בקצרה

מאת יואב נקש דצמבר 24, 2014

אלוף עולם חדש, שם חדש, יבשת חדשה ומדינה חדשה. גבריאל מדינה עשה היסטוריה והכניס את ברזיל להיסטריה של גלישה. הילד בן ה-20 הצליח לקעקע את מקומו על העור של ענף הגלישה המקצועני וזכה להניף את הדגל של הסמבה והקרנבל במלוא התפארת והכבוד לו הוא ראוי. על המדינה של גבריאל ועל גבריאל מדינה בקצרה, בכתבה הבאה.

יומיים לפני יום הולדתו ה-21, ילד הפלא הברזילאי חגג את זכייתו באליפות העולם בגלישה. גבריאל מדינה נולד ב-22 בדצמבר 1993 בסאו סבסטיאו (Sao Sebastiao) שבמחוז מרסייאס (Maresias) סאו-פאולו. אמו פגשה את אביו בחנות גלישה שהייתה בבעלותו וכמו מרבית תושבי ברזיל גם גבריאל שיחק כדורגל בילדותו עד אשר אביו (החורג) העניק לו את הגלשן הראשון במתנה. כשהיה בן שמונה הוא הלך לגלוש לראשונה עם חברו ותפס את הגל ששינה את הייעוד של חייו.

art3

אביו ואימו שעבדו יחדיו בחנות הגלישה הבחינו בפוטנציאל שגלום בבנם ועל אף  שלא היה הרבה כסף ברשותם הם השקיעו בקידומו ולקחו אותו לתחרויות. כשהיה בן 13 הבין צ'ארלס סרנו (Charles Serrano) שלבנו המאומץ יש את כל מה שצריך בכדי להיות גולש מקצועני והוא והשקיע את כל מרצו במשטר אימונים ותחרויות. בפרק זמן יחסית קצר מדינה הצליח להתעלות על כל מתחריו. הוא זכה בתחרויות מקומיות וארציות עד שרמתו בגלישה הפכה בינלאומית. בשנת 2009 כשהוא בן 15 בלבד, גבריאל מדינה היה לגולש הצעיר ביותר לנצח את תחרות ה-WQS של ה-ASP כשהוא גבר על הגולש הברזילאי הוותיק נקו פדרץ (Neco Padaratz) בחוף הביתי שלו במרסייאס.

art5

גולש הגופי שמעריץ את טום קארן הצטרף לסבב החלומות המקצועני של ה-ASP בשנת 2011 וסיים את אותה השנה במקום ה-12 בדירוג העולמי כשהוא בן 17 בלבד. בתוך מספר שבועות הוא כבר מצא את עצמו במקצים מול אלופי העולם כגון ג'ואל פרקינסון וקלי סלייטר. התקשורת העולמית וקלי סלייטר סימנו אותו כ"הדבר הבא בגלישה" והודבקו לו גם הכינויים  "giant killer", "wunderkid," ו- "the future". מדינה הביא סגנון גלישה פורץ דרך וכוחני. סגנון פרוגרסיבי, רדיקלי, חזק ועשיר בביצועים חדשניים (ניו-סקול). בתחרות קוויקסילבר פרו 2014 בגולד קואסט הוא הצליח לבצע באופן מושלם, ולראשונה אי פעם בתחרות, את ביצוע האייריאל "בק-פליפ".

לאחר שקטף את אליפות העולם בגלישה לשנת 2014 יש שכבר מכנים אותו "הסלייטר הבא". כמו קלי סלייטר שזכה בתואר היוקרתי בשנת 1992 בגיל 20 (עוד לפני שמדינה נולד), כך מדינה השווה את שיאו וזכה בתואר אלוף העולם באותו הגיל. גבריאל מדינה הוא הגולש הברזילאי הראשון מאמריקה הדרומית לזכות בתואר אלוף העולם בגלישה בסבב החלומות של ה-ASP. כל העתיד עוד לפניו, כל הגלים עוד לרגליו ואנו לבטח עוד נשמע עליו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים