מגזין +
מגזין +טיולים ← מתחת לפני הים: תעלומת הפירמידה המסתורית שנמצאה באוקיאנוס האטלנטי

מתחת לפני הים: תעלומת הפירמידה המסתורית שנמצאה באוקיאנוס האטלנטי

יולי 25, 2014

האם זה מבנה עתיק נוסף מהעת העתיקה? האם זו העיר האבודה אטלנטיס? תעלומה באוקיאנוס האטלנטי בקרבה לאיים האזוריים של פורטוגל – דייג פורטוגוזי טוען כי מצא פירמידה מושלמת בעומק הים הזהה לפירמידה הגדולה שבגיזה, מצרים

בתחילת שנת 2013 דיוקלציאנו סילבה (Diocleciano Silva) לא האמין למראה עיניו. בזמן ששייט בין האיים סאו מיגל וטרסיירה (Sao Miguel and Terceira) באוקיאנוס האטלנטי בחיפושו אחר דייג, הוא גילה במערכת הסונאר שלו מבנה פירמידה מושלם על קרקעית הים. לאחר שבדק את מערכת ה-GPS והמפות הימיות שהיו ברשותו, סילבה אימת את ממצאיו וקבע כי מבנה הפירמידה ששטחו נאמד בכ-8000 מטרים מעוקבים, וקודקודה נמצא בעומק של כ- 40 מטרים מתחת לפני הים. גובהה של הפירמידה כ-60 מטרים וארבע פאות בסיס המבנה שאורכן 90 מטרים מיושרות בדיוק רב עם ארבעת כיווני הרוח כמו הפירמידה הגדולה של גיזה.

כמו במצרים: תעלומת הפירמידה באוקיאנוס האטלנטי Mysterious underwater pyramid found near Azores

רק לקראת סוף שנת 2013 סילבה דיווח למכון הימי הפורטוגזי על התגלית המוזרה. המכון הימי החל מיד בבדיקה מקיפה בכדי לענות על השאלה האם מדובר במבנה השייך לתרבות עתיקת יומין, התגבשות קרקע בזלתית עקב התפרצות וולקנית, השפעות גיאולוגיות השייכות לקיפאון מעידן הקרח או שמדובר בכלל בתגלית שתסגור גולל של אלפי שנות תיאוריה וסיפורי אגדה על אטלנטיס העלומה? נכון לרגע כתיבת הדברים לא ניתנה עדיין תשובה חד משמעית והקואורדינאטות המציינות את המיקום של הפירמידה נשמרות בסוד.

יש הטוענים כי הפירמידה שמתחת לגלי הים האזוריים היא רק אחת מתוך כמה פירמידות נוספות בגדלים שונים. עוד טוענים החוקרים כי ייתכן שמדובר בישוב גדול (או בשבע הערים של אטלנטיס) שהתפרש על שטח של כ-100 ק"מ על -150 ק"מ. הדבר שמייחד את הפירמידה היא מידות פאותיה המושלמות וזוויות שיפועיה הפונים בדיוק רב לדרום, צפון, מערב ומזרח כמו הפירמידות שבמצרים.

אז האם נמצאה העדות לאטלנטיס שטבעה מתחת לגלי הים, האם זהו מבנה שהוקם ע"י האדם או שמא מדובר בתגלית של תופעה גיאולוגית טבעית שהתפתחה בצירוף מקרים מפתיע? ימים יגידו ומחקרים יתפרסמו... אבל אל תפסיקו להאמין שכל תשובה היא אפשרית כי במרחבי הים הגדול חבויים אוצרות רבים.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים