מגזין +

כי האדם - אמן: אסף גלבר מצמיח גלשני עץ בחצר ביתו שבכפר סבא

מאת יואב נקש נובמבר 22, 2016

החלום של כל גולש הוא לבנות לעצמו את גלשן חלומותיו - לקחת חומר ולעשות ממנה יצירה שתשמש אותו על הגלים. אסף גלבר בן ה- 38 הגשים את חלומו כשהחל לשלב בין שתי אהבותיו הגדולות: הגלישה והעץ. בביתו הקטן בכפר סבא הוא החל באיסוף המידע הנחוץ לבנייה וליקט מידע מהמדיה הרחבה. הוא חקר לעומק, קרא מאמרים, חטב עצים, ניסר קורות הדביק ושייף עד שלבסוף ולאחר עמל רב הוא בנה את גלשן העץ הראשון שלו שעליו חתם את שמו - "Gelber".

 

כשהוא הביט בתוצר המוגמר של עבודתו הרבה, גלבר היה נרגש ומאושר. הגלשן יצא יפהפה, מלוטש ומהוקצע  אך כמו כל דבר חדש הוא ידע שיש לפניו עוד הרבה מה ללמוד בתחום בניית הגלשנים מעץ. מבחינה טכנית הגלשן היה פחות רלוונטי עבורו ועברו לא מעט מים בנהר עד שאסף הצליח להגיע להבנת תכונותיו של העץ, סוג העץ המיטבי לגלשן, השיטה הנכונה להשתמש בו ולהדביק את סך חלקיו.

מהשלב הראשון ועד לתוצאה הסופית - גלשן עץ זו יצירת אומנות על הגלים. (תמונות: Gelber Boards)

גלשני העץ בנויים בעיקר מעץ שנקרא פאולוניה. עץ קל וחזק יחסית למשקלו והכי חשוב שהוא אינו סופג מי מלח. כשהוא נרטב ממי מלח הוא נאטם ואם נפער בו חור ניתן לייבשו בקלות רבה ולסגור אותו עם חתיכת עץ נוספת. אלו הן תכונות נהדרות לגלשן שכן לא חסרות "תאונות" בגלישה ולעיתים הגלשן חוטף לא מעט פיצוצים והאפשרות בתיקון בגלשני העץ היא רחבה ולא מורידה מאיכות וחוסן הגלשן.

להתחבר לטבע ולשייף את העץ - להכיר את הגלשן כמו אצבעות על כלי מיתר. (ווידיאו עמוד הפייסבוק של Gelber)

גלשני העץ הם קלאסיקה שעוצרת את הזמן. הם סמל לגולשי הנשמה שמחזירה את המחוגים לתקופה של חלוצי הגלישה וספורט המלכים. כל גלשן מעץ הופך ליצירת אומנות ייחודית - הצבעים והצורות מתחברים יחד לפיסה אחת טבעית והרמונית של היבשה, הים והאדם. עיקר ההנאה של גלבר היא הבניה של גלשני העץ ועיצוב ה "Hand Surfboard ", בצורה זו נשממרת הזיקה הטהורה של האדם אל הגלישה על גלי הים.

קווים נקיים שבאים בהרמוניה עם הגלים. (תמונות: Gelber Boards)

כיום גלבר משלב בין יצירותיו הרבות גם גלשני "EPS" ויצירות נוספות מעולם הנגרות ועם זיקה לים. "עם כל גלשן שאני בונה הלב שלי מתרחב", הוא אומר. "בכל פעם אני לומד עוד דבר על טכניקת הבניה ועל הגלישה. מדהים לראות עד כמה כשאתה מחובר ליצירה ובונה אותה בעצמך, הטכניקה הביצועית שלך בים משתנה בהתאם. אתה מכיר את הגלשן מהשלד שלו ואתה חש אותו כמו אצבעות על כלי מיתר".

רוצים לדעת יותר? הכנסו לעמוד הפייסבוק של אסף ולקטו מידע מהאדם שמצמיח בחצר ביתו גלשני עץ מופלאים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים