משהו לא טוב עובר על הגולשים - זה זמן תיקון

מאת יואב נקש ינואר 07, 2015

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים הארצית וזה לא בגלל שהים נמוך ואין גלים. שנת 2015 נכנסה בסערה אך הסכנה אינה אורבת בים הרוגש אלא בגולשים שמטביעים בקצפם האחד את השני מתחת לגלים של מערבולות איבה. משהו לא טוב עובר על הגולשים בישראל אבל ישנה נקודת אור של תקווה: מהמקום הנמוך שבו אנו נמצאים נותר רק לעלות ולהתעלות - זה זמן תיקון.

כולם נגד כולם.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים. גולשי הבוגי נגד גולשי הגלים שמתעצבנים על גולשי הלונגבורד שלא סובלים את גולשי הסאפ, שמפריעים להם הקייט סרף, שכועסים על המצילים, שמוחים מול העירייה, שנלחמים ביזמים ששונאים ת'ממשלה.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים. חנויות הגלישה מתרבות, חברות הגלישה רומסות, בתי הספר לגלישה מצופפים את הפיקים, יצרני הגלשנים מוכרים עוד גלשנים, הגולשים כבר מרוששים וארגון הגלישה הישראלי נשאר אי שם בשנות ה-80'.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים. במים הם מזעיפים פנים, על החוף עושים שרירים ומהבית תוקפים בלי רחמים. באצבע אחת הם מצביעים על אנשים ובאותה האצבע מקישים מילים נבובות על מכשיר חכם שעושה עוול לאחרים.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים. הקארמה הרגועה והשלווה שמאפיינת אותם אט-אט נעלמת. יצר הרע שולט ברוחה הטובה של ה-Aloha, פירורים של צרות עין ודעתנות ניתזים לכל עבר דרך מקלדת וגם את צלמי הגלישה הכניסו לזירה המדממת.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים. האגואיזם גובר על השיתוף החברתי, ההתלהמות קוטלת את הסבלנות, הפחד מגביר את השנאה, האדישות דוחה את האהבה והיצר הטריטוריאלי כובש כל פיסה של שפיות בים כחול עם גל מושלם.

משהו לא טוב עובר על קהילת הגולשים וזה דורש תיקון מידי. אפשר להאשים את הצפיפות הגואה במים את הקנסות שמאיימים להטיל על הגולשים או שאפשר להאשים את האיום הטמון בהגירה המונית ל"סיקרט ספוטים" מקומיים. אך האמת המרה היא שהגולשים נשתלים פעם אחר פעם וננעצים בקרקעית הים כי הם נלחמים בינם לבין עצמם!

שום דבר אינו מצדיק שנאבד את האחווה ואמות המוסר בסיסיות. על הגולשים לגלות אחדות רעים, לקבל את השונה, למצוא את עמק השווה. לכבד האדם את חברו ולעזור לו בעת הצורך. זה הזמן לעשות שינוי פרודוקטיבי, ריפרש מערכתי ותודעתי. משהו טוב חייב לקרות כי יותר נמוך מזה לא יכול להיות!

PEACE

דברים אלו נכתבו מתוך נקודת השקפתי האישית בלבד. שורות שנכתבו על סמך ניסיון וחוויות פרטיים ופירוש שנתתי למאורעות ומקרים בסביבתי הקשורים לקהילת הגולשים הארצית בזמן הנוכחי. דברים אלו נכתבו בלשון רבים אך הם אינם מופנים כלפי חלק גדול בקהילת הגולשים וחבריי הקרובים שברוחם נושבת רוח ים אמיצה, איכותית, מפרגנת ובריאה.

art2

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים