מגזין +

המירוץ ליצירת המושלם: האם הגל של AWM יהיה טוב מזה של סלייטר?

מאת דודי לוי דצמבר 15, 2016

אחרי שכבר הספקנו להתלהב מטכנולוגיית הוויבגארדן ולהתהפנט מול המראה הנדיר של הגל של קלי, מצטרפת למירוץ הנדסת הגל המושלם גם חברת American Wave Machine. מהנדסי חברת AWM הבינו שבכדי להתחרות בגל הצינורי המושלם של kswaveco הם צריכים לבוא עם משהו חדש לעולם הגלישה - קונספט ייחודי לרכיבה על גלי בריכה מלאכותיים.

בחברת "אמריקן ווייב משין" חושבים מחוץ לקופסא והרבה מעבר לגבולות הבריכה. במקום להקים עוד מתקן שמפיק גל מושלם יחיד וששבירתו צפויה, הם עובדים בימים אלו על בריכת גלים שתהיה מסוגלת לייצר חוויה אמיתית של גלישה - מודל של מתקן אימונים אשר מסוגל להפיק מגוון רחב של סוגי גלים.

בבריכה העתידנית של AWM יהיו מספר שבירות גלים לשני הכיוונים שיאפשרו ריצה על הפינות לביצועים, קירות לאייריאלים, קדיחת צינורות לימין ולשמאל ואפילו חיקוי לגל הפקונגה המפורסם של ה-Wedge בניו פורט. בנוסף לסוגי שבירות הגלים, הטכנולוגיה החדשה תאפשר למפעיל לשלוט גם במשתנים נוספים כמו גובה, מהירות ותדירות.

מגוון הגלים שבריכת הגלים של AWM תציע לגולשים תאפשר להם להתאמן על טכניקות גלישה, מביצועים בסיסיים ועד לתרגילים רדיקלים. בבריכה זו יהיה ניתן לגלוש לפרונט או להגיע לסשן תרגול על הבקסייד. מעבר לכך, מתקן זה יכול גם לשמש כפלטפורמה לקיום תחרויות של ממש שבו כל גולש יקבל בדיוק את אותם התנאים כמו חברו והניקוד יקבע על פי יכולותיו של כל אחד מהם על הגלים.

שיין מגנוסון וג'יימי אובראיין מתרשמים מקרוב מהטכנולוגיה של עיצוב הסוול העתידי בחברת AWM.

ובחזרה למציאות. מעבר למודל המיניאטורי שנמצא במשרדי החברה, עדיין לא ברור מתי נוכל להתרשם בפועל מהפרויקט ההנדסי המטורף הזה. הדבר הבטוח ושאותו חשוב להבין, הוא שאנחנו חיים בתקופה של מירוץ "התחמשות" טכנולוגי בענף הגלישה - אם זה בציוד הגלישה, באמצעים טכנולוגיים לניתוח תוצאות ואם במתקנים (בריכות) לאימוני גלישת גלים.

אולי עכשיו כאשר הוועד האולימפי אישר את שילובו של ענף גלישת הגלים במשחקים האולימפיים של טוקיו 2020. יש סיכוי שנתחיל לראות מדינות כמו רוסיה, גרמניה, הולנד ואולי גם את ישראל הקטנה משקיעות במתקן הולם לאימוני גלישה. ואם לא לאימונים אז לפחות להנאה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דודי לוי

בן 31 עם אהבה ענקית לים ולגלישת הגלים. הים והגלישה זה המטען האנרגטי שלי ואני מאמין שלהיות מחובר רגשית למשהו שיש לך תשוקה ואהבה כלכך גדולה אליו, זה משהו מיוחד.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים