ניצחון הרוח: רק גולש טוב יודע איך 'להפסיד בכבוד'

מאת יואב נקש מאי 30, 2015

גולש טוב הוא אינו רק אחד שיודע לזרוק ביצועים לכל הצדדים ולזכות באליפויות, הבסיס ל"גולש טוב" מתחיל בנפשו וברוח ההקרבה שלו. למארטין פאסרי (Martín Passeri) יש עבר מפואר בגלישה, אלוף ארגנטינה חמש פעמים אינו זר לתחרויות, לנהלים ולתחושת הניצחון. אבל כשהוא בחר לצאת מן המים בזמן מקצה אל עבר אדם שישב על כיסא גלגלים בכדי להעניק לו מתנה שלה ייחל במשך שנים, הוא ידע שזה יעלה לו בהפסד בתחרות אך יעניק לו את הניצחון של החיים.

כשמרטין יצא מן המים בזמן מקצה וניגש אל עבר ניקולאס גאייגוס (Nicolás Gallegos) שישב על כיסא גלגלים בחוף, הוא ידע שהוא הולך להפסיד ושזה יעלה לו בהעפלתו למקצים האחרים. הקהל וצוות התחרות היו המומים למעשיו אך מהר מאוד הבינו לאן מועדות פניו. ניקולאס תמיד חלם לגלוש אך תאונה מצערת בגיל 18 הותירה אותו נכה בפלג גופו התחתון. חלומו תמיד נותר שם ובליבו תמיד הייתה תקווה גדולה... עד שעשרים שנה אחר כך הגיע "מלאך" מן המים שהגשים את חלומו לגלוש על גלשן.

צעד אחר צעד: מרטין הגולש המקצוען מפסיד בכוונה ולוקח את ניקולאס על גבו ומגשים את חלומו. כבוד!

כאמור, ברגע האמת של מקצה מכריע, מרטין שלבש עליו כבר את הלייקרה החליט שהוא עושה פרסה בקריירה המקצוענית והולך להקריב משהו בחייו עבור חלומו של אדם זר. מלבד הקהל שנכח בחוף, התחרות שודרה בזמן אמת ועוד אלפי צופים היו עדים למחווה הגדולה של מקצוען הגלישה הלאומי. מרטין טפח קלות על כתפו של גאייגוס והציע לו להכנס איתו לגלוש. רגעים ספורים אח"כ השניים כבר היו במים, גאייגוס לפת בחוזקה את מרטין והשניים גלשו בטנדו לקול מחיאות כפיים.

תמיד הייתי אחד שפרץ את הגבולות, ועכשיו מוגבל ואיני יכול לקום. מרטין הוא דמות מופת בשביל כולנו. מכל המקומות שבהם אני מתנייד עם כיסא הגלגלים, הים הוא המקום היחיד שבו אני מרגיש חופשי", אומר ניקולאס.

"גלישה זה לפעמים גם שיתוף שאין לו הסבר. כשאתה משתף את החוויה עם מישהו אחר ואתה ממש סוחב מישהו על גבך ורואה את החיוך שלו בזמן שרוכבים על הגל, זה כבר סוג של 'גל חדש'. זוהי תחושה של אופוריה ששנינו הרגשנו באותו הרגע על הגלשן. אני חושב שזה היה הגל הטוב ביותר שלי והניצחון הכי גדול של חיי", מסכם מרטין.

וזה חברים מה שנקרא: "להפסיד בכבוד!"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים