מגזין +

קצת נסחף: דייג נמצא צף על צמיג במרחק 2 קילומטרים מהחוף

מאת יואב נקש יוני 30, 2016

באיים האנטילים, ובמיוחד בקובה, זה מאוד מקובל לדוג על אבוב. הדייגים שאינם יכולים להרשות לעצמם אחזקתה של סירה מנפחים אבוב, לוקחים חוט דייג וקרס ומתרחקים אל עומק הים כשהם בועטים ברגליהם עם סנפירים. כעקרון, אין שום דבר מוזר בדייג על אבוב אלא שבמקרה הבא שמגיע אלינו מדרום אפריקה, הדייג חתר קצת רחוק מידי... על צמיג!

סוכן הנדל"ן גרנט קמפבל נהנה מיום שייט רגוע כשלפתע, במרחק של כמייל אחד מהחוף, הוא הבחין במשהו שצף על פני המים. כשהתקרב הוא נותר המום לגלות שזהו דייג היושב על צמיג. "במרחק של כ-2 קילומטרים מהחוף הבחנתי באדם שדג לעצמו ארוחת ערב, לא יכולתי להאמין למראה עיניי... הבחור ישב על פנימית צמיג של טרקטור ועם זוג סנפירים לרגליו. נתתי לו קצת מהדגים שלי על ההשקעה הרבה שלו!", כתב קמפבל בפייסבוק שלו לצד התמונה שבו נראה האדם צף לו באמצע האוקיאנוס ההודי נועל סנפירים בגוון זרחני (צבע צהוב ים-ים) ומחזיק בידיו דג שיכול להזמין לארוחה דגים גדולים.

לא ידוע אם קמפבל הציע לבחור טרמפ בחזרה אל החוף, דבר שדי היה מתבקש במצב שכזה. יחד עם זאת, הדייג נראה די נינוח על הצמיג ולא אחד כזה שממהר לחזור לביתו. אולי הוא כבר מנוסה ואולי זו הייתה הפעם הראשונה שלו והוא קצת נסחף (תרתי משמע) אבל אי אפשר שלא להתרשם מהמחוייבות שלו לדוג בכל מצב. עם זאת נקווה שאת הארוחה הוא אכל על החוף ושישבנו לא ננגס בים על ידי דג עם שיניים חדות...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים