גולשים אל החורף: 6 דרכים לטבול במי הים הקרים :)

מאת יואב נקש נובמבר 04, 2017

השעון מורה "שעת חורף", מזג האוויר נעשה צונן, רוח דרומית דוחפת גלי סערה קרים ואת השורטים הצבעוניים מחליפות חליפות בצבעים כהים. בתקופת החורף זה הכי נוח להתלונן על החליפה הצמודה שגורמת לשפשפת בצוואר ולשיזוף לא אחיד, אבל תכל'ס, מה היינו עושים בלעדיה? לפניכם שש דרכים נפוצות לדרך שבה הגולשים טובלים את גופם לראשונה במי הים הקר עד שהם מתרגלים למעלה הנמוכה ;)

הקולים

אלו הם בדרך כלל הגולשים שיש להם עור של פיל או שבעורקיהם זורמת לבה. בימים הכי קרים הם יכנסו לים עם חליפה קצרה ובימים שטפי שמש עם שורט... מקסימום ווסט. לים הם יכנסו בנונשלנטיות, יטבלו את הראש מתחת לגלים וימשיכו הלאה בחתירה אל עבר הליין-אפ כאילו מדובר ביום קיץ לוהט. תהיו בטוחים שגם אם החליפה מחממת אתכם, כשתראו אותם יעשה לכם קררר...!

האיטיים

הטפטוף היא טכניקה נפוצה שמטרתה לאמוד את מידת הקור ולהכין את הגוף לבאות. עוד לפני שגולשים אלו יטבלו את כל גופם במים הם ידאגו לטפטף מספר טיפות ים קרות על צווארם ובתוך החליפה שיתגלגלו לאורך גבם. לאחר מכן יהיו קצת זלזופי מים על הפנים, משיחת מים על השיער ויאללה, ...אחרי מדידת הטמפ', אפשר להרביץ דאק-דייב.

הצעקנים

אין מצב שהטבילה הראשונה בים קר לא תלווה באיזו צעקה. וווהההה.... ווואו...!!! אהההה!!! ולרוב גם עם איזה משפט שיסביר את הרגשתם שלרוב מסתכם ב"איזה קור יא-רבינן!". עכשיו כולם יודעים שהם נכנסו לים ועד שהם יגיעו לליין-אפ הם בדרך כלל יגידו "וואלה, לא קר כמו שחשבתי".

התזזיתיים

הם לא יכנסו לים כל כך מהר ולא לפני שיזיעו בחליפה ויעשו את כל תרגילי המד"ס שלימדו אותם בצבא. ריצה על החוף, קפיצות במקום, הנפות רגליים, זריקות ידיים, מתיחות וגם קצת טוורקינג שיחמם את כל החוף...

היבשים

אלו הם הגולשים שדוחים את הקץ / הקור ויעשו הכל בכדי להמנע מלטבול את ראשם במים. הם יעשו עיקוף ארוך עד ללין-אפ, יחתרו דרך הצ'אנל, יצמדו לשובר, יחכו לרגיעה ארוכה ובקיצור... הם ישארו יבשים עד הרגע שכבר לא תהיה להם ברירה.

ו...העושים במכנסיים

או יותר נכון בחליפה. כי לפעמים הדרך הכי טובה לטבול במים קרים היא להטביע את עצמך במים חמים...

הדברים נכתבו על פי הניסיון ובבדיחות הדעת כמובן. אם לדעתם שכחנו מלהזכיר דרך נוספת של כניסה למים הקרים אז אתם מוזמנים לשתף אותנו בתגובות למטה. והעיקר שיהיה לכם חורף חם ונעים על הגלים. עכשיו תנו כיף ;)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים