ווידאו
ווידאוכושר ובריאות ← הנחיות שכל גולש צריך ללמוד: מתן עזרה ראשונה לנפגע תקיפת כריש

הנחיות שכל גולש צריך ללמוד: מתן עזרה ראשונה לנפגע תקיפת כריש

מאת יואב נקש דצמבר 06, 2016

בין אם אתם גולשים בארץ או בחו"ל זה אף פעם לא מזיק ללמוד עוד דבר או שניים על מתן עזרה ראשונה שיכולה להציל חיי אחרים. תקיפות כרישים אולי אינן נפוצות בים התיכון אבל בטיולכם על גלי האוקיאנוסים קיים הסיכוי שיטייל באזורכם גם דג עם שיניים חדות. כרישים זהו הפחד הארכאי הכי גדול של גולשי הגלים ובהחלט דבר שצריך להתכונן לקראתו, בתקווה שלעולם לא תצטרכו להשתמש בו.

הדבר החשוב ביותר בטיפול בנפגע תקיפת כריש הוא לעצור את הדימום אבל לפני כן צריך למשות אותו אל חוף מבטחים בעבודת צוות משותפת של מספר גולשים. לאחר שהנפגע הוצא מן המים יש להשכיבו על החוף כשראשו פונה אל הים (בזווית של מורד החוף) כך הדם יזרום לכיוון האיברים החשובים בגופו.

יש לדאוג שמישהו יזעיק עזרה במהירות הבזק ובזמן הזה להיעזר בליש הגלשן כחוסם עורקים (זאת במידה ואין ברשותכם ערכה מסודרת של ח"ע), ללחוץ על האזור הנפגע ולחובשו בהידוק מרבי (אפשר עם חולצה או לייקרה). לשמור על עירנות הנפגע, לוודא כי הוא נושם ודרכי הנשימה פתוחים, לכסותו במגבת יבשה ולשמור על חום גופו עד שיגיע צוות רפואי לפנותו לטיפול בבית החולים.

הנחיות אלו מצילות חיים ויכולות לשמש אתכם (חס ושלום) בכל מקרה אחר שבו תצטרכו לשמש כחובשים ולהעניק עזרה ראשונה לפצועים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים